Forum muzyczne wROCK.pl

Ciekawe strony - Laptop HP - chcesz kupić, sprawdź

Jars - 2010-05-08, 22:55
: Temat postu: Laptop HP - chcesz kupić, sprawdź
http://www.wykop.pl/ramka...ewlett-packard/ '

Poniższe informacje opieram na mojej pól rocznej pracy w największym europejskim serwisie tej oto właśnie firmy (nie ja tylko gość z WYkopu)


Przykład: : )
1. W nowych laptopach nie ma nowych płyt głównych !
4. To zawsze wina klienta bis!
- Serwisant na naprawę komputera ma "aż" 45 minut !
Kapral - 2010-05-09, 21:13
:
Nigdy nie miałem żadnych gratów od HP, do czynienia miałem głównie z drukarkami, które odradzam. Natomiast znajomy mój walczył z serwisem HP, w sumie wyszła z tego sytuacja cokolwiek dziwna, bo komputer jego był u kresu gwarancji, w sumie kumpel nie wiedział do kiedy konkretnie ta gwarancja jest. Zdecydował się już praktycznie na naprawę płatną, serwis mu powiedział, że bez problemu, zrobi się, że prosta sprawa, że to się po prostu w tych komputerach psuje, taki los. ALE! w necie znalazł info, że w wyniku jakiejś - tam promocji na model laptopa który posiada, po wypełnieniu durnowatego formularza gwarancja może zostać przedłużona o rok, co go uradowało i co uczynił.
Od tego momentu zaczęły się straszne schody, bo z jednej strony usłyszał, że te lapki się tak po prostu psują, a z drugiej - w sytuacji, gdy okazało się, że gwarancja jest - serwisowi nagle odeszła ochota i możliwości na naprawę :D .
USAGI - 2010-05-12, 12:31
:
Troje moich znajomych co miało HPki bardzo na nie narzekało, gdyż psuły się często. Wszyscy przeszli na Toshiby i są teraz zadowoleni. Widać jednak coś w tych HPkach jest.... Albo ni ma p;
Jars - 2010-05-17, 21:48
:
Sądząc po komentarzach - tak jest w większości serwisów większości sprzętów, chociaż problemy dotyczą małego % to właśnie te osoby krzyczą najwięcej. Trudno powiedzieć - HP na pewno nie dominują awaryjnością + dużo zależy od użytkownika.

Kiedyś byłem na wykładzie Google [z Krakowa] gdzie mówili nt dysków twardych (używają zwykłych komputerów => dysków w większośc serwerowni) więc mają bardzo dużą próbę statystyczną.

Nie powiedzieli które marki ale wskazali że trend (w ramach produkowanych serii) awaryjności jest znaczny : )