Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Festival Rockowy
Autor Wiadomość

ja_87


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-17, 18:21   Festival Rockowy

Interesuje mnie czy jestescie zdania czy Wroclaw jest najlepszym z polskich miast, w którym powinny sie odbywac festivale rockowe? Może uwazacie, ze w innym miescie bylo by lepiej.
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2009-10-18, 09:42   

_________________
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2009-10-18, 22:29   

Yyyy może zacznijmy od tego, czy jesteś z Wrocławia : ) Przed zadaniem kolejnego pytania proszę o kryteria oceny to zestawimy Wrocław z innymi miejscami. Jeśli kryterium z wagą 0,9 jest taki, że "miałbym blisko" to dyskusja ma sens? I wracamy do odpowiedzi Kaprala który jest chyba bardziej doświadczony w bojach na forum, Basóffka trenuje umysł i ciało.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2009-10-19, 00:02   

Jeśli to mają być biletowane festiwale to chyba nie. Tu na biletowane się nie chodzi :-P
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2009-10-19, 00:05   

tutaj wszyscy są oburzeni jak za koncert trzech zespołów mają zapłacić 8zł ;P
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2009-10-19, 00:09   

8 zyli? Aż mi ciarki po plecach przeszły. brrr
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

ja_87


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-19, 17:54   

Tak jestem z Wrocławia. Chodzi dokładnie o to czy technicznie Wrocław jest idealny na takie duże imprezy? W sensie udostępnienie w dzień festiwalu więcej kursujących tramwajów lub autobusów? Czy jest w ogóle gdzie zrobić taki duży festiwal coś w stylu Rock in Rijo tak jak to sie odbedzie w Poznaniu. Kwestia dostarczenia ludzią odpowiedniej ilości wyjsc po koncercie, toi toi itp. Czy Wrocław jest w ogóle rockowym miastem czy raczej byście szli w kierunku innego miasta??? Prosze o wyczerpującą odpowiedz :)
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2009-10-19, 18:32   

Prowadzisz ankietę? Zajmujesz się organizacją takich imprez? No powiedz, bo inaczej dostaniesz jedynie wymijające i niewyczerpujące odpowiedzi.
Poza tym pisze się "Rio" trollu :<
_________________
 
 

Dale Cooper
PlektrON



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 229
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2009-10-19, 20:39   

Nie jest. Wrocław jest miastem, w którym ludzie (dzieci) myślą, że cena biletu na koncert jest wysoka, bo przed gwiazdą grają 2 saporty, które przecież dostają 50% z każdego biletu.
_________________
www.gitara-online.pl - Alternatywne Forum Gitarowe
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2009-10-19, 22:36   

Więcej tramwajów i autobusów x_X? A co to forum informacji komunikacji miejskiej xD? Jesteś z miasta, to pewnie wiesz o komunikacji tyle co inni. Jak by to był jakiś Woodstock to pewnie dało by się dogadać jakieś dodatkowe busy na zadupie miasta (jeśli by impreza była na zadupiu). Bo inaczej sobie tego ne wyobrażam. Gdzie w mieście było by tyle miejsca? To już raczej na jakimś polu za miastem trzeba by scenę postawić. [ironia] Ale wtedy też nikt ne da Ci więcej niż 10zł za bilet, bo każdy powie ,ze skoro otwarta przestrzeń to ne trzeba było za wynajem sali płacić. 10zł starczy na opłacenie sprzętu, zespoły ne potrzebują pieniędzy, więc nikt więcej za bilet ne da.[/ironia]. Tak to już jest...
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

stemp



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 338
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-10-20, 08:57   

heh... moim zdaniem miasto jak kazde inne... jesli zauwaza w tym interes to pewnie by pomogli... poza tym to wrocław reklamuje sie jako miasto spotkan... a mowienie ze tu nikt nie zaplaci za bilet jest (...) jesli kolega pyta o impreze w stylu Rock in Rio to zapewne musi tez mylslec o lineupie w stylu co najmniej tegroczngo Szczecin Rock Festival i wiem ze ja (a pewnie tez i Usagi i Bojan :) za taki lineup we wrocku zaplacilbym duzo wiecej niz 10zl i cieszyl sie ze nie musze przejezdzac pol polski by to zobaczyc...


btw. tematy chyba raczej do przeniesienia do dzialu nasze miasto?
_________________
seems to me to be the insanity
it seems to me i've become the oddity

http://www.myspace.com/deadbrokeband
 
 

ja_87


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-20, 13:04   

Nie jestem ani ankieterką ani nie zajmuje sie oganizacja takich imprez. Choc moje studia sa z tym zwiazane. W przyszlosci chcialabym sie tym zajac i zastanawiam sie jakie jest zdanie innych na ten temat. Ludzie czesto przychodza do mnie i skarza sie na warunki panujace na wielu imprezach (za malo miejsca ogolnie, za malo miejsc na wyjscie po koncercie, zla organizacja komunikacji miejskiej,za molo wszystkiego). Czy ktos z was byl na tym festiwalu w Szczecinie? Jakies plusy minusy? Czy moze byliscie na jakis koncertach ze zla organizacja lub wyjatkowa dobra? W jakim miescie jak juz? :)
 
 

dzix_x



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 829
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-10-20, 17:18   

Przykład źle zorganizowanego koncertu: Wrock For Freedom na wyspie. pare lat temu.
*ciasno na wejściach i wyjściach
*bramkarz nie rozumiał co to akredytacja i nie miał listy osób z takową opcją
*kolejki po piwo - min 15 minut stania
*kolejki do toi-toi'ów...o zgrozo.
*nagłośnienie jak na taką przestrzeń nie dało rady.
*cena piwa nie adekwatna do tego co znajdowało się w kubku.
*impreza szybko dobiega końca [cisza nocna zapewne] dlatego średnio się opłaca takie koncerty robić w okolicy terenów zabudowania. ludzie pewnie chętniej by i dłużej posiedzieli.
*najlepszy transport do domu po koncercie to piechtobus;]
_________________

http://www.radekstrojny.com | http://www.afterglow.art.pl | http://suicide777bomber.deviantart.com
 
 

ja_87


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-20, 17:51   

A masz jakieś doświadczenie z dobrze zorganizowanym koncertem ?
 
 

Jars
(..=(======:::



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1240
Skąd: Wrocław
 
Wysłany: 2009-10-20, 22:19   

No i widzicie że można merytorycznie : )

Dodam, że sprawdzianem będzie euro2012 z którym powiązane będą też wydarzenia kulturowe - niektóre koncerty w Hali Ludowej (Stulecia) czy Polach Marsowych były na niezłą skalę.

Kwestia komunikacji miejskiej i org. ruchu to rzeczywiście problem, organizatorzy mają nieduży wpływ i zależy to pewnie od władz miasta i skali. Same imprezy masowe raczej nie były za dobrze organizowane. Myślę, że w prawie każym miejscu da się zrobić imprezę masową o naprawdę sporej skali (kiedyś wizyta papieża?) - kwestia pieniędzy, wysiłku organizacyjnego, motywacji urzędów, zainteresowania ludzi.

A to prowadzi do jednego - ceny biletów.
_________________
http://wrock.pl | teledyski.wrock.pl
Muzyczka: www.last.fm/user/Have-Fun
 
 

ja_87


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-21, 17:37   

Był ktoś na festiwalu w Szczecinie? jak było?
 
 

USAGI
yume...



Dołączyła: 06 Kwi 2006
Posty: 1097
Skąd: dream...
 
Wysłany: 2009-10-21, 23:35   

stemp napisał/a:
jesli kolega pyta o impreze w stylu Rock in Rio to zapewne musi tez mylslec o lineupie w stylu co najmniej tegroczngo Szczecin Rock Festival i wiem ze ja (a pewnie tez i USAGI i Bojan :) za taki lineup we wrocku zaplacilbym duzo wiecej niz 10zl i cieszyl sie ze nie musze przejezdzac pol polski by to zobaczyc...

TAAAK! :D I dorzuciła bym jeszcze cukierka [;

Jak mam imprezę na miejscu to mogę zapłacić i 100-200zł jeżeli gra coś co lubię. Ne muszę wtedy płacić za dojazd pociągiem, więc mogę więcej dać za bilet, no i teraz już zarabiam, więc mam jakieś tam na bilety fundusze.

Tłok na bramkach - dla mnie to mało znacząca sprawa. W kolejce można poznać wiele fajnych ludzi :D Tylko trzeba brać poprawkę czasową na stanie w kolejce. A wychodząc wystarczy poczekać te pół godziny czy mniej aż się cała tłuszcza wyleje i można iść spokojnie. I tak idzie się z kimś, więc ne ma ,że stoisz i się nudzisz czekając aż się przepchasz.
Mało miejsca/tłok - eeee O_O? Szczerze mówiąc, to ne wiem jak można na coś takiego narzekaż na masowej imprezie muzycznej :D Dla mnie taka impreza i jakikolwiek koncert rozumie się samo przez się z tłumem i brakiem miejsca... Białe jest białe, a imprezy masowe są... masowe...
Kolejki do kibla - zawsze są... i tu też możesz nawiązać ciekawe znajomości, albo dostać wpierdol :D
Kloce na bramkach - tu prawda ,ze jednak na bramce powinien stać ktoś bardziej pojętny niż ociosany kloc w mundurze... Bez urazy dla kogoś tam, ale z tym różnie bywa. Również winien posiadać ze sobą komplet stosownych papierków. Regulamin imprezy pod ręką to podstawa.
Kolejka po piwo - pij mniej, będziesz mniej stało i po piwo i do kibla xD Bolesna prawda :<
Transport - Tu się nic ne poradzi, tym bardziej jak jest się z poza miasta.
Nagłośnienie - no tu to organizator już musi sie postarać. Jak za pierwszym razem da plamę, to już za drugim zastanowię się n razy zanim pojadę na kolejną edycję owej imprezy. Wszak podstawą koncertu jest muzyka, więc i urządzenia które owej muzyki dostarczają odbiorcom.
_________________
za dźwiękiem podążając <3
 
 

el_conrado



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 16
 
Wysłany: 2009-10-22, 19:27   

Czy to wywiad zogniskowany online? :-D Koleżanka studiuje socjologię i sobie w necie praktyki robi, czy jak? Bo tak to wygląda. Wystarczy kilka lat pomieszkać i trudno się nie zgodzić z poprzednimi postami. Czy dostanę pytanie pogłębiające? Proooszę ;-)
_________________
http://calmband.com
 
 

ja_87


Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-23, 14:14   

Żadne praktyki chłopie! Studiuję dziennikarstwo i takie rzeczy mam już za sobą. zadaje konkretne pytanie: CZY JEST W POLSCE MIASTO KTÓRE ZASŁUGUJE NA MIANO NAJLEPSZEGO POD WZGLĘDEM ORGANIZACJI TAKICH DUŻYCH IMPREZ?????
 
 

Kapral
FREAK OUT!



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 589
Skąd: Wrocław, Jęczmienna
 
Wysłany: 2009-10-23, 17:50   

Staramy Ci się delikatnie uświadomić, że to pytanie jest odrobinę głupie dlatego, że w Polsce nie organizuje się jakoś szczególnie wiele dużych imprez, a jak już są, to można im zarzucić naprawdę wiele i generalnie wszyscy jesteśmy dalecy od stwierdzenia, że najlepszy jest Wrocław, Warszawa, Poznań albo Katowice.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku