Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jars
2007-12-19, 22:41
Heap Of Ashes- Friendshit
Autor Wiadomość

buchaj


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 137
Wysłany: 2006-04-12, 01:26   Heap Of Ashes- Friendshit

No i jest wreszcie studyjne nagranie...

http://voila.pl/6xcmx/?1

3 próbki do wyboru... polecam take 2, jest zmiksowane najlepiej... tak mi się przynajmniej wydaje.
_________________
;-)
 
 

Matkorn



Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-04-12, 20:18   

fajny kawałek, nawet buja ;) i riFFy mi się podobają...
 
 

xgrzesx


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 298
Wysłany: 2006-04-13, 09:46   

Hmmmmm. Kiedy sluchalem sobie tego kawałka bez wokalu to wyrobilem sobie troche lepszy obraz tego, jak bedzie wyglądał w całości. Hmmmmm. Kawałek bardzo fajny, ale wydaje mi sie, ze wokal zostal troche zle dograny (zmixowany, zmasterowany, nie wiem). Slychac go tak, jakby jakos dziwnie "odstawał" od reszty. Ja tam sie nie znam na tych sprawach, ale tak to brzmi, jakos tak dziwnie syntetycznie. Ale tak czy siak OK, nagranie z poli tych "profesjonalnych" (jakościowo).

Zaświaty: pisze się "puli".
 
 

Matkorn



Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-04-13, 12:30   

z czasem wyrobi się chłopak z wokalem
 
 

xgrzesx


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 298
Wysłany: 2006-04-13, 14:22   

Matkorn napisał/a:
z czasem wyrobi się chłopak z wokalem

nie chodzi mi konkretnie o wokal, ale o jego nagranie, że tak dziwnie brzmi, "odstaje" od reszty. Mam gdzies kilak sekund tego utworu w innej, "starszej" wersji i było OK.
 
 

buchaj


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 137
Wysłany: 2006-04-13, 15:03   

Wiem, że odstaje... ale to dlatego, że od początku do ko?ca sami wszystko nagrywaliśmy... no był jeszcze jeden kumpel. Studio szczerze mówiąc jest średnie. Mikrofony słabe. A mastering i miksy też sami robiliśmy... wszystko wyglądało tak, że babka z radia zadzwoniła, że trzeba na 19.00 dać jej kawałek. Misiek wziął wokal z wcześniejszej wersji i go wrzucił... i jest kurde nierówno... i się z tym zgadzam ;-)
_________________
;-)
 
 

Surrounded



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 44
Wysłany: 2006-04-13, 23:14   

Nic nie odstaje, nie sluchaj go. Jest git, bierzesz browar i na probe marsz, bo wiecej kawalkow musicie zrobic!!!! Wokal jest kurde nieprzeciętny, zaciąga miejscami jak Hetfield, ale może być :)
 
 

Goœć
Gość

Wysłany: 2006-04-15, 12:05   

Jak Hetfield, chmmm... momentami może bardziej jak Drak z Huntera... bo trochę podobna technika... ale raczej unikam tych klimatów... to trochę inna muzyka. Moją inspiracją był zawsze Dżery z Ullisses, mój znajomy, koleś któremu nie jeden polski frontman kłaniałby się do stóp. Niestety zniknęli szybko z magazynów bo menager ich w trąbę zrobił. Ale facet ma wokal jak mało kto na świecie...
 
 

buchaj


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 137
Wysłany: 2006-04-15, 12:12   

To mówiłem ja niezalogowany Buchaj ;-p
_________________
;-)
 
 

buchaj


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 137
Wysłany: 2006-04-18, 20:41   

Tak się zastanawiałem nad tym co napisałem... i wydaje mi się, że do Draka też to nie jest podobne... no chyba, że bierzemy pod uwagę Misery wersja koncertowa. Słyszałem za to, że podobna barwa do Tytusa z Acid, ale tak na prawdę to wydaje mi się, że trudno jest porównywać. Za to muzę już zupełnie ciężko porównać... i to mi się podoba.
_________________
;-)
 
 

Jędrek



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 7
Skąd: Z Bielska
Wysłany: 2006-05-02, 10:09   

zacytuje mojego braciszka starszego: Koleś przy nich śpiewa jak wyciągniety z sepultury albo czegoś podobnego ! reszta bandu wypada dużo słabiej niż wokal !

ja mam nieco inne zdanie od mojego brata. Mianowicie do wokalisty dodalbym perkmana jeszcze hie hie :] a tak na poważnie jest ok , mało tego jest bardzo dobrze ! rify sa stosunkowo proste ale przeciez nie o to tu chodzi ! brzmienie powala i wokal też i to jest tajemnica Core'owego grania ! Wiecej takich nut !
_________________
PEOPLE = SHIT :D
 
 

buchaj


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 137
Wysłany: 2006-05-02, 20:38   

Chmmm... ja też się nie zgadzam. Barwa jest okey, ale tak to jest, że jak się od Bozi dostanie takie coś a się nad tym nie pracuje tyle ile powinno to jest kicha. Ja pracuję, ale rok to jeszcze za krótki okres. Brakuje mi przede wszystkim pewności zwłaszcza w słabszych fragmentach, skala mnie też nie zadowala, a nad darciem czasami nie panuję, no i dykcja... hehehe... ale to jest trochę związane z tym, że mam specyficzną barwę... jakieś tam składowe harmoniczne rezonują mi za bardzo w elementami gardła i krtani i czasami dźwięk sam się wygłusza... dzisiaj pani w warzywniaku dała mi kilo jabłek zamiast dwóch i dwa razy się pytała ile tych marchewek ma być...

Poza tym jeśli chodzi o riffy... Misiek gra niejednokrotnie na prawdę trudne riffy. I to co tworzy wcale nie jest prostrze od takich kapel jak Korn, Machine Head... tu chodzi raczej o aranż... myślę, że jak na rok grania jest zajebiście a jeszcze jak Jacek doda swoje 5 gr to już będzie rewelka... a perkman... oczywiście zajebioza... bojanek też ostatnio wymiata, nie mówiąc o miażdżącym brzmieniu ;-)
_________________
;-)
 
 

xgrzesx


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 298
Wysłany: 2006-05-03, 00:33   

buchaj napisał/a:
Ja pracuję, ale rok to jeszcze za krótki okres. Brakuje mi przede wszystkim pewności zwłaszcza w słabszych fragmentach, skala mnie też nie zadowala, a nad darciem czasami nie panuję, no i dykcja... hehehe... ale to jest trochę związane z tym, że mam specyficzną barwę... jakieś tam składowe harmoniczne rezonują mi za bardzo w elementami gardła i krtani i czasami dźwięk sam się wygłusza

ok, ale moze po prostu robic rock'n'rolla? Tak po prostu ...
 
 

buchaj


Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 137
Wysłany: 2006-05-03, 00:57   

No właśnie ja robię rock'n'rolla... tylko później tacy ludzie jak Beatka się dopieprzają... a szanuję pracę chłopaków i głupio mi trochę, że przeze mnie za darmochę nie nagramy teledysku, albo nie będziemy mieli 60 h w studio... ;-/
_________________
;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku