User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Yowitaxcf Jackgci
nubielen49 Dominicflq
ddmargin16gd kasister59lh

Reklama

Klub Teatr Capitol Wrocław

»
Wrocław, 50-020, ul. M.J. Piłsudskiego 67  |  Dodaj do ulubionych user_go

Kontakt
Telefon: 71 789 04 51

Godziny otwarcia
Klub Teatr Capitol - opis
Po wojnie do Wrocławia trafiło wielu artystów operetkowych z całej przedwojennej Polski. Jeszcze w roku 1945 stworzyli zespół artystyczny, który występował w nieistniejącym już Teatrze Popularnym (w tym miejscu obecnie mieści się hotel Holiday Inn.) Jednak za dzień powstania Teatru przyjmuje się 21 marca 1955, kiedy po raz pierwszy wystawiono Zemstę Nietoperza Joahanna Straussa w reżyserii Szymona Szurmieja (obecnego dyrektora Teatru Żydowskiego w Warszawie). W tym czasie teatr nosił nazwę Operetka Dolnośląska, repertuar obejmował przede wszystkim klasyczne operetki (Offenbach, Abraham, Dostal, Strauss), a spektakle odbywały się na scenie Opery Wrocławskiej.

Dzięki intensywnym staraniom, w 1964 r. operetka przeniosła się z opery do swojej obecnej siedziby, czyli budynku kina Śląsk. W ciągu kolejnych regularnie zmieniano nazwę tej sceny - w 1977 roku na Teatr Muzyczny, w 1979 na Operetka Wrocławska, a w 1991 dwa człony połączono w Teatr Muzyczny-Operetka Wrocławska. W latach dziewięćdziesiątych rozszerzono operetkowy profil teatru o koncerty, rewie i musicale. Niewątpliwym sukcesem tych lat był wrocławski Skrzypek na dachu w reżyserii Jana Szurmieja. W 2002 kierownictwo Teatru objął Wojciech Kościelniak, którego ambicją było stworzenie we Wrocławiu prężnego teatru muzycznego nowej generacji. Obecnie dyrektorem naczelnym i artystycznym teatru jest Konrad Imiela. W lipcu 2004 Rada Miejska Wrocławia przegłosowała uchwałę o zmianie nazwy naszej sceny i powrocie do historycznej nazwy Teatr Muzyczny CAPITOL.

Przykładowe koncerty, imprezy:Posiadamy:Działamy od: 1955-03-21
Poprzednie kluby w tym miejscu:
Warning: Illegal offset type in /home/hendryko/www/wrock.pl/smarty_tpl_compile/%%64^648^6486B14E%%klub.tpl.php on line 100


Ostatnia aktualizacja: 2009-05-17 15:45:04Zobacz Teatr Capitol na mapie:Najbliższe wydarzenia, koncerty w klubie

»
 
data nazwa zapisz się
Nie znaleziono żadnych wydarzeń związanych z tym klubem.

Komentarze, opinie - Teatr Capitol Wrocław

»
Opinie na temat klubu:
Nikt jeszcze nie komentował tego klubu.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole