Koncerty Wrocław
Kalendarz koncertów    |    Koncerty     |     RSS     |     Bilety    |     Galeria     |     Teledyski     |     Dodaj koncert

Forum muzyczne wROCK.pl
Wrocław Rock Portal - dyskusje, koncerty, zespoły

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Breslauer - Wroc?aw, klub Niebo, 14.11, wst?p wolny
Autor Wiadomość

Jars
(..=(======:::

Wysłany: 2006-11-07, 15:16   Breslauer - Wroc?aw, klub Niebo, 14.11, wst?p wolny

Wroc?aw, Klub Niebo, 14.11.2006, Breslauer, wst?p wolny

"W 2005 roku za?o?yli?my w czwórk? Breslauera, poniewa? wszyscy mieli?my ch?? robi? d?wi?ki, które b?d? ?atwe, a zarazem b?d? budowa?y ten rodzaj napi?cia, który mo?na us?ysze? w klasycznych nagraniach punkowych np. The Clash, a wcze?niej The Studgies i MC5. Nie chodzi tutaj o powielanie d?wi?ków – dla nas Misfits, Black Flag, Fugazi, PJ Harvey, Jony Cash, wczesny Elvis – psycho billy to podobny rodzaj ekspresji – to co? co nam si? w muzyce podoba. Trudno okre?li? ten pierwiastek, który o tym decyduje i nawet je?li okre?lamy nasz? muzyk? jako Alternative, Rock, Indie to w rzeczywisto?ci nazwa gatunku nie ma wi?kszego znaczenia. Chodzi nam raczej o skomunikowanie si? z tymi lud?mi, którzy podobnie jak my widz? i czuj?."

Ja mam zamiar si? na koncercie pojawi?, http://myspace.com/breslauerband - spostrzegawcze osoby zauwa?? znajome twarze : )

nikt

Wysłany: 2006-11-07, 16:21   

Me gonna be there,trza z christianem browary zalegle porobic

d0ti

Wysłany: 2006-11-08, 15:57   

..HAA a to ci psikus
widzem Puzon nie proznoje, tylko raz bylam na koncercie apteki so z checia bym wrocila do czasow 5cio nutkowych i zobaczyla go live omt :]

nikt

Wysłany: 2006-11-14, 11:40   

bump

to juz dzisiaj !!!

Jars

Wysłany: 2006-11-14, 11:52   

A o której si? zacznie?

Gdzie jest niebo : )

USAGI
yume...

Wysłany: 2006-11-14, 13:00   

Jars napisał/a:
Gdzie jest niebo : )
<Wskazuje Jarkowi takie wiellkie niebieskie co? nad g?iw? po czym lataj? samoloty :D >

w tej samej uliczce co klub 13 i Metropolis z tego co pami?tam :)

i jeszcze zdradze Ci pewn? tajemnice ale to tak w sekrecie ;) Jest taka strona [LINK] gdzie mo?na znale?? adres tego klubu ;)

Jars

Wysłany: 2006-11-14, 13:41   

Nie, ja si? boj? wchodzi? na t? stron? do dzia?u kluby : )

Zreszt? w Niebie by?em ale w pasa?u Niepolda jest czasem taka rotacja klubów ?e wola?em si? upewni?, poza tym to fajna nazwa : )

nikt

Wysłany: 2006-11-14, 14:04   

ten klub juz jest ladne kilka lat

start planowo od 20 ale mysle ze o 21 sie zacznie

FurioSan

Wysłany: 2006-11-15, 12:31   

Wybaczcie chlopaki ale komentarz bedzie chyba nie pozytywny.
Dlaczego?
- Po pierwsze - opoznienie rozpoczecia koncertu - wiem ze to nie dokonca wasza wina ale sami wiecie ze wkoncu sie okazalo wszystko ok ze sprzetem - przynajmniej na tyle ile widzilaem
- 2 - czy nie mozna bylo zaproponowac wyniesienia stalika przy ktorym siedzieliscie? - bylo by ogolnie wiecej miejsca i miejsca do skakania czy robienia czegokolwiek

Tyle zarzutow wobec rzeczy nie dotyczacych bezposrednio was.

Napewno wiecie ze muzyka rock'n'roll'owa istnieje juz strasznie dlugo, zostala ograna chyba na d?iliony sposobow dlatego spodziewalem sie czegos naprawde dobrze granego - ogolnie lubie taka muzyke i cieszylem sie na wasz koncert ale sie zawiodlem - czego zabraklo? No coz .... czegos co odroznia r'n'r od rytmicznego napierdzielania w gitary, czegos co sprawia ze chce sie glowa kiwac i noga tupac, czegos co odroznia groove od grania rowno kostka z metronomem - artykulacja to sie nazywa.

Jeszcze takie pytanie - czy autentycznie potrzebne sa u was 2 gitary - miejscami robi sie halas - i to nie sciana dzwieku tylko halas przez ktory slychac prawie nic :/

Wszystkie inne drobne wpadki jak pogubienie sie z tepem i rozjechanie, granie nie rowno miejscami uwazam za dopuszczalne bo chyba i tak polowa nie zauwazyla - tak to bywa na koncertach.

Podsumowujac + za idea takiego zespolu
- za koncert w niebie, mam nadzieje ze inne beda bardziej udane

breslauer

Wysłany: 2006-11-15, 15:23   

FurioSan napisał/a:
Wybaczcie chlopaki ale komentarz bedzie chyba nie pozytywny.
Dlaczego?

- Po pierwsze - opoznienie rozpoczecia koncertu - wiem ze to nie dokonca wasza wina ale sami wiecie ze wkoncu sie okazalo wszystko ok ze sprzetem - przynajmniej na tyle ile widzilaem

No niestety wszy?o bardzo do dupy. G?upio by?o, ale klub nie by? przygotowany na takie obici??enie sieci. Wywali?o korki o czym nie wiedzia? barman, a w?a?ciciela nie by?o i w ogóle ch... straszna. Ale na szcz??cie si? uda?o. Poprostu opaczno?? nas nie lubi. Ostatni koncert jaki zagrali?my by? w ?ykendzie, a tam po 5 numerze spali? nam si? wzmacniacz.

FurioSan napisał/a:

- 2 - czy nie mozna bylo zaproponowac wyniesienia stalika przy ktorym siedzieliscie? - bylo by ogolnie wiecej miejsca i miejsca do skakania czy robienia czegokolwiek

Nie my przy nim siedzieli?my. Mieli?my miejsca w pokoju za scen?.

FurioSan napisał/a:

Tyle zarzutow wobec rzeczy nie dotyczacych bezposrednio was.

Napewno wiecie ze muzyka rock'n'roll'owa istnieje juz strasznie dlugo, zostala ograna chyba na d?iliony sposobow dlatego spodziewalem sie czegos naprawde dobrze granego - ogolnie lubie taka muzyke i cieszylem sie na wasz koncert ale sie zawiodlem - czego zabraklo? No coz .... czegos co odroznia r'n'r od rytmicznego napierdzielania w gitary, czegos co sprawia ze chce sie glowa kiwac i noga tupac, czegos co odroznia groove od grania rowno kostka z metronomem - artykulacja to sie nazywa.

Jeszcze takie pytanie - czy autentycznie potrzebne sa u was 2 gitary - miejscami robi sie halas - i to nie sciana dzwieku tylko halas przez ktory slychac prawie nic :/

Gramy to co nam si? podoba jak nam si? podoba. Do tego potrzebne nam s? 2 gitary tak postanowili?my i tak b?dziemy robi?. A je?eli uwa?asz, ?e r'n'r ma by? nie g?o?ny i ha?a?liwy to sorry :) ale nie pisz o rocku. Chcieli?my zagra? dobrze, ale w rocku jaki my znamy nie chodzi o super dokladno??, nawet nie chodzi o strojenie i inne bzdury (patrz mars volta, at the drive-in gdzie na koncertach jedyne co stroi to bembny) - chodzi o energi?. Chcieli?my da? z siebie tyle energii ile by?o mo?na. I mamy nadziej?, ?e to si? uda?o.

FurioSan napisał/a:

Podsumowujac + za idea takiego zespolu
- za koncert w niebie, mam nadzieje ze inne beda bardziej udane

Thx. Nast?pne koncerty b?d? mam nadzieje w miejscach, w których b?dzie mo?na skaka?. Ale nie masz co si? spodziewa? reczitali i innych gówien. Nie gramy jazzu tylko napierdalamy w gitary ile si? da.

Pozdrawiam
Kryszczyn Breslauer

nikt

Wysłany: 2006-11-15, 15:36   

FurioSan napisał/a:
czegos co odroznia r'n'r od rytmicznego napierdzielania w gitary, czegos co sprawia ze chce sie glowa kiwac i noga tupac, czegos co odroznia groove od grania rowno kostka z metronomem - [color=red]artykulacja to sie nazywa.
[/color]

?ahahahaha nie moge :) ale mi poprawilo humor

Jars

Wysłany: 2006-11-15, 15:36   

Ale t?umy si? zwali?y, nie ma co. Jak wam si? uda?o tak? publik? zebra? : ) Tam nie by?o jak oddycha?, polecam skuma? si? z 4Dzikami, bo graj? w podobnej stylistyce, i zagra? koncert w jakim? du?ym klubie.

Koncert podniós? mi wiar? we wroc?awska publiczno?? - mo?e ja po prostu dziwnych klimatów si? trzymam - na Hey brak biletów, na One Love Hala ludowa p?knie w szwach, rocknroll w cenie... no ?adnie : )

Brawo dla barmana w Niebie.
Breslauer - powodzenia.

FurioSan

Wysłany: 2006-11-15, 16:02   

breslauer napisał/a:

No niestety wszy?o bardzo do dupy. G?upio by?o, ale klub nie by? przygotowany na takie obici??enie sieci. Wywali?o korki o czym nie wiedzia? barman, a w?a?ciciela nie by?o i w ogóle ch... straszna. Ale na szcz??cie si? uda?o. Poprostu opaczno?? nas nie lubi. Ostatni koncert jaki zagrali?my by? w ?ykendzie, a tam po 5 numerze spali? nam si? wzmacniacz.

jasne to nie wasza wina

breslauer napisał/a:

Nie my przy nim siedzieli?my. Mieli?my miejsca w pokoju za scen?.

racja - przypomnialem sobie

breslauer napisał/a:

Gramy to co nam si? podoba jak nam si? podoba. Do tego potrzebne nam s? 2 gitary tak postanowili?my i tak b?dziemy robi?. A je?eli uwa?asz, ?e r'n'r ma by? nie g?o?ny i ha?a?liwy to sorry :)

ale ma byc slyszalny
pytanie o 2 gitary bylo raczej retoryczne
jesli i tak bedziecie to robic ( r'n'r upor :P ) to trzeba popracowac nad ich ustawieniem ( w sensie lokacji ) i doborem glosnosci i ustawien pasm - :/
breslauer napisał/a:

ale nie pisz o rocku.

ani przez chwile nie pisalem o rock'u
breslauer napisał/a:

Chcieli?my zagra? dobrze, ale w rocku jaki my znamy nie chodzi o super dokladno??, nawet nie chodzi o strojenie i inne bzdury (patrz mars volta, at the drive-in gdzie na koncertach jedyne co stroi to bembny) - chodzi o energi?. Chcieli?my da? z siebie tyle energii ile by?o mo?na. I mamy nadziej?, ?e to si? uda?o.

wlasnie chyba nie do konca :/ Aczkolwiek to chyba kwestia czasu - naprawde gracie swietny kwalek muzyki , ktory lubie i slucham troche .... aczkolwiek .... to mnie szczegolnie ugryzlo jakoz ze gram na basie .... jedzie ten wasz basowy kostko rowno i tyle - nie wspiera bebnow - przeszkadza lekko czasami - dlaczego nie zaakcentuje pierwszego dzwieku w takcie - albo pytanie inne - dlaczego wogole niczego nie akcentuje ( pomijawszy fakt kiedy cos sie spozni i probuje nadgonic ) - slyszales kiedys standard r'n'r akcentowany 2 i 4? .... ?o jakie to tupliwe.... az sam sie zdziwilem - choc akutat to jest odejscie od starej dobrej r'n'r szkoly

z ta dokladnoscia troche przegioles - popatrz na zespol ktory uwarzacie za swa inspiracje - The Clash - jesli tam nie ma dokladnosci to ja w to nie wierze

Ale nie przejmuj sie - patrze na takie rzeczy inaczej jaki przecietny sluchacz - big bravo za zgromadzenie sporej ilosci ludzi i ogolnie mila atmosfere :P

breslauer

Wysłany: 2006-11-15, 18:58   

FurioSan napisał/a:

Ale nie przejmuj sie - patrze na takie rzeczy inaczej jaki przecietny sluchacz - big bravo za zgromadzenie sporej ilosci ludzi i ogolnie mila atmosfere :P

Heheheh o mamy do czynienia z profesjonalist? :) ). Ech przepraszam bardzo, ?e by?em niegrzeczny. Rozumiem, ?e zatyczki do uszu u?ywasz i oszczedzasz s?uch, bo ci??ko z piskiem w uszach rozró?ni? interwa?y powy?ej kwinty. Hehehe sorry za wjazd, ale to mnie w?a?nie rozpieprza. Dawno wyros?em na szcze?cie z takiego podej?cia do muzyki - podniecania si? techniczn? muz? - Dream Theater, i inne rzeczy. LOL Ingvie :) . Takim podej?ciem cz?owiek traci strasznie du?o z tego co s?ucha, ale za to jaka frajda - "nie s?ucham muzyki tak jak reszta". Graj?c muzyk? przeszed?em przez ró?ne dziwne rzeczy. Gra?em na ró?nych instrumentach i nauczy?em si? gra? w zespole. S?uchaj?c muzyki nie zwracam uwagi na to co robi gitarzysta (tak jak wi?kszo?? gitarzystów) tylko staram sie obj?? ogó?, bo przecie? o ogó? chodzi. Rozumiem za to Twoje podej?cie. W pe?ni doceniam to co napisa?e? i pewnie rozpatrze co i jak. Ciekawe rzeczy napisa?e? z basem i w ogóle i doceniam starania (na prawd?). Powy?e tyczy si? tylko tego jednego stwierdzenia. Acha no i ciesze si?, ?e doceni?e? atmosfere - o to nam w?a?nie chodzi?o.

Pozdrawiam
Kryszczyn Breslauer

FurioSan

Wysłany: 2006-11-15, 21:24   

breslauer napisał/a:

...

nie uwazam sie za profesjonaliste,
zatyczki uzywalem tylko z jednym perkusista - ale on mylil dynamike z glosnoscia,
wasz koncert nie byl na tyle glosny zeby uzywac zatyczek,
nie lubie i nigdy nie lubialem muzyki typu DT,
napewno nie rozumiesz mojego podejscia.

uwazam ze powinniscie skumac sie z kims to potrafi was ustawic i potrafi krecic galkami - bedac na scenie czesto sie wielu rzeczy nie slyszy - oczywiscie jesli zamierzacie duzo grac,

breslauer

Wysłany: 2006-11-15, 22:20   

FurioSan napisał/a:
...

Taaa

Jars

Wysłany: 2006-11-15, 23:36   

Spoko spoko, wszystko pod kontrol? - to my tylko tutaj na wrocku rozbieramy na czynniki pierwsze nasz? mega-znajomo?ci? muzyki ka?dy koncert dopatruj?c si? rzeczy o których profesjonali?ci nie wiedz?, snuj?c teorie o 'koncercie idealnym' a ustawieniem Labogi LR1 rozbijamy kamienie nerkowe w domowym zaciszu.

Chyba za ma?o pijemy na koncertach - "coooo druga gitara??? a po cholere im!" (tzn. mo?e czasem za du?o : )

ps. Ja tam Dream Theater lubi? bardzo a FurioSan mia? raczej dobre zamiary wypisuj?c rzeczy na które warto zwróci? uwag?. Ja nie zwróci?em za du?o bo przede mn? sta? wysoki kole? : )

breslauer

Wysłany: 2006-11-16, 02:24   

Jars napisał/a:

ps. Ja tam Dream Theater lubi? bardzo a FurioSan mia? raczej dobre zamiary wypisuj?c rzeczy na które warto zwróci? uwag?. Ja nie zwróci?em za du?o bo przede mn? sta? wysoki kole? : )

Powiedzia?em, ?e wiem o co mu chodzi i przyczepiam si? tylko do s?uchania inaczej. Dla mnie to jest najwi?ksza krzywda, któr? mo?na sobie zrobi?.

Hehehe Jars stara?em si? by? bardzo dobitnie ironiczny. Wiem mo?e troch? przesadzi?em, ale chodzi o to, ?e rozbraja mnie rozk?adanie czego? na czynniki pierwsze, wed?ug kategorii, których nikt nigdy nie zdo?a? okre?li?, czego? co stanowi? ma ca?o??, przecie? to jest wszystko subiektywne. Ale to ju? nie wa?ne. Dane przyj??em :) . DT te? kiedy? s?ucha?em, ale od 2 lat przechodz? na ciemn? stron? mocy i wol? Sonic Youth, Fugazi - to dla mnie jest o wiele bardziej przykumane brzmienie i d?wi?ki.

Co do koncertu to tak w ogól?, to chcia?em bardzo podzi?kowa? wszystkim co przyszli. Czuli?my si? bardzo zaszczyceni tym, ?e a? tyle osób zdo?a?o dotrze? do Nieba (kurwia :) to by? wtorek !!) i ?e a? tak nie wiele uciek?o z powodu problemów ze sprz?tem. O kolejnych koncertach b?dziemy informowa?. Mam nadziej?, ?e nikogo nie zawiedli?my - hehehe fajnie by by?o jeszcze raz zobaczy? tyle twarzy :) .

Dzi?ki jeszcze raz ludziska. Dla mnie by? to jeden z najlepszych koncertów jaki gra?em.
Przynajmniej tak mi si? wydaje [?FurioSan?] ;)

Pozdrawiam
Kryszczyn Breslauer

Kapral
FREAK OUT!

Wysłany: 2006-11-16, 11:10   

Jars napisał/a:

Chyba za ma?o pijemy na koncertach - "coooo druga gitara??? a po cholere im!" (tzn. mo?e czasem za du?o : )

Ja tam si? z pierwsz? cz??ci? stwierdzenia nie zgodz? ;D

Jars

Wysłany: 2006-11-16, 14:23   

Nie mam problemów z odró?nieniem ironicznych wypowiedzi bo sam to nader cz?sto stosuj? : )

Poza tym na Pwr ?roda by?a wolna - gdyby nie to pewnie 30% osób by nie przysz?a - w tym i ja bior?c pod uwag? ?e w ka?dy poprzedni dzie? od pi?tku te? by? koncert.

@Breslauer: podej?cie do muzyki jak najbardziej ok - co wida? w tekstach i w?a?nie 'gatunku' jaki wybrali?cie wi?c teraz radz? si? przed kolejnym koncertem nie stroi? - znowu korki pójd? a Puzon b?dzie rozbiera? wzmacniacz z latark? (fajny klimat)

Odpowiedz do tematu