Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert


Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
20.06.08. CO.IN.
Autor Wiadomość

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2008-06-25, 16:44   

A to wrzuce swoje 3 i pol grosza w ten temt :D

O ile mi wiadomo grupa docelowa w tej materii to raczej kiepskie za malo niz wypasione za znacznie wiecej. Bo czy jesliby ten self wzbudzal brzmieniowo tylko ochy achy i zachwyty, tudziez jesli by go mieszano pod tym wzgledem z blotem przez czas caly - to czy mialo by to JAKIKOLWIEK wplyw na frekfencje na nastepnym? No mizerny raczej. Wiec skoro nie widac roznicy...
Inna rzecz, choc moze nie taka inna - ZTCW - akustyk swoich paczek nie przyniosl, raczej klub je zapewnil - to jednak bardzo mocno istotny element. I bardzo drogi. Albo calkiem tani. A skoro nie widac roznicy...

Bo moze nie wiecie o jakich kwotach rozmawiamy.
Sensowne paczki (gorka i bas, dodatkowo jakies monitory dla artystow) - od 10 000 PLN w gore.
Wzmacniacze do nich - od 5 000 PLN.
Mikser + efekty (bramki, komresory, EQ na sumie) - od 5 000 PLN.
Mikrofony - (stopa + werbel, wokal) - 1500 PLN.
DiBox Behringera dla basisty/basistki (zawsze, ku4wa, taki sam Behringer, ale dobry jest) - 210 PLN
plus cala sterta kabli, przelotek, rackow etc - od 1 500 PLN.

Ceny to rozsadne minimum za nowe graty wystarczajace do opedzenia selfa. (Wlasciwie ceny te zwiekszone sa o haracz na rzecz lumpow i nimi sie opiekujacych - tzn o podatek VAT na "urzeczywistnianie sprawiedliwosci spolecznej" - cyt. art. II konstytucji 3RP - ale to temat na inna opowiesc)

Strach trochu wyjezdzac (AAA!! koszty transportu! zapomnialbym, + akcyza i VAT na paliwie :D ) z tym wszystkim za mniej niz powiedzmy 10% wsadzonej kasiory. 2 300 PLN za Selfa dla samego akustyka? No dobra, 5%. 1150 ? nie rozsmieszajcie mnie, bo zaraz zawolam konkurencje, ktorej graty pamietaja Gierka, ale za to sa 30 razy tansi. Jak tu z tego przezyc, rozwijac sie itd? A jeden wypadek na polskich drogach i w pizdu! Ani kasy, ani sprzetu, ani zlecen, trzeba zaczac handlowac marchewka w warzywniaku.

Ciezko dobrze zrobic koncert za stawki glodowe, nikt skrzynki z gratami akustykom na leb nie zrzuca. Kupuje sie gowno i robi sie gowno za gowniane pieniadze bo nikt duzo placic za nic nie chce. A skoro nie widac roznicy...
Ale ja to rozumiem, grupa docelowa jaka jest taka jest i koniec.
Chociaz faktem jest, zem slyszal calkiem ladnie zrobiony koncert w livcu. Na trzech mikrofonach wlasnie :D

Inna bania, ze tam to faktycznie ciezko cos ukrecic. Zwlaszcza dobija mnie brak mozliwosci sciszenia talerzy, przez co wszystko jest w chooj za glosne w celu utrzymania rozsadnych proporcji. WIECEJ PLEXI NA SCENIE!! Madness tego problemu nie ma, ale tam to wiecej miejsca a i blachy troche wyzej niz uszy.

A i to wszystko przy zalozeniu, ze jest rowno i stroi. Czy ktokolwiek z tam wystepujacych w ogole stroi perkusje? A roznica w brzmieniu calosci potrafi byc zatrwazajaca.

No i nie zapominajmy o najwazniejszym - nigdy nie bedzie tak, ze nikt nie bedzie narzekal :-P
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

nikt



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 296
Skąd: Nowy Sącz/Wrocław
 
Wysłany: 2008-06-25, 18:50   

bojan napisał/a:

Bo moze nie wiecie o jakich kwotach rozmawiamy.
Sensowne paczki (gorka i bas, dodatkowo jakies monitory dla artystow) - od 10 000 PLN w gore.
Wzmacniacze do nich - od 5 000 PLN.
Mikser + efekty (bramki, komresory, EQ na sumie) - od 5 000 PLN.
Mikrofony - (stopa + werbel, wokal) - 1500 PLN.
DiBox Behringera dla basisty/basistki (zawsze, ku4wa, taki sam Behringer, ale dobry jest) - 210 PLN
plus cala sterta kabli, przelotek, rackow etc - od 1 500 PLN.


i tak mozna do usranej sie liczyc.

ile kosztowaly same graty ktore kazdy z zespolow uzywal na tym selfie?? lekko mozna sie zdziwic

akustyk (a wlasciwie akustycy) to sprawa organizatorow i tego jak sie z nim dogadali w sprawie kasy ,a nie publiki ktorej czescia w tym przypadku bylem. ocenia, odbior tego co zaserwowali i w jaki sposob. Moim zdaniem naglosnienie bylo super jesli chodzi o sprzet, natomiast akustyk totalnie nie sluchal zespolow, przez polowe ich wystepow cos tam krecil ale nie za wiele to zmienialo, a na Co.In. bylo poprostu za glosno. i tyle

PS: nie dziala Ci link z sygnatury ;)
_________________
www.sevenstring.pl
 
 

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2008-06-25, 19:37   

aaa nieee, to ja tak tylko, mysli okolobranzowe. I owszem - z punktu widzenia publiki to mnie rowniez kal obchodzi ile co kosztowalo, liczy sie efekt koncowy.

PS: Bo teraz jest /hoaband , potem zmienie, dzieki.
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

Psycho



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 66
Wysłany: 2008-06-26, 08:24   

z mojej strony dzięki wszystkim za przybycie i fajną zabawę... co do narzeka?...
1. kwestie organizacyjne i wynikające z tego zamieszanie mogę wyjaśnić na priv jeśli ktoś chce (na forum publicznym nie bardzo jest sens)
2. co do zespołów... nie wszystkie mi się w całości podobały z różnych powodów (każdemu mógłbym coś zarzucić). hehe, okazało się nawet, że zza krat nie wszystko widziałem :P co.in. - początek koncertu też dał mi po uszach , później było lepiej...
3. akustyk... to bardzo zawiła sprawa tego wieczoru :P generalnie nie znam się na nagłaśnianiu, ale wydaje mi się, że z tym człowiekiem można rozmawiać w sprawie ewentualnego brzmienia, głośności...
4. 1,5h 'hitów' na początek... w sumie też mnie to męczy, ale gdy ludzie ok północy (po koncertach) wychodzą, to lepiej coś znanego im puścić :P tak mi się wydaje...
5. pierd**** :P następne koncerty zaczynamy koło 20 :D to jefno z moich pozytywnych przemyśle? po tej imprezie

są jakieś fotki? :D
_________________
«Psycho, created by nature.»
 
 

bojan


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 130
Skąd: Nieznajowa
 
Wysłany: 2008-06-26, 14:26   

Tak sobie pomyslalem, zeby nikt sobie nie pomyslal:
Nie krytykuje tego konkretnego koncertu, bo kompletnie nie mam do tego prawa. Pierwszy powod jest taki, ze sie oczywiscie spoznilem i bylem tylko na co.in, a drugi taki, ze przyzwyczajony do przeogromnych ilosci decybeli caly wystep smigalem w zatyczkach. I bogom dzieki, bo bym pewnie do dzisiaj nic nie slyszal (jak zawsze po selfie :/ )

A moje posty poprzednie to tak ogolnie bylo.

pozdro
_________________
http://www.myspace.com/hoaband
 
 

Yaga
Uwaga, gryzę ]:-)



Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 781
Skąd: Wrocław/BD
 
Wysłany: 2008-06-27, 08:40   

a ja sie przyznam, ze w przeriwe przed Co.Inem poszlam pic i w rezultacie slyszalam tylko 2 ostatnie kawalki :P
_________________

http://ewstom.pl/
 
 

mychalyna
cycalyna



Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 507
Skąd: K-PAX
 
Wysłany: 2008-07-01, 18:03   

jesteś wierząca nie praktykująca :P xD
_________________
Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close...
www.myspace.com/mychalyna | www.lastfm.pl/user/Mychalyna | www.myspace.com/spiralnight
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Kontakt Polityka prywatności


Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów, redakcja nie odpowiada za treść wiadomości, artykułów i komentarzy.
Przygotowanie i administracja: © wROCK 2002-2013 by d0ti, Jaras.

Statystyki:


Wrocław - koncerty | wrocławskie zespoły | dolnośląskie | wydarzenia muzyczne | sklep muzyczny | ogłoszenia | zdjęcia | terminarze | bilety | relacje | muzyka na Dolnym Śląsku