Dolnośląska Giełda Fonograficzna w lutym

koncert
Dodany przez: 0, dnia 2014-01-29 Przeczytano 189 razy.

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w lutym

Data: 2014-02-01      Klub: Firlej

W lutym, na Dolnośląskiej Giełdzie Fonograficznej, oprócz odbywających się regularnie w każdą sobotę spotkań, zaplanowano dodatkowe atrakcje, m.in. specjalną edycję giełdy w Muzeum Poczty i Telekomunikacji i wystawę polskich gramofonów z epoki PRL.

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne targi muzyczne organizowane przez Firlej i Stowarzyszenie Melomanów „Amplifikator“. Wydarzenie na stałe zagościło już na mapie kulturalnej Wrocławia. W każdą sobotę w Firleju spotykają się melomani z całego regionu, niezależnie od upodobań gatunkowych czy sympatii wobec konkretnego rodzaju nośnika. Wstęp na imprezę dla każdego uczestnika jest wolny.

1.02 / Canti Illuminati Festival
W sobotę 1. lutego odbędzie się szczególna edycja giełdy. Przy okazji odbywającego się w tym dniu Canti Illuminati Festival, oprócz regularnych stoisk z płytami, na giełdzie będzie możliwość zaopatrzenia się w muzykę m.in. od takich niezależnych wydawnictwa jak: BDTA, Sangoplasmo, Gusstaff Records czy Dunno . Zachęcamy! Na co dzień wielu z tych rzeczy na giełdzie nie znajdziesz! Wieczorem widzimy się na festiwalu.

> https://www.facebook.com/events/245018508998992/?fref=ts < 16.02 / 12:00-16:00 - specjalna edycja giełdy w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

W porządną dawkę muzyki na ferie zimowe zaopatrujemy się na giełdzie fonograficznej, której specjalna, dodatkowa edycja odbędzie się w niedzielę 16. lutego w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Reguły giełdy są takie jak zawsze, wymieniamy się, pożyczamy, odsprzedajemy, bądź nabywamy wszelkie nośniki z muzyką: płyty winylowe, kasety magnetofonowe, kompakty, itd. Giełda odbywa się jednorazowo w muzeum z okazji trwającej tam właśnie wystawy „Od fonografu do gramofonu”, którą można oglądać do 10 marca. Wstęp wolny.

> http://www.muzeum.wroclaw.pl/CMS/wystawy/wystawy_czasowe.html <

22.02 / 13:00-15:00 - PRL-owski sprzęt grający czyli gramofony z kolekcji Pawła Szilla i Tomka Kruga

W ostatnią sobotę lutego, podczas Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, odbędzie się wyjątkowa i niepowtarzalna wystawa prezentująca gramofony produkcji Łódzkich Zakładów Radiowych FONICA. Wycinek swojej kolekcji zaprezentuje dwóch kolekcjonerów i pasjonatów ze Świdnicy: Paweł Szill i Tomek Krug. Bambino, Fonomaster 76, Artur, Bernard to tylko niektóre modele, które zostaną wyeksponowane w Firleju. To szczególna gratka dla każdego miłośnika sprzętu grającego i osób które słuchają płyt gramofonowych, ale także okazja, aby spotkać się i porozmawiać z obecnymi na wystawie miłośnikami polskiego RTV spod znaku zjednoczenia UNITRA. Gwoździem programu będzie polska konsoleta Fonodysk, która umili wszystkim obecnym czas muzyką. Wystawa jest ciekawym uzupełnieniem kolekcji z Muzeum Poczty i Telekomunikacji, przedstawiającej pierwsze, zabytkowe gramofony. Ekspozycja w Firleju dostępna będzie w sobotę w godzinach od 11:00 do 15:00.

Komentarze

»
Opinie na temat wydarzenia.
Nikt jeszcze nie komentował tej strony.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole