Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Do dupy z tą reklamą home.pl!
Autor Wiadomość

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-03-06, 01:33   Do dupy z tą reklamą home.pl!

J/w.
_________________
 
 

d0ti



Dołączyła: 03 Kwi 2006
Posty: 701
Skąd: wROCK.pl
 
Wysłany: 2007-03-06, 01:44   

..ja nic nie widzialam ;]
_________________
...ho?li makaroni.....
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-03-06, 16:37   

Serwis fora.pl ma 1 708 312 użytkowników, 147 225 434 odsłon oraz średnio 86,18 odsłon na użytkownika - są wśród czołowych serwisów kategorii pozostałe (badanie Gemius Meagapanel/PBI) - interesują się już nim inne serwisy a w rzeczywistości to beznadziejna platforma hostująca najpopularniejszy skrypt for PhpBB i to w przerobionej, okrojonej formie.

Zaczęli więc trzepać kasę na reklamach - bloki reklamy kontekstowej posżły w dół a na górze, po załapaniu do agencji reklamowej, dostają reklamy z zewnątrz - czyli takie jak na większości duych sajtach.

najchętniej przeniósłbym forum, bo obecnie nie mam nad nim żadnej kontroli, blokowanie spamu słabe, częste pady serwera - oni oczywiście nie udostępniają bazy użytkowników ale jeszcze parę zagra? typu mega-reklamy i pożegnamy się z tym forum stawiając swój PhpBB z bajerami. Dawno bym tak zrobił ale nie mam czasu więc się wszyscy muszą męczyć. Trzymanie forum u kogoś to jak trzymanie stronki którą ktoś zrobił i ci nie da dostępu do źródła - fora.pl to głównie miejsce dla dzieci neo, którzy nie potrafią założyć fora albo nie zdają sobie sprawę że najzwyklej dają komus zarobić.

Zreszt ą fora.pl to prosty przykład - nisza w postaci braku najzwyklejszych for w Polsce, popularny skrypt, darmowe, prosto założyć i jedziemy. Praedopodobnie nie są jednak rentowni sądząc po łączach, jakie mają.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2007-03-07, 02:16   

eh no nestety reklamowki na stronach są.... irytujące... ale cza sie do tego przezwyczaić albo zafundować z własnej kiesy na coś gdzie reklam nigdy ne będzie kolego Kapralu ;)
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-03-07, 02:45   

My kiedyś Basoofkę hostowaliśmy na sponsorowanym serwerze. Kwestia uderzenia w odpowiedni dzwon, Wrock się rozwija, to jest jakaś szansa. Basoofka przez pewien czas wykorzystywała tą możliwość, ale niestety - już nie pojedzie, bo zaczęliśmy wyrabiać zbyt duże transfery. Teraz mamy średnio 100.000 wizyt miesięcznie (ponad 5 tysięcy dziennie) i przypuszczam, że zaczną nas nie lubić również firmy oferujące hosting, z którego obecnie korzystamy (~300-500 zł rocznie), ponieważ jako serwis jesteśmy bardzo kłopotliwi (dręczymy administratorów, że tu wyskakuje 500, tu wyskakuje 503, że nie ma połączenia z bazą itd. - się płaci, się wymaga), ponadto zapychamy łącze serwera. Cóż zrobić.
Podsumowując - wydaje mi się, że Wrock nie jest aż tak obszernym serwisem, żeby nie mógł go uciągnąć jakiś taki serwer, który się zdecyduje sponsorować stronkę i to polecam :)

EDIT: nawet, jeżeli byłyby jakieś reklamy (co jest typowe przy sponsoringu), to na pewno mniej chamskie i irytujące od tej home.pl.
_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-03-07, 14:54   

Być może mylisz tu 2 pojęcia : )

wrock.pl jest obecnie na serwerze rzędu 300-500 rocznie (niedługo go będę przenosił na lepszy - polecam ovh.pl) i tam jedyna reklama to google adsense. forum natomiast jest niezależne (na wrock.pl wrzuciłem to jaki iframe że wygląda 'niby' że też należy do stronki) lecz jest na www.wro.fora.pl - darmowym hostingu for fora.pl : )

wrock ma wizyt rzędu 3000 dziennie (mała liczba odsłon stąd około 58 000 miesięcznie - w styczniu) więc aż tak mały nie jest - ma ciężką stronę główną więc transferu niestety zżera... nie mam czasu go odchudzić, blok z koncertami bardzo dużo zajmuje a i tak Ajax pod IE nie działa : ) A wolę płacić więcej i mieć ładne obrazki w newsach niż narzekać. A z forum jeszcze pomyślę - ale póki co nie jest źle.

ps. zajmuje się ktoś u was SEM na basoofce? (Szczegolnie SEO) - jak nie to się odezwij na prv.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-03-08, 00:43   

Nooo, właściwie pomyślałem o forum, ale to dlatego, że u nas forum ma hosting na tym samym serwerze co serwis (blink.pl). Co do SEM i SEO - bladego pojęcia nie mam co to jest - ja się od strony współpracy, treści i pablik rilejszyn zajmuję administrowaniem Basoofki - Palik (Krzysiek Palikowski - Studio P - http://palikowski.net/studiop), zapytam go i Ci udzielę odpowiedzi w najbliższym czasie :) .
_________________
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2007-03-08, 21:18   

Kapral napisał/a:
Teraz mamy średnio 100.000 wizyt miesięcznie (ponad 5 tysięcy dziennie)


fajnie zaokraglasz. 1/3 w te 1/3 w tamte
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-03-08, 23:59   

No i co rozumiesz przez wizytę...
Odsłon w sumie, odsłon strony głównej, odsłon unikalnych (głównej/all), użytkowników miesięcznie unikalnych itp : ) No ale to pytanie retoryczne - tylko jakbyś chciał kiedyś operować danymi. W sumie to gratuluję bo Alexa już was do statystyk łapie. Widać też, co robi SEO - emuzyka to shitowy serwis, ale bardzo pozycjonowany, wejścia z google'a robią swoje. Statsy prezentują zasięg dzienny (nie miesięczny)

http://traffic.alexa.com/...z=1&h=300&w=500
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-03-10, 19:00   

Nikt - ?REDNIO 100.000 miesięcznie, obecnie 5+ tysięcy dziennie.

Co do tych zagadnie?, o które mnie pytałeś Jarku - kpalik(co by nie poszedł spam)gmail.com.
_________________
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-04-26, 15:16   

Czy to jakieś głupie wrażenie, czy tych reklam jest coraz więcej?
_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2007-04-26, 21:56   

Jeśli używasz Firefoxa - flashblock (flashe robi przezroczyste ajak chcesz go jednak zobaczysz to klikasz i ci sie wtedy ładuje) więc ja reklam praktycznie nie widze : )
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2007-04-27, 00:07   

eh czepiasz sie...
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-04-27, 00:18   

O. Dobry pomysł z tym flaszblokiem.
_________________
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2007-04-27, 00:23   

:D
Ale ulga!
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku