Forum muzyczne wROCK.pl

O forum i stronie wROCK.pl - problemos na forumos

dzix_x - 2006-08-17, 12:43
: Temat postu: problemos na forumos
zalozylem ten topic bo takowego konkretnego jeszcze nie ma;] kazdy kto bedzie mial jakis problem z forum moze tutaj pisac. ja np mam taki problemik:

wiec nie moge dodac nowego avatara. usunalem stary [bo brzydki był;]] no i podczas prooby dodania nowego wyskakuje "Rozmiar emblematu musi być większy niż 0 kB i mniejszy niż"...no shit;]

wymagania tez ktos spiepszył:
"Tylko jeden obrazek może być wyświetlany, jego szerokość nie może być większa niż 200 pikseli, wysokość większa niż 200 pikseli, a rozmiar większy niż 9kB." ...czy nie?
Rafik - 2006-08-17, 20:11
:
Ja jestem za tym żeby zwiększyć rozmiar avatarów żeby można było wrzucić jakiegoś animowanego gifa :D
Jars - 2006-08-17, 20:17
:
No to ja wam odpowiem, że byśmy to ustaliwi, ale takie ograniczenia daje z góry fora.pl gdzie mamy założone konto - ja bym na stronce wrzucił phpbb ale już nie będziemy na nowo rozkręcać forum więc musicie się w 9 kb zmieścić, a 200x200 sam ustawiłem bo to jeszcze można.
Co do wgrywania avatarów też nie mam na to wpływu - działa chyba tylko podanie linka do jakiejś lokalizacji w sieci więc tak próbujcie.
90% problemów z forum będzie wynikało z bardzo ograniczonej konfiguracji, jaką mamy.
Może ktoś wie czy można (i jak) wydobyć z tego forum bazę danych i całą strukturę żeby móc forum przenieść na własne zainstalowane? Wtedy by się poinstalowało wtyczki i inne bajery.
mOrel - 2006-09-06, 10:57
:
Jeśli chodzi o bazę to trzeba ją wyciągać od adminów fora.pl, ale z własnego doświadczenia wiem, że raczej nie jest to możliwe. Napewno mają oni gdzieś na stronie jakiś stosowny zapis i jakis kontakt, więc trza by mila napisać do nich - może się uda.

A Aviki - tylko z odnośników zewnętrznych [imageshack, photobucket, własny serw] - tym bardziej, że nawet jeśli będzie nowe forum, to ja pozostał bym przy ograniczeniach, ponieważ mniej avików na serwie to szybsze działanie forum, a czasami jest mocno wnerwiające 5minutowe oczekiwanie aż załądują się wszystkie obrazki/stopki etc.
Jars - 2007-11-16, 18:45
:
Z nowości - nasze ukochane fora.pl postanowiło dodać jakąś funkcję "pochwal posta" oraz rozszerzyć dynamicznie okno forum do całej szerokości przeglądarki.

odcinamy się jako wrock.pl od tych zamierze? i nam skórkę nawet rozwalili. Ale już niedługo pokażę, kto tu rządzi i forum delikatnie przeniesiemy (jak są chętni do pomocy w pisaniu skryptu grabującego posty, bo dostępu do bazy nie mamy, to można się wzbogacić : )
Yaga - 2007-11-17, 03:39
:
O nieeee, co za tandeta... Nie da sie tego czegos wylaczyc??