Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
ALEKS GALA - KONCERT WE WROCŁAWIU
Data: 2015-08-22
Jedyny koncert londyńskiej songwriterki w Polsce!
Zapraszamy w sobotę 22 sierpnia o godz. 20. 00 do restauracji "Melancholia" (Hotel InVite) przy ul. Hubskiej 54 we Wrocławiu.
WSTĘP WOLNY!
***
Osiemnastoletnia Ola to córka Galika, byłego perkusisty punkowych, legendarnych Zielonych Żabek, zwycięzców festiwalu w Jarocinie. Ola od szóstego roku życia mieszka w Londynie.
- Dzięki tacie od zawsze była muzyka w domu, która wypełniała każdą wolną chwilę - mówi Ola. - Tata wprowadził mnie w świat dźwięków i pomógł wykształcić słuch muzyczny. Już od dziecka wiedziałam jaka jest różnica pomiędzy Led Zeppelin a Sex Pistols, czy tez REM, The Cure i Depeche Mode. Mnie nauczono odbierać utwór kompletnie. Poszukuję w utworach tego idealnego połączenia tekstu z muzyką. Tej całości z jaką artysta się do mnie zwraca.
Ola wcześnie rozpoczęła pierwsze próby z własnymi kompozycjami. W roku 2012 rodzinnymi siłami, podczas pobytu w Polsce, powstał teledysk do piosenki ‘Red Lipstick’ (jest na You Tube). Także w tym roku Aleks Gala wystąpiła między innymi na charytatywnym koncercie w Londynie, dla Janusza Rokickiego srebrnego medalisty londyńskiej Paraolimpiady. Był to także rok radiowego debiutu na falach Polisz Czart angielskiego Radia Verulam oraz poznańskiego Radia Merkury.
Rok 2013 był ważny z kilku względów. Najpierw Aleks wystąpiła w Birmingham na Artist Reveal Yourself! Competition. Latem po raz pierwszy koncertowała w szerokim składzie rockowym. Koncerty w Polsce były debiutem scenicznym z pełnym (złożonym z dolnośląskich muzyków) bandem ALEKS GALA PRZYJACIELE. Utwory Aleks Gala gościły na falach Radia Wrocław.
Aleks Gala zagrała w duecie z 7-letnia siostrą Hanią na perkusji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hull. Potem były koncerty w ARTeria Exhibition, The Polish Hearth Club (Ognisko Polskie) w Londynie oraz na ‘Music is my life' w Welwyn Garden City, a także na londyńskim Polish Rock Fest @Battersea Park.
Natomiast ALEKS GALA PRZYJACIELE zagrali w ubiegłym roku tylko raz, ale za to na rewelacyjnym koncercie w Złotoryi, jako support przed gwiazdą światowego formatu: RAY WILSON & the Berlin Symphony Ensemble: GENESIS Classic.
W Londynie nagrany i zrealizowany został teledysk do piosenki ‘Keep your distance’, który zobaczyć można na YouTube. Kolejny teledysk, do utworu ‘Love me’, realizowany był w Borach Dolnośląskich. W nagraniach wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Dzięki inicjatywie platformy MIGAJ.EU jest to nowatorskie przedsięwzięcie na skalę światową. Scenariusz clipu jest tak skonstruowany, aby mógł być odbierany przez osoby niesłyszące. W rolach głównych wystąpiły m.in. Edyta i Lidia Lala, rodzeństwo zaangażowane w działania Fundacji MigArt. Efekty tej pracy można oglądać na You Tube.
W tym roku ALEKS GALA zagrała kilka kolejnych koncertów w Wielkiej Brytanii. W Polsce zagra tylko jeden koncert rockowy w Legnicy (15.08) oraz jedyny koncert solowy we wrocławskiej "Melancholii" (22.08). Zapraszamy!
Więcej informacji:
FB/ Aleks Gala
You Tube/ Aleks Gala
https://www.youtube.com/watch?v=_hf1jbKFD_Q
https://www.youtube.com/watch?v=cfaUds05QnM
https://www.youtube.com/watch?v=m35L8cOEY9U
Link: http://www.facebook.com/events/385985508261837/
Komentarze
| Nikt jeszcze nie komentował tej strony. |

© 2008.