Zapisy na kursy organizowane przez Ośrodek Postaw Twórczych w semestrze zimowym 2013/14 odbywać się będą w dniach od 30 września do 4 października 2013.. Spotkania organizacyjne i zapisy codziennie (ww. terminach) o godz. 19.00, w siedzibie OPT, ul. Działkowa 15, Wrocław.
Zapraszamy na kursy:
- FOTOGRAFIA (prowadzący: F. Zawada, K. Solarewicz, A. Vidal Cascalló)
- MALARSTWO i RYSUNEK (prowadzący: K. Pietrzak-Zawada, M. Wiercioch)
- PERKUSJA (prowadzący: J. Suchar)
- PHOTOSHOP (prowadzący: A. Vidal Cascalló)
- RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY (prowadząca: K. Bielak)
- PROJEKTOWANIE GRAFICZNE (prowadząca: Z. Jaros)
- GRAFIKA WARSZTATOWA (prowadząca: K. Pietrzak-Zawada)
- KOMIKS i PODSTAWY ILLUSTRACJI (prowadzący: Sz. Teluk)
- KREATYWNE PROGRAMOWANIE (prowadzący: P. Sanecki)
OPT proponuje bogatą ofertę programową, nad którą pracuje profesjonalna kadra artystów, instruktorów oraz organizatorów. Do dyspozycji uczestników zajęć przeznaczone zostały pracownie fotograficzne, plastyczne, muzyczne i komputerowe. W obrębie budynku znajdują się: studia fotograficzne, studio nagraniowe oraz sala wielofunkcyjna (koncertowa, wykładowa, wystawiennicza, inna). Poza różnorodnością form edukacyjnych, OPT oferuje szereg wysokiej rangi zdarzeń artystycznych (koncerty, wystawy, sesje, flimy, publikacje książkowe i płytowe, inne). 14-letnie doświadczenie i przeszło dwa i pół tysiąca kursantów, którzy opuścili nasze mury są gwarancją naszej wiarygodności i wartości.
Zapisy na zajęcia organizowane przez Ośrodek Postaw Twórczych w semestrze letnim odbywać się będą w dniach od 21 do 26 lutego 2011. Spotkania naborowe codziennie (ww. terminach) o godz. 19.00, w siedzibie OPT – ul. Działkowa 15, Wrocław.
OPT proponuje bogatą ofertę programową, nad którą pracuje profesjonalna kadra artystów, instruktorów oraz organizatorów. Do dyspozycji uczestników zajęć przeznaczone zostały pracownie fotograficzne, plastyczne, muzyczne i komputerowe. W obrębie budynku znajdują się: studia fotograficzne, studio nagraniowe oraz sala wielofunkcyjna (koncertowa, wykładowa, wystawiennicza, inna). Poza różnorodnością form edukacyjnych, OPT oferuje szereg wysokiej rangi zdarzeń artystycznych (koncerty, wystawy, sesje, flimy, publikacje książkowe i płytowe, inne).
Zapisy na zajęcia organizowane przez Ośrodek Postaw Twórczych w semestrze zimowym odbywać się będą w dniach od 4 do 9 października 2010. Spotkania naborowe codziennie o godz. 19.00 w siedzibie OPT, ul. Działkowa 15, Wrocław.
OPT proponuje bogatą ofertę programową, nad którą pracuje profesjonalna kadra artystów, instruktorów oraz organizatorów. Do dyspozycji uczestników zajęć przeznaczone zostały pracownie fotograficzne, plastyczne, muzyczne i komputerowe. W obrębie budynku znajdują się: studia fotograficzne, studio nagraniowe, sala koncertowa oraz przestrzeń wystawiennicza. Poza różnorodnością form edukacyjnych, OPT oferuje szereg wysokiej rangi zdarzeń artystycznych.
Do zobaczenia!
OPT
--
Już jest / Out now!
Indigo Tree - Blanik (CD, Antena Krzyku 2010)
Mikrokolektyw - Revisit (CD, Delmark Records 2010)
Mikrokolektyw & Alzheimer Trio - Live at Stanica (CD, Vytvornia Om 2010)
Slug Duo - Organic Stone (CD, Vytvornia Om 2010)
Slug Duo - Fully Improvised Sets From Falanster (CD, Vytvornia Om & Falanster 2010)
Przedostatni Stan Skupienia - książka fotograficzna K. Solarewicza już jest! 165x185mm, książka szyta, oprawa twarda, krawędź barwiona, 60 stron, 27 czarno-białych zdjęć, 4 strony tekstu
--
Nadchodzące imprezy w OPT / Forthcoming events at OPT
04-09.10.2010 Zapisy do pracowni OPT
05.11.2010 To Rococo Rot (koncert)
--
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT)
ul. Działkowa 15, 50-538 Wrocław, Poland.
--
"Przedostatni Stan Skupienia" - książka fotograficzna K. Solarewicza już jest! 165x185mm, książka szyta, oprawa twarda, krawędź barwiona, 60 stron, 27 czarno-białych zdjęć, 4 strony tekstu.
--
Nadchodzące imprezy w OPT / Forthcoming events at OPT
19.02.2010 Biologia Chemia Fizyka - wystata foto @ BWA Design (wystawa potrwa do 14.03)
25.02.2010 Et Tumason (8mm / Islandia)
22-27.02.2010 Nabory do pracowni w OPT
07.03.2010 Rob Mazurek Quintet - Sound is (Delmark, USA)
27.03.2010 Lake (K Recs / USA)
28.03.2010 Kristen (Polska), Talibam! (USA)
--
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT)
ul. Działkowa 15, 50-538 Wrocław, Poland.
Panie, Panowie - wydarzenie!
Czołówka chicagowskiej, a tym samym światowej sceny razem!
Jedna z najlepszych płyt roku 2009 - Sound Is na żywo w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.
Rob Mazurek Quintet - SOUND IS
Rob Mazurek: kornet (Chicago Underground, Exploding Star Orchestra)
John Herndon: perkusja (Tortoise, The For Carnation)
Matthew Lux: gitara basowa (Isotope 217, Iron And Wine)
Josh Abrams: kontrabas (Town and Country, Black Earth Ensemble)
Jason Adasiewicz: wibrafon (Loose Assembly, Rolldown)
Trasa: 05.03.2010 Warszawa @ Powiększenie
06.03.2010 Poznań @ Estrada / Scena na piętrze
07.03.2010 Wrocław @ Ośrodek Postaw Twórczych (OPT)
--------------------------------------------------------------------
Niedziela - 7 marca 2010
OPT - ul. Działkowa 15, Wrocław
godz. 20:00, *bilety: 15/30/40 PLN
* 15 PLN - kursanci OPT
30 PLN - przedsprzedaż w OPT (od 15.02 do 03.03.2010)
40 PLN - w dniu koncertu
--------------------------------------------------------------------
Rob Mazurek - dźwiękowy abstrakcjonista, kornecista, improwizator, kompozytor oraz artysta multimedialny. Kluczowa postać sceny chicagowskiej, bez wątpienia również członek elity jazzowej na świecie. Lider kolektywu Chicago Underground, Exploding Star Orchestra, Sao Paulo Underground, znany także z gry w Isotope 217, Brokeback, Tigersmilk, Sinister Luck Ensemble, Pop Pop Pop, Tortoise oraz wielu innych.
Płyta jego nowego kwintetu „Sound Is” nagrana została w przebojowym składzie, obok Mazurka usłyszymy Johna Herndona na perkusji (Tortoise, The For Carnation), Matthew Luxa na gitarze basowej (Isotope 217, Iron And Wine) Josha Abramsa na kontrabasie (Town and Country, Black Earth Ensemble) oraz Jasona Adasiewicza na wibrafonie (Exploding Star Orchestra, Loose Assembly, Rolldown).
Koncert, którego nie można przegapić!
Rob Mazurek Quintet, Delmark
Lider w świetnej formie, do tego John Herndon z Tortoise w formie lepszej niż u siebie, Matthew Lux z Isotope 217 i nie tylko. Zaskakująco dobra płyta jazzowa, swobodna, ale jednocześnie dość przystępna, konkretna, precyzyjna. Rzecz nieco retro w klimacie, żyje duchem cool jazzu. Słychać, że Mazurkowi dobrze zrobił epizod współpracy z Billem Dixonem.
Rob Mazurek Quintet, Delmark
Kiedyś był gwiazdą awangardowej sceny Chicago. Teraz bardziej popularne są jego zespoły. Ale właśnie powraca. I to w wielkim stylu. Dobrych parę lat temu kornecista, kompozytor i producent Rob Mazurek zaszył się gdzieś w Brazylii, a więc zupełnie z dala od jazzowego światka. Do Chicago co prawda od czasu do czasu powracał, koncertował ze swymi zespołami (Exploding Star Orchestra, Chicago Underground), nagrywał z nimi płyty. Ale w zespołach jego indywidualność jakoś się zatraciła. I tak mało kto dziś pamięta, kiedy ukazała się ostatnia jego autorska, sygnowana własnym nazwiskiem płyta. Bycie anonimowym twórcą najwyraźniej zaczęło mu jednak doskwierać. I po latach przerwy nagrał autorski album, ukazujący się właśnie w renomowanej wytwórni Delmark. "Sound Is" jest niejako hołdem dla chicagowskiego gwiazdora Roscoe Mitchella, odwołuje się bowiem do jego historycznego nagrania "Sound", uważanego za jedną z najsłynniejszych płyt w katalogu wytwórni Delmark. I jest to hołd naprawdę wielki. Mazurek popisuje się doskonałą techniką, bogatą inwencją improwizatora i genialnymi pomysłami kompozytorskimi. Wraz z towarzyszami potrafi odlecieć w totalnie improwizowane szaleństwo, ale wprowadza też trochę elementów magicznego transu, a nawet jazzowej liryki. Niezwykły kolor jego muzyce dodają dwie linie basu - motoryczna gitara basowa Matthew Luxa plus rozwibrowane i szarpane dźwięki kontrabasu Josha Abramsa. Plus ostra, funkowa perkusja Johna Herndona i wprowadzający w istną hipnozę wibrafon Jasona Adasiewicza. Mazurek znów jest na szczycie!
--
"Przedostatni Stan Skupienia" - książka fotograficzna K. Solarewicza już jest! 165x185mm, książka szyta, oprawa twarda, krawędź barwiona, 60 stron, 27 czarno-białych zdjęć, 4 strony tekstu.
--
Nadchodzące imprezy w OPT / Forthcoming events at OPT
25.02.2010 Et Tumason (8mm / Islandia)
22-27.02.2010 Nabory do pracowni w OPT
07.03.2010 Rob Mazurek Quintet - Sound is (Delmark, USA)
27.03.2010 Lake (K Recs / USA)
28.03.2010 Kristen (Polska), Talibam! (USA)
--
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT)
ul. Działkowa 15, 50-538 Wrocław, Poland.
-----------------------------------------------------------
czwartek - 25 lutego 2010 OPT, ul. Działkowa 15, Wrocław
godz. 20:00, bilety: 5*/10/15 PLN
* kursanci OPT
------------------------------------------------------------
Jako 18-latek musiał opuścić swoje miasto; Reykjavik z powodów, których nie chce ujawnić teraz, ale pewnego dnia zapewne o tym zaśpiewa. Przybył do Berlina, gdzie trafił do małego labelu 8MM Musik, stworzonego przez ludzi ze słynnego klubu 8MM przy Schönhauser Allee. Pijąc przy barze zostawił im swoją płytę demo i zniknął. Ludzie z 8MM tak zachwycili się jego surowym bluesem, że zaczęli go szukać w całym mieście, by w końcu trafić na niego w najpodlejszej berlińskiej dzielnicy czerwonych latarni. Zaproponowali mu tyle piwa, ile jest w stanie wypić w ciągu 14 dni i dali możliwość grania koncertów w 8MM (co zdarzało się tam nadzwyczaj rzadko). Dzikie i nieprzewidywalne koncerty ET Tumasona zyskały sławę w całym mieście, dzięki której zagrał potem w niezliczonych innych klubach Berlina. Pomimo tego (nikt nie wie dlaczego) wyjechał w końcu do Kopenhagi. Czegokolwiek wciąż szuka, miejmy nadzieję, że dla dobra jego muzyki, nie znajdzie tego nigdy.
Latem 2007 roku nakładem labelu 8MM Musik (wydawca m.in. Singapore Sling) ukazała się minimalistycznie wydana płyta, będąca zapisem jednego z koncertów w 8MM z dwoma utworami z jego demo na dokładkę. Wśród wykonywanych utworów znajdziemy m.in. niesamowity cover Roberta Johnsona "Dust My Broom". W Polsce album dystrybuuje Gusstaff Records.
--
"Przedostatni Stan Skupienia" - książka fotograficzna K. Solarewicza już jest! 165x185mm, książka szyta, oprawa twarda, krawędź barwiona, 60 stron, 27 czarno-białych zdjęć, 4 strony tekstu.
--
Nadchodzące imprezy w OPT / Forthcoming events at OPT
25.02.2010 Et Tumason (8mm / Islandia)
22-27.02.2010 Nabory do pracowni w OPT
07.03.2010 Rob Mazurek Quintet - Sound is (Delmark, USA)
27.03.2010 Lake (K Recs / USA)
28.03.2010 Kristen (Polska), Talibam! (USA)
--
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT)
ul. Działkowa 15, 50-538 Wrocław, Poland.
-----------------------------------------------
VALENTINE TRIO (free/impro/jazz)
Fred Lonberg-Holm: wiolonczela
David Stackenas: gitara
Patrick Thorman: kontrabas
Sobota - 14 listopada 2009 OPT, ul. Działkowa 15, Wrocław
godz. 20:00, bilety: 15*/30 PLN
* kursanci OPT
-----------------------------------------------
Valentine Trio to autorski projekt wiolonczelisty i kompozytora Freda Lonberg-Holma. Zainteresował się on twórczością najbardziej znanego jazzowego wiolonczelisty Freda Katza (ucznia Pablo Casalsa, współpracownika Chico Hamiltona, Erica Dolphy'ego i Jima Halla) i z jego autorskich kompozycji oraz standardów przez niego wykonywanych złożył pierwszy program zespołu.
Niezwykła prostota, ascetyczne piękno oraz niespotykane brzmienie rzuca nowe spojrzenie na interpretację jazzowej klasyki. Na kolejnych płytach trzonem były już kompozycje Lonberg-Holma, a kolejne płyty "Other Valentine" i "Terminal Valentine" tylko potwierdzały klasę i uznanie dla zespołu wśród krytyków i publiczność.
Trio z którym Fred Lonberg-Holm koncertował będzie w Ośrodku Postaw Twórczych oraz podczas Krakowskiej Jesieni Jazzowej, w tym roku jest europejskim wariantem zespołu. Skład z Davidem Stakcenasem i Patrickiem Thormanem zapowiada muzykę bardziej szaloną i otwartą, mocniej akcentującą improwizację i sonorystyczne aspekty tak standardów jazzowych, jak i kompozycji lidera grupy.
---------------------------------------------------------------
wtorek - 27 października 2009
Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15, Wrocław
godz. 21:00, bilety: 10/15 PLN*
* rezerwacja / tańszy bilet: booking@opt-art.net
---------------------------------------------------------------
Plum hołdują hałaśliwej estetyce, której ikony to kapele pokroju Jesus Lizard czy Shellac Steve’a Albiniego. Ich utwory napędza masywny, sprężysty bas i połamane rytmy perkusji (Zbyszek Jasiński, obecnie Adam Nastawski), a o treści stanowią jazgotliwe, agresywne partie gitary (Rafał Piekoszewski) i zadziorne wokale Marcina Piekoszewskiego oraz sarkastyczno - absurdalne teksty piosenek.
Muzycy Plum znani są również wrocławskiej publiczności z projektów Woody Alien oraz Houdini oraz z wspólnych występów z NoMeansNo, Victims Family, Ten Grand, Dalek…warto sprawdzić!
Koncert: Barbara Morgenstern
(avant-pop / elektronika, Monika Enterprise)
Wrocław, wtorek - 13 stycznia 2009 r.
Ośrodek Postaw Twórczych – ul. Działkowa 15
godz. 20:00. wstęp 30 pln (przedsprzedaż 20 pln*)
Znakomita niemiecka wokalistka zwana divą Berlina i królową avantpopu - Barbara Morgenstern, wystąpi 13 stycznia 2009 r. we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych. Będzie to koncert inicjujący polską część trasy koncertowej, promującej jej ostatni album pt. „BM”, wydany w listopadzie 2008 roku nakładem wydawnictwa Monika Enterprise.
Płyta „BM” jest o wiele bardziej akustyczna i wykracza daleko poza granice muzyki elektronicznej czy tzw. elektropopu – podaje dystrybutor krążka i organizator trasy, Gusstaff Records. Barbara pisze i śpiewa jeszcze piękniejsze piosenki nie wpadając jednak w niebezpieczną pułapkę mainstreamowego popu. Mimo jak zwykle pięknego głosu i melodii znajdziemy tu jednak dużo szorstkości, trochę pochowanych kakofonii i pokrzywionych rytmów.
Ciekawostką jest fakt, że tym razem Barbara eksperymentuje z językiem - już w kawałku otwierającym album „Driving My Car” artystka próbuje swego śpiewu... po polsku. Z kolei utwór „Camouflage” został nagrany i zaśpiewany razem z ikoną sceny awangardowej: Robertem Wyattem. Innym znakomitym gościem na płycie jest Julia Kent (wiolonczelistka Antony And The Johnsons).
Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie perkusista Arne Ghosh.
Zespół Ziemia Planeta Ludzi zadebiutował w czerwcu 2006 koncertem we wrocławskiej "Mleczarni". Powstał nieco wcześniej, gdy do perkusisty - Janka Słowi?skiego i saksofonisty Piotra ?yszkiewicza (Matplaneta Sextet, Katar, Karate Jazz) dołączył gitarzysta Michał Karbowski (Robotobibok). Od tego momentu indywidualne brzmienie zespołu i koncepcja muzyki były szerzej doceniane przez słuchaczy. W warstwie muzycznej początkowe eksperymenty z instrumentami etnicznymi (digeridoo) zeszły na dalszy plan, na rzecz surowego, miejscami postrockowego brzmienia. Podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu jest debiutancki album Ziemia Planeta Ludzi. Na jego zawartość składają się utwory inspirowane światem magii i metafizyki, muzyką etniczną i jazzem, dla których wspólnym mianownikiem staje się charakterystyczne brzmienie tria bez basu. Muzycy zachowują balans między partiami aranżowanymi i swobodną improwizacją, nastrojowymi opowieściami i free jazzowymi uderzeniami.
Mikrokolektyw & Lay All Over It
------------------------------------------------------------------
Wrocław, niedziela - 8 czerwca 2008
Ośrodek Postaw Twórczych (OPT) - ul. Działkowa 15
godz. 20:00 | wstęp: 20* / 25 pln (rezerwacja na opt.wro@gmail.com lub last.fm)
------------------------------------------------------------------
Polsko-chicagowskie koneksje jazzowe stają się coraz mocniejsze. Chicagowscy muzycy coraz liczniej i częściej odwiedzają nasz kraj, czego owocem oprócz koncertów są polskie płyty i kolaboracje z polskimi muzykami. Wspólne koncerty Mikrokolektywu i Lay All Over It to logiczna konsekwencja wcześniejszych występów Sao Paulo Underground, Exploding Star Orchestra i Dragons 1976.
Lay All Over It (us/jp)
Basista Jason Ajemian i bębniarz Nori Tanaka spotkali się w 2001 roku grając wspólny koncert z gitarzystą Tortoise Jeffem Parkerem. Początkowo planowali stworzyć kwartet, szybko jednak zdecydowali się grać jako duo. Od tej pory zaczęli spędzać wolny czas poszukując nieco bardziej przyswajalnych koncepcji rytmu i sekcji rytmicznej niż te, jakie prezentują na co dzie? w doskonale już znanych polskiej publiczności Exploding Star Orchestra, The Chicago Underground Trio, Dragons 1976, czy AAT (Adasiewicz / Abrams / Tanaka). Cowtorkowe granie w chicagowskim klubie Rodan, często w trio Jeffem Parkerem zdefiniowało ten unikalny improwizatorski duet. Wychodząc od skomponowanych wcześniej fragmentów i melodii muzyka duetu nabiera rozpędu pomiędzy kłębiącym się groovem Tanaki i medytacyjnymi pasażami Ajemiana, docierając do momentów, w których tekstury i rytmy raptownie mutują zmieniając się jak w kalejdoskopie. Ajemian często spontanicznie dodaje swoje wokale brzmiące niczym surowe i tęskne folk pieśni, kiedy indziej jak poetyckie melodeklamacje.
> http://www.myspace.com/lovealloverit
Mikrokolektyw (pl)
Wrocławski duet - Artur Majewski i Kuba Suchar, których znamy z fenomenalnego Robotobiboka. Wrocławski zespół na bazie wolnej improwizacji konfrontuje tradycje awangardowego jazzu z post-rockiem. Odnajdziemy tu wpływy zarówno Don'a Cherry'ego czy Art Ensemble of Chicago, jak i współczesnych chicagowskich tuzów (Rob Mazurek, Tortoise). Duet powstał w 2004 r. i przyjął formę swobodnie improwizującego kolektywu w którym myślą przewodnią było poszukiwanie nowych rozwiąza? dla takiego składu. Majewski i Suchar inspirowani dokonaniami takich mistrzów jak Don Cherry, Ed Blackwell, Max Roach, tworzą muzykę akustyczną, podbarwioną syntezatorem minimoog, perkusjonaliami i samplerem, które jednak nigdy nie wychodzą na plan pierwszy. Najbardziej zainteresowani są surowym brzmieniem duetu /trąbka, perkusja/, w którym to uzyskują największą ekspresję i swobodę.
Mikrokolektyw jako mikro-zespół jest jednostką otwartą na kolaboracje i wszelkiego rodzaju próby poszerzenia składu. Do tej pory Mikrokolektyw występował wspólnie z Robem Mazurkiem i Mauricio TakaraMauritzio Takara (Sao Paulo Underground), Marcinem Dymiterem (Emiter), oraz koncertował jako część ansamblu Exploding Star Orchestra. Zespół koncertował m.in. we Włoszech, Słowenii i na Słowacji.
> http://www.myspace.com/robotobibok
reżyseria: John S. Robertson
występują: John Barrymore, Brandon Hurst, Martha Mansfield, Charles Lane, Nita Naldi
produkcja: Adolph Zukor, 1920 r.
gatunek: horror
Dr Jekyll jest cenionym londy?skim lekarzem, który odkrywa sekret eliksiru pozwalającego zmienić postać. Pod osłoną nocy Dr Jekyll zamienia się w Mr Hyde'a, który staje się ucieleśnieniem zła (m.in. morduje niewinnego staruszka). Dr Jekyll nie mogąc pogodzić się z podwójną osobowością popełnia samobójstwo.
Devil Music Ensemble
ameryka?ska grupa założona w 1999r w Bostonie. W swojej krótkiej historii DME było już rockowym trio, wschodnio-europejskim składem folkowym, grupą country oraz 40 osobową orkiestrą... Prawie od samego początku zespół zajmuje się graniem muzyki do filmów niemych. W Stanach Zjednocznonych zagrali 6 dużych tras, w Europie pojawią się natomiast po raz drugi. Przygoda z filmami zaprowadziła muzyków m.in. do: The John F. Kennedy Center for the Performing Arts - Washington D.C., the Andy Warhol Museum - Pittsburgh Pa, The Museum of Fine Arts - Boston MA, the Danish Film Institute - Copenhagen Denmark, Caixa Forum - Barcelona Spain, The Block Museum - Chicago IL, the Coolidge Corner Cinema - Boston MA, The Starz Film Center - Denver CO, the Balboa Theater - San Francisco CA, the Cleveland Institute of Art - Cleveland OH, the Dallas Museum of Art, the Colonial Theater - Phoenixville PA, the Oklahoma City Museum of Art - OK City OK... oraz do wielu innych ciekawych miejsc. Poza filmowymi pokazami grali także wspólne koncerty z USA is a Monster, Lightning Bolt, Oneida, MindFlayer, Glenn'em Branca oraz innymi. Devil Music Ensemble wystąpią w Polsce po raz pierwszy (i jedyny!).
Suture Navigator - wrocławski projekt łączący działania muzyczne i video art, powołany do życia na początku 2006 roku. Terytorium twórczych poszukiwa? obecnie czteroosobowego składu to obrzeża gatunków określanych jako dark ambient, abstract electronic i minimal music. Suture Navigator stwarza dźwiękowe przestrzenie o gęstej, nasyconej fakturze, charakteryzujące się wielowątkowością zdarze? brzmieniowych i oszczędnym wykorzystaniem oczywistych struktur rytmicznych. Twórcze strategie i założenia zblizają propozycje formacji do obszarów penetrowanych z jednej strony przez klasyków niemieckiej sceny elektronicznej i kraut rocka, z drugiej budzą skojarzenia z nowoczesną elektroniką spod znaku lo-fi i glitch. Materiał muzyczny powstaje przy użyciu zarówno instrumentarium elektronicznego (stare, cyfrowe procesory dźwięku, samplery, syntezatory analogowe i cyfrowe systemy modularne) jak i akustycznego (spreparowane brzmienie skrzypiec i fletów), oraz innych technik, opierających się na zastosowaniu źródeł dźwięku, takich jak szpulowy magnetofon reporterski, czy zabytkowe odbiorniki radiowe. W chwili obecnej (wiosna '2008) Suture Navigator w składzie SLA (koncepcja, elektronika, sound design), DRU (skrzypce), ADR (flety, elektronika) i WNC aka Wojtek Benicewicz (video) koncentruje się na ostatecznym zmiksowaniu debiutanckiego materiału DVD oraz przygotowaniu nowego materiału z myślą o występach na żywo i przyszłych wydawnictwach.
www.myspace.com/suturenavigator
Kiruk - duet łączący muzykę akustyczną i elektroniczną. W skład zespołu wchodzi laptop i syntezator cyfrowy, oraz zestaw instrumentów perkusyjnych. Z pewnością nie jest to próba naśladowania syntezatorem odgłosów analogowych czy naturalnych, ani też syntetycznego traktowania bębnów, lecz raczej dialogowania przy pomocy klasycznych barw bębnów i elektronicznych odgłosów wydobywanych z laptopa i syntezatora.Utwory pod względem budowy są strukturyzowane, aczkolwiek,równie o ile nie bardziej, istotnym czynnikiem jest improwizacja, wypełniająca schemat. Nadrzędną w tego rodzaju muzyce wydaje się być barwa poszczególnych dźwięków, a co za tym idzie brzmienie całego zespołu.
To Live and Shave in L.A. to międzynarodowy kolektyw muzyczny założony w Miami Beach (Floryda) w 1991 roku przez Tom'a Smith'a, m.in. członka legendarnej grupy Johna Spencera - Pussy Galore (1985) oraz wcześniejszych dada formacji; Boat Of oraz Peach of Immortality - funkcjonujących w USA na przełomie lat 70-tych i 80-tych. Hałas + elektronika + noise + melodrama + dada = tlasila.
> www.myspace.com/toliveandshaveinla
Sudden Infant dada, punk, fluxus i akcjonizm wiede?ski. Joke Lanz w ciągu ponad swej 20 letniej działalności odbył trasy i koncerty, często w towarzystwie kilku zaprzyjaźnionych artystów, w całej Europie, USA, Japonii, na Tajwanie. Tworzy też muzykę do ta?ca współczesnego, teatru i instalacji dźwiękowych. Współpracował z takimi artystami jak m.in. Rudolf Eb.er, Z'EV, Carlos Giffoni, Peter Kowald, Christian Marclay, DJ Olive.
> www.myspace.com/suddeninfantnoise
Po dwuletniej przerwie Kristen znowu razem!
Czołowa gitarowa formacja PL po raz kolejny na deskach Opetu! Klasyka gatunku alternatywnego rocka, której nie można przegapić. Ponadto niepowtarzalna okazja do zapoznania się z nowym side-projektem zespołu - Salto!
Wrocław, wtorek - 15 kwietnia 2008
Ośrodek Postaw Twórczych [OPT] - ul. Działkowa 15
godz. 20:00, wstęp 12/15 pln www.lastfm.pl/event/537097
Kristen
zespół powstał w Szczecinie w 97 roku jako trio: bracia Mateusz (perkusja) i ?ukasz (Gitara) Rychliccy oraz Michał Biela (bas, głos). Od tego czasu zespół nagrał 4 płyty i zagrał wiele koncertów. min z Melt Bananą, Karate, Deerchoof, Chokebore, Tortoise. W obecnym składzie na basie gra Konrad Smole?ski, basista pozna?skiej Sixy, Michał Biela gra natomiast na gitarze. W poprzednich latach na gitarze i perkusji grał Marcin Piekoszewski multiinstrumentalista z Plum, Woody Aliena. Muzycy Kristen udzielają się czynnie w wielu innych składach. min Antyzabawka, Sojuz3, Czykita, Kot, Budy?, ?cianka...