Forum muzyczne wROCK.pl

Ksiązki/Filmy - Ulubiona Książka

USAGI - 2006-04-06, 18:43
: Temat postu: Ulubiona Książka
Jak jest dział o książkach to obowiązkowo musi byc topic z pytaniem o ulubioną książke ;] A co ;p

Hmmm... Ja ulubionej ne mam ale ogólnie lubie raczej najbardziej te o Japonii :]
dzix_x - 2006-04-06, 22:29
:
Jonathan Carroll - Kraina Chichów
Harlan Coben - Nie Mów Nikomu
Stephen King - wszystko ...1st place - Zielona Mila i Shawshank
d0ti - 2006-04-06, 22:59
:
moja to
słownik ang :]
historia korna i kurta c.:]
aaa i mam nadzieje ze za niedługo najcześciej bede zagladac do "programowanie w c" :] :P
Jars - 2006-04-07, 00:01
:
d0ti - nawet jak ci w szkole/na studiach wciskają C, to wiedz, że tylko dlatego, żebyś potem sięgnęła po C++, bo C to podstawa - podstawa do C++. A dopiero C++ jest podstawą/startem przy programowaniu (współcześnie w dużych formach informatycznych bez Javy lub C# (technologia .NET) ani rusz).

A z książek to najbardziej lubię te przeczytane w innych językach (ostatnio - literaturę hiszpa?ską):

JD Salinger - The Catcher in the Rye,
W Golding - The Lord of the Flies
T Pratchett - The Wyrd Systers
J Valera - Pepita Jimenez

Ulubionej nie mam, ale polecam Władcę Much (2 pozycja)
quasi - 2006-04-07, 00:03
:
Ja uwielbiam ksiazki z duza iloscia kolorowych obrazkow, miekkiej oprawie i minimum tekstu :) .. np. Ulotki KAU-flandu. a poza tym:

UBIK - Philip K. Dick (reszta opowiadan tez)
Mistrz i Małgorzata - Michał Bułhakow (jedna z niewielu ciekawych ksiażek jakie możnabyło przeczytać w szkole sredniej - d0ti!!! )
DIUNA - cala seria - Frank Herbert
dzix_x - 2006-04-07, 00:15
:
quasi napisał/a:
Ja uwielbiam ksiazki z duza iloscia kolorowych obrazkow, miekkiej oprawie i minimum tekstu :) .. np. Ulotki KAU-flandu.

wyczowam w tym treści propagandowe i krypto reklame;]
...to po ile tam u was śląska?
d0ti - 2006-04-07, 01:24
:
quasi napisał/a:
Ja uwielbiam ksiazki z duza iloscia kolorowych obrazkow, miekkiej oprawie i minimum tekstu :) .. np. Ulotki KAU-flandu.

taaa janse..
i tak wszyscy wiemy ze masz prenumerate CKM'u ;p
//zona tez wie, wiec sie nie kryj za Qpoflandem ;p
FurioSan - 2006-04-07, 01:36
:
ja polecam wszystkim powiesc ( jakie dumne okreslenie )

Wieniedikt Jerofiejew "Moskwa — Pietuszki"
USAGI - 2006-04-07, 04:06
:
Oj Jarek widze ,ze Cie coś ten wyjazd do Hiszpani spaczył ;) Bo teraz tylko Hiszpania i Hiszpania :P

Biedny Quasi... to pewno przez te co piątkowe ulotki :D heh to ja powinnam chyba napisać w takim razie ,ze najbardziej lubie książki z duuuużą ilością obrazków tylko ,ze czarno-białe ale i prawie minimum tekstu :P tylko bardziej ambitne niz ulotki i z Japonii :D

Wieniedikt Jerofiejew? Zaraz sobie język połamie :P Nocny dozorek był nawet bardzo fajny więc może coś w tych ruskich książkach jest ;) hmmm... cza sie tym zainteresować ;)
mOrel - 2006-04-10, 14:15
:
Hmmmm Hmmmm ulubiona książka ......
<szuka rozpaczliwie na kompie spisu ulubionych książek - wszak temat popularny na forach wię po co się przemęczać>


    [*] „Zbrodnia i kara” Fiodor Dostojewski
    [*] „Blaszany bębenek” Gunter Grass
    [*] „Sto lat samotności” Garcia Marquez
    [*] W. Shakespeare - Wszystko
    [*]„Mistrz i Małgorzat” Michaił Bułhakow
    [*]A. Sapkowski - Wszystko
    [*] „Rok 1984” George Orwell
    [*]E. Białołęcka - Wszystko
    [/list:0075fef577]

    Dalej to już może pisarzami, bo wymienianie książek raczej nie wchodz w grę (ale to wszystko powyżej to absolutny mus)

    M. Krajewski, J. R. R. Tolkien, T.Goodkind, Philip K. Dick, S. Lem, J. Dukaj, M. Piekara, N. Gaiman.
    Rafik - 2006-04-13, 00:25
    :
    No to ja polece troche z innej półki:

    "Malowany ptak " Jerzy Kosi?ski

    "Pachnidło" Patrick Suskind

    Dwie książki które naprawdę warto przeczytać :)
    Ogólnie wszystkie książki Kosi?skiego polecam.

    Może kogoś zachęci biografia pisarza
    http://www.petlaczasu.pl/jerzy/a2054
    Sandman - 2006-04-20, 17:44
    :
    Ulubionej nie posiadam - zbyt wiele książek przewija mi się przez ręce co roku, ale pamiętam jakiego kopniaka dostałem dość dawno temu czytając fenomenalny "Wielki Marsz" Stephena Kinga. Z resztą zdecydowana większość jego książek potrafi mocno wpłynąć na psychikę - "Smentarz dla zwie?aków", "Miasteczko Salem", "To" czy nawet doskonale zekranizowana "Skazani na Shawshank". Natomiast z epoki popkultury Neil Gaiman i "Ameryka?scy Bogowie" czy też "Nigdziebądź".

    Od siebie polecam jeszcze książkę "Kłamca" autorstwa mojego przyjaciela, Jakuba ćwieka. Czytałem wiele jego opowiada?, ale tutaj dał naprawdę do pieca, bo "Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair...".

    Tyle na początek ;)
    USAGI - 2006-04-20, 18:51
    :
    Ciekawie sie zapowiadają te tytuły to z chęcią poczytam :)
    mOrel - 2006-04-20, 18:56
    :
    Cytat:
    Natomiast z epoki popkultury Neil Gaiman i "Ameryka?scy Bogowie" czy też "Nigdziebądź".

    No i ofc cały "Sandman" ;)
    Sandman - 2006-04-20, 19:27
    :
    mOrel napisał/a:
    [quote]Natomiast z epoki popkultury Neil Gaiman i "Ameryka?scy Bogowie" czy też "Nigdziebądź".

    No i ofc cały "Sandman" ;) [/quote]
    Sandman też, acz ksywka powstała w innych okolicznościach ;)
    Dzidzia - 2006-04-21, 16:07
    :
    S. King rządzi! Taka prawda....a dlaczego jego ksiazki sa dobre? bo w odróznieniu od innych zle się konczą:)"..Marsz" był genialny, zaś z ekranizacji poleciłabym jeszcze "sztorm stulecia"(o ile nie pomyliłam tytułów), no i do "zielonej mili" tez raczej nie ma jak się przyczepić w odróznieniu od "Cujo" które okazało się (jak dla mnie) tandetą zarówno w wersji ksiazkowej jak i ekranizacji. teraz dostałam jeszcze "Dolores Claiborne", mam nadzieje że dobra, cieniutka- wiec powinnam połknąc w weekand.
    mOrel - 2006-04-22, 14:48
    :
    Jak dla mnie king ostatnio rozmienił się na drobne.Tak jak jego wcześniejsze powieści i książki były całkiem niezłe, to swego czasu miał tendencję do pisania jakiś masakrycznie wielkich tomiszczy, któe nie mieściły się do torby, a nużyły pierwszych stu stronach. Od tamtej pory nie dotykam książek tego pana...
    Sin - 2006-05-26, 22:12
    :
    [quote="Dzidzia"]..Marsz" był genialny[/quote]

    Kurde, zadna ksiazka tak mnie nie powalila jak ta! Nawet nie wiem dlaczego, bo w sumie nie jest wybitna, ale zakonczenie powala.

    Jesli lubicie zaskakujace ksiazki, przy ktorych ciezko dojsc o co chodzi a zarazem rozbawiaja do lez, polecam wszystko Tomasza Piątka.
    Na pewno wielu z Was slyszalo o Heroinie, ale akurat ona jest najmniej ciekawa.

    Jesli ktos lubi fantasy, to napisal ón sage "Ukochani Poddani Cesarza" => system totalitarny w Tolkienowskim wydaniu; ogólne egalite, nie mozna nawet mowic o innych rasach, sa tylko ludzie, mniejszosc narodowa No.1 (krasnoludy) i mniejszosc narodowa No.2 (elfy). Krew, tortury i trup scielacy sie gesto. tylko dla ludzi o mocnych nerwach :>
    dzix_x - 2006-05-27, 13:44
    :
    ostatnio czytam etykiety roznych butelek;]
    niektore tez sam robie...
    Kapral - 2006-09-07, 02:26
    :
    Niedawno przeczytałem 'Trylogię w pięciu częściach' - 'Autostopem Przez Galaktykę' Douglasa Adamsa. Wszystkim miłośnikom SF polecam, a szczególnie wielbicielom dobrego humoru. Ta seria tchnie niesamowitym absurdem, bardzo pozytywna, świetnie się czyta.
    DIVER - 2007-01-06, 00:48
    :
    dzix_x napisał/a:
    Jonathan Carroll - Kraina Chichów


    ach - Carroll ! uwielbiam :D nawet mam dwie podpisane :)
    akurat ulubiona Kraine Chichow m.in.
    a tak poza ta jedna, bardzo podoba mi sie Spiac w Plomieniu :)

    oprocz Carrolla, to "nagi lunch" i "cpun" W.Burroughsa i moje najukochansze dwie dziewczynki :
    "e.e." O.Tokarczuk i "Alicja w krainie czarow" Carolla :D
    Yaga - 2007-01-07, 01:27
    :
    :) Sa na moich polkach książki, które znam na pamięć :) . Musialabym wymieniac w nieskonczonosc, napisze wiec, co zajmuje na nich najwiecej meijsca :) :
    1. Sapkowski- absolutnie wszystko(pomimo sporego niedosytu po przeczytaniu najnowszego dzieła :( )
    2.Dukaj-patrz wyżej
    3. Tad Williams- Trylogia(w 6 tomach ;) ) Smoczego Tronu (wiem, brzmi strasznie :) ale ja jestem maniaczka fantastyki :D )
    Cement - 2007-01-08, 02:09
    :
    Umberto Eco- "Imię Róży"
    Mario Puzo- "Ojciec Chrzestny"
    Alan Merrett- "Horus Heresy IV: Visions of the Death"

    moje faworyty
    d0ti - 2007-01-08, 02:12
    :
    ..zaczelam kiedys czytac ojaca chrzestnego na wakacjach ..dlatego zeby sie historii nie uczyc ;p :] ofc ksiazki nie skonczylam ;p a historii nie zdałam :]
    Shagg - 2008-11-21, 10:00
    :
    Wywiad z Wampirem i Wampir Lestat - Anny Rice (pierwszy i drugi tom Kronik Wampirów)
    stemp - 2009-04-13, 11:52
    :
    Joseph Heller - "Paragraf 22"
    mistrzostwo absurdu jak dla mnie :) polecam cala tworczosc tego pana;
    plus tworczosc Kurta Vonneguta ktora jest w podobnym stylu;
    a poza tym lubie np polska fantastyke: Sapkowski, Ziemkiewicz, Pilipiuk, Ziemianski, Piekara itd itp;
    no i oczywiscie King :D
    wiecej topow w tej chwili sobie nie przypominam...
    Yaga - 2009-04-19, 04:04
    :
    Ej, Stempniu, a czytales Oko Jelenia Pilipiuka?????? Ja wlasnie jestem po lekturze 4 tomu nie moge sie otrzasnac :) Absolutnie genialne!!! Tak swietnego czytadla, nie mialam w rekach od baaaaaaaardzo dawna :) (od czaow Achai szczerze powiedziawszy)

    POza tym, polecam Trylogie Czarnego Maga Trudi Canavan, tez bardzo wciagajace dzielo :)
    Aha, a ostatnio w reke wpadl mi zbior opowiadan Piotra Rogoży, pod tytułem "Rock'n'roll, bejbi!" i tez wart jest polecenia.
    sewer - 2009-07-13, 17:20
    :
    Powiedziałbym że Ojciec chrzesny Mario Puzo, klasyk