Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 129 in /home/hendryko/www/wrock.pl/include/class/wydarzenia.class.php on line 72
Koncert Fishbone we wrocławskim Firleju Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

leconhyre1985 ytrua198
Pegdif Urszulaa
asdqq830 majewskaaapl

Reklama





Koncert Fishbone we wrocławskim Firleju

news
Dodany przez: Jaras, dnia 2026-05-02 Przeczytano 673 razy.        Dodaj zdjęcie/plakat   

Koncert Fishbone we wrocławskim FirlejuKoncert Fishbone

2007-07-04 | godzina: 20::30
bilety: 30/40/50 zł

Przy jednoczesnym zakupie 9 biletów, 10 -ty gratis!

Legenda z Los Angeles po raz pierwszy w Polsce! Niezwykła hybryda funku, punk rocka, ska, reggae, metalu i czarnego feelingu, wzbogacona jamajskim, rozbujanym wokalem Angelo Moore'a. Ta energetyczna mieszanka wprost zmusza do ruchu i gwarantuje dobrą zabawę. Nie wolno przegapić!

Fishbone to jeden z bardziej wpływowych zespołów lat 80. Uważani są za prekursorów eklektycznego łączenia pozornie niepasujących do siebie gatunków muzycznych. Jako pierwsi rozpoczęli eksperyment, mieszając ze sobą ska i punk, funk i metal, reggae i hardcore. Do grona adoratorów zainspirowanych ich muzyką należą m.in. Red Hot Chilli Peppers, Living Colour, Primus, czy Mike Patton i Mr Bungle.

Mimo wielkiego szacunku i uznania, jaki zyskał Fishbone w świecie muzycznym, zespół nigdy nie wybił się na takie wyżyny popularności jak jego naśladowcy.

rochę to dziwi, bo grupa muzyków z L.A., mimo swej ponad 20 - letniej działalności na rynku, wciąż jest niesamowicie świeża, zaskakująca, pełna energii i niecodziennych pomysłów. I wciąż inspiruje.

nowy album Ich najnowszy album ‘Still Stuck In Your Throat’ tylko udowadnia fenomen zespołu. Na płycie znajdziemy szaleńcze połączenia różnych stylistyk, mnóstwo zwariowanych dźwięków, odważnych eksperymentów i pozytywnych emocji. Sądząc po zainteresowaniu tym wydaniem na całym świecie, Fishbone trafił w dziesiątkę.

Album dostępny jest od 8 grudnia 2006 także w Polsce dzięki dystrybucji Kartel Music.

„Niewiele jest zespołów, których nowe płyty można kupować w ciemno, bez obawy, że poczyni się złą inwestycję. Kalifornijska grupa Fishbone należy do nich bez wątpienia[..]". /Muzyka.Onet.pl/

bio
Fishbone powstali w 1979 w czarnej dzielnicy Los Angeles, South Central. Przez przeszło dwie dekady zarejestrowali osiem albumów studyjnych, trzy płyty koncertowe, trzy materiały dvd, kilka składanek i niezliczone single i epki. Na płytach tych występowali gościnnie m.in. saksofonista Branford Marsalis, raper Busta Rhymes, Flea, John Frusciante, Chad Smith, (Red Hot Chili Peppers), Perry Farrell (Jane`s Addiction), H.R. (Bad Brains), Gwen Stefani, ojcowie funku George Clinton i Rick James, Les Claypool (Primus), Blowfly.

co ciekawe...

Flea z RHCP szczyci się, że w założonej przez niego szkole muzycznej Silverlake Conservatory Of Music, uczy basista Fishbone - John Norwood Fisher.

W obecnym 7-osobowych składzie Fishbone gra m.in. ex-gitarzysta Suicidal Tendencies, Rocky George.

Muzyką Fishbone, od dziecka fascynowała się również Gwen Stefani (No Doubt). Po latach spełniła swoje marzenie dodając swój wokal do coveru zespołu Sly and the Family Stone, "Everybody is a Star", w wykonaniu Fishbone.

Grupa muzyków z L.A. jest także powiązana z zespołem Tool. W 1992 roku członkowie obu zespołów poznali się na wspólnej trasie, kiedy Tool otwierał koncert Fishbone (sic!). To właśnie wtedy technik Fishbona – Billy Howerdel, zagrał Maynardowi (wokaliście Toola) kilka utworów na gitarze. Maynard pozostał pod wielkim wrażeniem, a panowie tak bardzo się zaprzyjaźnili, że zaczęli wspólnie wynajmować mieszkanie. Parę lat później założyli zespół A Perfect Circle.

Muzycy mają za sobą także przeszłość filmową. Pojawili się w debiucie reżyserskim Davida Arquette „The Tripper”, obok Courtney Cox. Rok wcześniej wystąpili w filmie członków duetu Outcast p.t. „Idlewild”, razem z Macy Grey czy Terrencem Howardem.

Komentarze

»
Opinie na temat wydarzenia.
Nikt jeszcze nie komentował tej strony.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole