Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Breslauer - Wrocław, klub Niebo, 14.11, wstęp wolny
Autor Wiadomość

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-07, 15:16   Breslauer - Wrocław, klub Niebo, 14.11, wstęp wolny

Wrocław, Klub Niebo, 14.11.2006, Breslauer, wstęp wolny

"W 2005 roku założyliśmy w czwórkę Breslauera, ponieważ wszyscy mieliśmy chęć robić dźwięki, które będą łatwe, a zarazem będą budowały ten rodzaj napięcia, który można usłyszeć w klasycznych nagraniach punkowych np. The Clash, a wcześniej The Studgies i MC5. Nie chodzi tutaj o powielanie dźwięków – dla nas Misfits, Black Flag, Fugazi, PJ Harvey, Jony Cash, wczesny Elvis – psycho billy to podobny rodzaj ekspresji – to coś co nam się w muzyce podoba. Trudno określić ten pierwiastek, który o tym decyduje i nawet jeśli określamy naszą muzykę jako Alternative, Rock, Indie to w rzeczywistości nazwa gatunku nie ma większego znaczenia. Chodzi nam raczej o skomunikowanie się z tymi ludźmi, którzy podobnie jak my widzą i czują."

Ja mam zamiar się na koncercie pojawić, http://myspace.com/breslauerband - spostrzegawcze osoby zauważą znajome twarze : )
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-07, 16:21   

Me gonna be there,trza z christianem browary zalegle porobic
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

d0ti



Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 701
Skąd: wROCK.pl
 
Wysłany: 2006-11-08, 15:57   

..HAA a to ci psikus
widzem Puzon nie proznoje, tylko raz bylam na koncercie apteki so z checia bym wrocila do czasow 5cio nutkowych i zobaczyla go live omt :]
_________________
...ho?li makaroni.....
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-14, 11:40   

bump

to juz dzisiaj !!!
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-14, 11:52   

A o której się zacznie?

Gdzie jest niebo : )
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2006-11-14, 13:00   

Jars napisał/a:
Gdzie jest niebo : )
<Wskazuje Jarkowi takie wiellkie niebieskie coś nad głiwą po czym latają samoloty :D >

w tej samej uliczce co klub 13 i Metropolis z tego co pamiętam :)

i jeszcze zdradze Ci pewną tajemnice ale to tak w sekrecie ;) Jest taka strona [LINK] gdzie można znaleść adres tego klubu ;)
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-14, 13:41   

Nie, ja się boję wchodzić na tą stronę do działu kluby : )

Zresztą w Niebie byłem ale w pasażu Niepolda jest czasem taka rotacja klubów że wolałem się upewnić, poza tym to fajna nazwa : )
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-14, 14:04   

ten klub juz jest ladne kilka lat

start planowo od 20 ale mysle ze o 21 sie zacznie
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

FurioSan



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 226
Wysłany: 2006-11-15, 12:31   

Wybaczcie chlopaki ale komentarz bedzie chyba nie pozytywny.
Dlaczego?
- Po pierwsze - opoznienie rozpoczecia koncertu - wiem ze to nie dokonca wasza wina ale sami wiecie ze wkoncu sie okazalo wszystko ok ze sprzetem - przynajmniej na tyle ile widzilaem
- 2 - czy nie mozna bylo zaproponowac wyniesienia stalika przy ktorym siedzieliscie? - bylo by ogolnie wiecej miejsca i miejsca do skakania czy robienia czegokolwiek

Tyle zarzutow wobec rzeczy nie dotyczacych bezposrednio was.

Napewno wiecie ze muzyka rock'n'roll'owa istnieje juz strasznie dlugo, zostala ograna chyba na dżiliony sposobow dlatego spodziewalem sie czegos naprawde dobrze granego - ogolnie lubie taka muzyke i cieszylem sie na wasz koncert ale sie zawiodlem - czego zabraklo? No coz .... czegos co odroznia r'n'r od rytmicznego napierdzielania w gitary, czegos co sprawia ze chce sie glowa kiwac i noga tupac, czegos co odroznia groove od grania rowno kostka z metronomem - artykulacja to sie nazywa.

Jeszcze takie pytanie - czy autentycznie potrzebne sa u was 2 gitary - miejscami robi sie halas - i to nie sciana dzwieku tylko halas przez ktory slychac prawie nic :/

Wszystkie inne drobne wpadki jak pogubienie sie z tepem i rozjechanie, granie nie rowno miejscami uwazam za dopuszczalne bo chyba i tak polowa nie zauwazyla - tak to bywa na koncertach.



Podsumowujac + za idea takiego zespolu
- za koncert w niebie, mam nadzieje ze inne beda bardziej udane
_________________
As a young man, I plug into the tube,
but the stench of all that pretense
I cannot muddle through.
 
 

breslauer



Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 58
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-15, 15:23   

FurioSan napisał/a:
Wybaczcie chlopaki ale komentarz bedzie chyba nie pozytywny.
Dlaczego?

- Po pierwsze - opoznienie rozpoczecia koncertu - wiem ze to nie dokonca wasza wina ale sami wiecie ze wkoncu sie okazalo wszystko ok ze sprzetem - przynajmniej na tyle ile widzilaem


No niestety wszyło bardzo do dupy. Głupio było, ale klub nie był przygotowany na takie obiciążenie sieci. Wywaliło korki o czym nie wiedział barman, a właściciela nie było i w ogóle ch... straszna. Ale na szczęście się udało. Poprostu opaczność nas nie lubi. Ostatni koncert jaki zagraliśmy był w ?ykendzie, a tam po 5 numerze spalił nam się wzmacniacz.

FurioSan napisał/a:

- 2 - czy nie mozna bylo zaproponowac wyniesienia stalika przy ktorym siedzieliscie? - bylo by ogolnie wiecej miejsca i miejsca do skakania czy robienia czegokolwiek

Nie my przy nim siedzieliśmy. Mieliśmy miejsca w pokoju za sceną.

FurioSan napisał/a:

Tyle zarzutow wobec rzeczy nie dotyczacych bezposrednio was.

Napewno wiecie ze muzyka rock'n'roll'owa istnieje juz strasznie dlugo, zostala ograna chyba na dżiliony sposobow dlatego spodziewalem sie czegos naprawde dobrze granego - ogolnie lubie taka muzyke i cieszylem sie na wasz koncert ale sie zawiodlem - czego zabraklo? No coz .... czegos co odroznia r'n'r od rytmicznego napierdzielania w gitary, czegos co sprawia ze chce sie glowa kiwac i noga tupac, czegos co odroznia groove od grania rowno kostka z metronomem - artykulacja to sie nazywa.

Jeszcze takie pytanie - czy autentycznie potrzebne sa u was 2 gitary - miejscami robi sie halas - i to nie sciana dzwieku tylko halas przez ktory slychac prawie nic :/



Gramy to co nam się podoba jak nam się podoba. Do tego potrzebne nam są 2 gitary tak postanowiliśmy i tak będziemy robić. A jeżeli uważasz, że r'n'r ma być nie głośny i hałaśliwy to sorry :) ale nie pisz o rocku. Chcieliśmy zagrać dobrze, ale w rocku jaki my znamy nie chodzi o super dokladność, nawet nie chodzi o strojenie i inne bzdury (patrz mars volta, at the drive-in gdzie na koncertach jedyne co stroi to bembny) - chodzi o energię. Chcieliśmy dać z siebie tyle energii ile było można. I mamy nadzieję, że to się udało.

FurioSan napisał/a:

Podsumowujac + za idea takiego zespolu
- za koncert w niebie, mam nadzieje ze inne beda bardziej udane


Thx. Następne koncerty będą mam nadzieje w miejscach, w których będzie można skakać. Ale nie masz co się spodziewać reczitali i innych gówien. Nie gramy jazzu tylko napierdalamy w gitary ile się da.

Pozdrawiam
Kryszczyn Breslauer
_________________
www.breslauer.pl
breslauer.mp3.wp.pl
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-15, 15:36   

FurioSan napisał/a:
czegos co odroznia r'n'r od rytmicznego napierdzielania w gitary, czegos co sprawia ze chce sie glowa kiwac i noga tupac, czegos co odroznia groove od grania rowno kostka z metronomem - [color=red]artykulacja to sie nazywa.
[/color]


łahahahaha nie moge :) ale mi poprawilo humor
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-15, 15:36   

Ale tłumy się zwaliły, nie ma co. Jak wam się udało taką publikę zebrać : ) Tam nie było jak oddychać, polecam skumać się z 4Dzikami, bo grają w podobnej stylistyce, i zagrać koncert w jakimś dużym klubie.

Koncert podniósł mi wiarę we wrocławska publiczność - może ja po prostu dziwnych klimatów się trzymam - na Hey brak biletów, na One Love Hala ludowa pęknie w szwach, rocknroll w cenie... no ładnie : )

Brawo dla barmana w Niebie.
Breslauer - powodzenia.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

FurioSan



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 226
Wysłany: 2006-11-15, 16:02   

breslauer napisał/a:

No niestety wszyło bardzo do dupy. Głupio było, ale klub nie był przygotowany na takie obiciążenie sieci. Wywaliło korki o czym nie wiedział barman, a właściciela nie było i w ogóle ch... straszna. Ale na szczęście się udało. Poprostu opaczność nas nie lubi. Ostatni koncert jaki zagraliśmy był w ?ykendzie, a tam po 5 numerze spalił nam się wzmacniacz.


jasne to nie wasza wina

breslauer napisał/a:

Nie my przy nim siedzieliśmy. Mieliśmy miejsca w pokoju za sceną.


racja - przypomnialem sobie

breslauer napisał/a:

Gramy to co nam się podoba jak nam się podoba. Do tego potrzebne nam są 2 gitary tak postanowiliśmy i tak będziemy robić. A jeżeli uważasz, że r'n'r ma być nie głośny i hałaśliwy to sorry :)

ale ma byc slyszalny
pytanie o 2 gitary bylo raczej retoryczne
jesli i tak bedziecie to robic ( r'n'r upor :P ) to trzeba popracowac nad ich ustawieniem ( w sensie lokacji ) i doborem glosnosci i ustawien pasm - :/
breslauer napisał/a:

ale nie pisz o rocku.

ani przez chwile nie pisalem o rock'u
breslauer napisał/a:

Chcieliśmy zagrać dobrze, ale w rocku jaki my znamy nie chodzi o super dokladność, nawet nie chodzi o strojenie i inne bzdury (patrz mars volta, at the drive-in gdzie na koncertach jedyne co stroi to bembny) - chodzi o energię. Chcieliśmy dać z siebie tyle energii ile było można. I mamy nadzieję, że to się udało.

wlasnie chyba nie do konca :/ Aczkolwiek to chyba kwestia czasu - naprawde gracie swietny kwalek muzyki , ktory lubie i slucham troche .... aczkolwiek .... to mnie szczegolnie ugryzlo jakoz ze gram na basie .... jedzie ten wasz basowy kostko rowno i tyle - nie wspiera bebnow - przeszkadza lekko czasami - dlaczego nie zaakcentuje pierwszego dzwieku w takcie - albo pytanie inne - dlaczego wogole niczego nie akcentuje ( pomijawszy fakt kiedy cos sie spozni i probuje nadgonic ) - slyszales kiedys standard r'n'r akcentowany 2 i 4? .... ło jakie to tupliwe.... az sam sie zdziwilem - choc akutat to jest odejscie od starej dobrej r'n'r szkoly


z ta dokladnoscia troche przegioles - popatrz na zespol ktory uwarzacie za swa inspiracje - The Clash - jesli tam nie ma dokladnosci to ja w to nie wierze



Ale nie przejmuj sie - patrze na takie rzeczy inaczej jaki przecietny sluchacz - big bravo za zgromadzenie sporej ilosci ludzi i ogolnie mila atmosfere :P
_________________
As a young man, I plug into the tube,
but the stench of all that pretense
I cannot muddle through.
 
 

breslauer



Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 58
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-15, 18:58   

FurioSan napisał/a:

Ale nie przejmuj sie - patrze na takie rzeczy inaczej jaki przecietny sluchacz - big bravo za zgromadzenie sporej ilosci ludzi i ogolnie mila atmosfere :P


Heheheh o mamy do czynienia z profesjonalistą :) ). Ech przepraszam bardzo, że byłem niegrzeczny. Rozumiem, że zatyczki do uszu używasz i oszczedzasz słuch, bo ciężko z piskiem w uszach rozróżnić interwały powyżej kwinty. Hehehe sorry za wjazd, ale to mnie właśnie rozpieprza. Dawno wyrosłem na szczeście z takiego podejścia do muzyki - podniecania się techniczną muzą - Dream Theater, i inne rzeczy. LOL Ingvie :) . Takim podejściem człowiek traci strasznie dużo z tego co słucha, ale za to jaka frajda - "nie słucham muzyki tak jak reszta". Grając muzykę przeszedłem przez różne dziwne rzeczy. Grałem na różnych instrumentach i nauczyłem się grać w zespole. Słuchając muzyki nie zwracam uwagi na to co robi gitarzysta (tak jak większość gitarzystów) tylko staram sie objąć ogół, bo przecież o ogół chodzi. Rozumiem za to Twoje podejście. W pełni doceniam to co napisałeś i pewnie rozpatrze co i jak. Ciekawe rzeczy napisałeś z basem i w ogóle i doceniam starania (na prawdę). Powyże tyczy się tylko tego jednego stwierdzenia. Acha no i ciesze się, że doceniłeś atmosfere - o to nam właśnie chodziło.

Pozdrawiam
Kryszczyn Breslauer
_________________
www.breslauer.pl
breslauer.mp3.wp.pl
 
 

FurioSan



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 226
Wysłany: 2006-11-15, 21:24   

breslauer napisał/a:

...


nie uwazam sie za profesjonaliste,
zatyczki uzywalem tylko z jednym perkusista - ale on mylil dynamike z glosnoscia,
wasz koncert nie byl na tyle glosny zeby uzywac zatyczek,
nie lubie i nigdy nie lubialem muzyki typu DT,
napewno nie rozumiesz mojego podejscia.

uwazam ze powinniscie skumac sie z kims to potrafi was ustawic i potrafi krecic galkami - bedac na scenie czesto sie wielu rzeczy nie slyszy - oczywiscie jesli zamierzacie duzo grac,
_________________
As a young man, I plug into the tube,
but the stench of all that pretense
I cannot muddle through.
 
 

breslauer



Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 58
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-15, 22:20   

FurioSan napisał/a:
...


Taaa
_________________
www.breslauer.pl
breslauer.mp3.wp.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-15, 23:36   

Spoko spoko, wszystko pod kontrolą - to my tylko tutaj na wrocku rozbieramy na czynniki pierwsze naszą mega-znajomością muzyki każdy koncert dopatrując się rzeczy o których profesjonaliści nie wiedzą, snując teorie o 'koncercie idealnym' a ustawieniem Labogi LR1 rozbijamy kamienie nerkowe w domowym zaciszu.

Chyba za mało pijemy na koncertach - "coooo druga gitara??? a po cholere im!" (tzn. może czasem za dużo : )

ps. Ja tam Dream Theater lubię bardzo a FurioSan miał raczej dobre zamiary wypisując rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Ja nie zwróciłem za dużo bo przede mną stał wysoki koleś : )
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

breslauer



Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 58
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-16, 02:24   

Jars napisał/a:

ps. Ja tam Dream Theater lubię bardzo a FurioSan miał raczej dobre zamiary wypisując rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Ja nie zwróciłem za dużo bo przede mną stał wysoki koleś : )


Powiedziałem, że wiem o co mu chodzi i przyczepiam się tylko do słuchania inaczej. Dla mnie to jest największa krzywda, którą można sobie zrobić.

Hehehe Jars starałem się być bardzo dobitnie ironiczny. Wiem może trochę przesadziłem, ale chodzi o to, że rozbraja mnie rozkładanie czegoś na czynniki pierwsze, według kategorii, których nikt nigdy nie zdołał określić, czegoś co stanowić ma całość, przecież to jest wszystko subiektywne. Ale to już nie ważne. Dane przyjąłem :) . DT też kiedyś słuchałem, ale od 2 lat przechodzę na ciemną stronę mocy i wolę Sonic Youth, Fugazi - to dla mnie jest o wiele bardziej przykumane brzmienie i dźwięki.

Co do koncertu to tak w ogólę, to chciałem bardzo podziękować wszystkim co przyszli. Czuliśmy się bardzo zaszczyceni tym, że aż tyle osób zdołało dotrzeć do Nieba (kurwia :) to był wtorek !!) i że aż tak nie wiele uciekło z powodu problemów ze sprzętem. O kolejnych koncertach będziemy informować. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiedliśmy - hehehe fajnie by było jeszcze raz zobaczyć tyle twarzy :) .

Dzięki jeszcze raz ludziska. Dla mnie był to jeden z najlepszych koncertów jaki grałem.
Przynajmniej tak mi się wydaje [?FurioSan?] ;)

Pozdrawiam
Kryszczyn Breslauer
_________________
www.breslauer.pl
breslauer.mp3.wp.pl
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2006-11-16, 11:10   

Jars napisał/a:

Chyba za mało pijemy na koncertach - "coooo druga gitara??? a po cholere im!" (tzn. może czasem za dużo : )


Ja tam się z pierwszą częścią stwierdzenia nie zgodzę ;D
_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2006-11-16, 14:23   

Nie mam problemów z odróżnieniem ironicznych wypowiedzi bo sam to nader często stosuję : )

Poza tym na Pwr środa była wolna - gdyby nie to pewnie 30% osób by nie przyszła - w tym i ja biorąc pod uwagę że w każdy poprzedni dzie? od piątku też był koncert.

@Breslauer: podejście do muzyki jak najbardziej ok - co widać w tekstach i właśnie 'gatunku' jaki wybraliście więc teraz radzę się przed kolejnym koncertem nie stroić - znowu korki pójdą a Puzon będzie rozbierał wzmacniacz z latarką (fajny klimat)
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku