User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Ianfzl tyrua549
kqvti19 Josephinetka
cronovnor Vivienwrt

Reklama





Discomfort Booking i kolektyw CRK zapraszają na koncert!

koncert
Dodany przez: 0, dnia 2011-10-05 Przeczytano 225 razy.

Data: 2011-10-10      Klub: CRK

 SCHNAAK (Niemcy)

www.wakeupcolossus.bandcamp.com

http://www.vimeo.com/19478240

Noise-rock? Tak, ale bez egzaltacji i wyważania otwartych drzwi gitarowymi sprzężeniami. Rock progresywny? Też, ale poza stadionami i pompatycznym zadęciem posiwiałych luminarzy ariergardy. Avant-pop? A może od innej strony: nie tyle pop owładnięty perwersyjną fiksacją samookaleczania się, co wynaturzone rockowe monstrum z lekkim popowym zboczeniem. Wszak z dźwięków generowanych przez niemiecki duet wyziewa odór potu ze zgniłej salki prób, gdzie w Shellacowej manierze kotłują się gitara i perkusja. To tutaj zaczyna się ich muzyczna wędrówka, poezja wydobywa się po drodze.


 Zestawienia riffów w ich piosenkach bywają niedorzeczne, zespół płynnie porusza się między manierami aranżacyjnymi różnych gatunków muzyki gitarowej; kiedy indziej snują wizje zupełnie indywidualne, zaskakując błyskotliwością połączeń. Nawet kiedy wydaje się, że nie zabrną już dalej niż w brzmienie a la Jagga Jazzist, mantryczny rytm perkusji nabiera zupełnie nowego oblicza i odkrywamy wówczas że Schnaak to również zespół trip-hopowy [sic!]. Momentami robi się naprawdę słodko. Avant-popowy cukiereczek, tak słodki że ślina gęstnieje i musi wydostać się ustami, ssany z uwagą ujawnia swoje wnętrze. Pozornie oczywiste rockowe riffy osadzone w tradycji amerykańskiego niezależnego rocka, zdradzają art-rockową harmonikę. Taka fuzja udała się również amerykańskiemu Deerhoofowi, i niech nadmienienie tej nazwy będzie dla wybierających się na koncert drogowskazem.

Art-rockowe wpływy przejawiają się również w innym aspekcie. Niekiedy instrumentarium zespołu uzupełniają – bądź dominują nawet – klawisze. Schnaak brzmi wtedy jak trzy dekady starsi od nich ojcowie frankofońskiego R.I.O.: Aksak MabouliEtron Fou Leloublan. Ale tylko przez chwilkę, Schnaak to jednak zespół na wskroś współczesny. Ilekroć popadają w rockowe konwenanse (np. ocierając się o epigonię the Melvins), możemy być pewni że tylko po to, by wykonać kolejny zwrot.
Każda szansa na stanie się mainstreamowym zespołem rockowym musi zostać zaprzepaszczona.

 

W skład grupy wchodzą wokalista, gitarzysta i klawiszowiec Mathias Jaehnigoraz Johannes Doepping na perkusji i perkusjonaliach. Pierwszy z nich był niegdyś mózgiem jazz-core’owej formacji The Season Standard, Johannes natomiast bębni obecnie w nowojorskim projekcie Kayo Dot, którego płyty wydają takie wytwórnie jak Tzadik czy Hydra Head. Październikowa trasa Schnaak promować będzie ich najnowszy album „Wake up Colossus„, wydany przez Discorporate Records.

 

start: 21.00 wjazd: 10zł

 

CRK ul. Jagiellończyka 10d, 

Wrocław – Nadodrze

 
 
 

Komentarze

»
Opinie na temat wydarzenia.
Nikt jeszcze nie komentował tej strony.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole