Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 129 in /home/hendryko/www/wrock.pl/include/class/wydarzenia.class.php on line 72
Habakuk gra Kaczmarskiego, Raz Dwa Trzy Osiecką, Lech Janerka - bardowie rocka Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

wsolidbo Josephinelug
HulyjigdL aqoal300
Rebeccaeqx Mileytld

Reklama





Habakuk gra Kaczmarskiego, Raz Dwa Trzy Osiecką, Lech Janerka - bardowie rocka

news
Dodany przez: Jaras, dnia 2026-05-02 Przeczytano 2939 razy.        Dodaj zdjęcie/plakat   

Habakuk gra Kaczmarskiego, Raz Dwa Trzy Osiecką, Lech Janerka - bardowie rockaHabakuk
Raz Dwa Trzy
Lech Janerka
Muniek Staszczyk
Mateusz Pospieszalski
Patrycja Kaczmarska


Koncert Bardowie Rocka (Jacek Kaczmarski, Agnieszka Osiecka - ku pamięci)
13.12.06 godz. 18.30 - Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1
bilety 29 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

Zespół Habakuk powstał w 1990 roku w Częstochowie. Przez 13 lat istnienia dał się poznać od jak najlepszej strony fanom muzyki reggae i nie tylko
w naszym kraju. W tym momencie jest uznawany za jedną z czołowych grup tego gatunku. Dowodem na to są znakomite recenzje w prasie jak również zaproszenia na liczne festiwale zarówno w Polsce jak i za granicą.

Raz Dwa Trzy to polski zespół muzyczny łączący muzykę rock oraz współczesną poezję, założony w lutym 1990 przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze

Organizator:
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych NASZE MIASTO WROCŁAW

Punkty sprzedaży biletów imprezę:
· Klub Muzyczny Łykend ul.Podwale 37/38 - www.lykend.com.pl
· EMPiK Bileteria Rynek
· ShortCut Grabiszyńska 56 - www.shortcut.pl
· Kasa 22 Dworzec PKP
· Kalogródek róg Kuźniczej i Uniwersyteckiej
· BOS Wybrzeże Wyspiańskiego
· TicketOnline - www.ticketonline.pl
· TicketPro - www.ticketpro.pl
· eBilet - www.ebilet.pl
· Eventim - www.eventim.pl

O artystach

Habakuk
Dotychczasowe szesnaście lat istnienia Habakuk udokumentował pięcioma oficjalnymi płytami CD. "Mniam! Mniam! REGE", "Rub Pulse", "Muzyka Słowo Liczba Kolor", "4 Life" (na tym albumie gościnnie wystąpili m.in. Muniek Staszczyk i Yanusz Yanina Iwański) oraz płytą winylową oraz CD "Hub - A - Dub". Oprócz tego utwory zespołu znalazły się na 12 płytach (składanki itp.), z których trzy zostały wydane za granicą.
Gazeta Wyborcza w podsumowaniu roku 2000 wymieniła Habakuka jako jedną z
większych nadziei polskiej muzyki. Zespół zagrał ogromną ilość koncertów oraz występował na największych festiwalach niejednokrotnie w charakterze gwiazdy. Do głównych wydarzeń można zaliczyć występy na festiwalu "Odjazdy"w katowickim Spodku, festiwale "Winter Reggae", "Afryka" i wiele innych. Habakuk wystąpił w 2001 roku na "Przystanku Woodstock" w Ĺ?arach. W ramach promocji płyty "4 Life" Habakuk zagrał koncert na żywo w radiowej Trójce, oraz dwukrotnie plener dla Radia Bis.W tym momencie Habakuk jest najpopularniejszym zespołem reggae w Polsce, co jest o tyle ważne, że ten gatunek muzyki jest najbardziej rozwojowy na polskiej scenie muzycznej.
Zaczęły się tym interesować wszystkie media, również te, które kiedyś nie traktowały reggae jako poważnego elementu muzycznego show-bussinesu. Teraz na koncerty przychodzą tysiące ludzi, jest masa festiwali reggae, które zyskują prestiż na ogólnomuzycznej mapie Polski. W tej jakże sprzyjającej atmosferze Habakuk wydaje płytę z reggae'owymi aranżacjami tekstów Jacka Kaczmarskiego. Będzie to w obecnej atmosferze politycznej jak i muzycznej na pewno wydarzenie które zyska bardzo szeroki odzew. Jacek Kaczmarski, osoba uhonorowana najwyższymi odznaczeniami
państwowymi (między innymi Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski) ale
jednocześnie wielki wojownik, buntownik i również najważniejszy bard Solidarności. Sytuacja polityczna sprawia, że ta płyta będzie miała bardzo współczesny charakter. Album z tekstami Jacka połączonymi ze znakomitym, nowoczesnym reggae, nagranym przez najbardziej uznany polski zespół reggae jest skazany na sukces. Płyta zostanie wydana przez EMI. Pomysł płyty wypłynął od Pawła Potoroczyna - bardzo ważnej postać na rynku muzycznym. Przez 10 lat był konsulem generalnym Polski w USA – szefem Instytutu Polskiego w Chicago, od 2 lat piastuje to stanowisko w Londynie.
Oprócz tego był pomysłodawcą i producentem takich płyt jak Makowicz - Możdżer (płyta osiągnęła podwójną platynę) czy albumy Tomasza Stańki. Z wydawaną płytą z tekstami Kaczmarskiego, związana będzie szeroka promocja, zarówno medialna jak i koncertowa. Już teraz interesują się tym największe media w Polsce, płyta będzie miała także dystrybucję poza granicami, w środowiskach polonijnych, dla których Jacek był bardzo ważna postacią. W nagraniach wzięli udział znakomici goście. W utworze Karmaniola śpiewa Muniek Staszczyk - lider zespołu T.Love. W sekcji dętej na płycie gra znakomity duet: Ziut Gralak i Mateusz Pospieszalski, na instrumentach perkusyjnych zaś Piotr "Jackson" Wolski - współpracujący m.in. ze Stanisławem Sojką. Znakomite chórki dograła Ania Witczak - liderka jednego z najpopularniejszych na świecie zespołów world music - Dikanda. Całkowitą sensacją jest udział w nagraniach córki Jacka Kaczmarskiego – Patrycji Kaczmarskiej. Jest to debiutancki jej występ w jakichkolwiek nagraniach muzycznych, debiut zresztą znakomity.

Zygmunt „Muniek” Staszczyk (ur. 5 listopada 1963 w Częstochowie) – współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, a w początkowym okresie także basista zespołu T.Love. Absolwent częstochowskiego IV LO oraz polonistyki UW.
Przed założeniem T.Love udzielał się w zespole Atak, przekształconym następnie w Opozycję. W późniejszym okresie uczestniczył w projektach Paul Pavique Movement, Szwagierkolaska oraz Rege Inna Polish Stylee. W tym ostatnim, razem z muzykami z Habakuka, wykonywał polskie i światowe przeboje muzyki punk i reggae. Autor książki wspomnieniowej Dzieci rewolucji oraz tomiku poezji Gandża.

Raz Dwa Trzy to polski zespół muzyczny łączący muzykę rock oraz współczesną poezję, założony w lutym 1990 przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W 1990 roku (trzy miesiące po powstaniu) zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami Talerzyk, Wchodzi, Rzeka, W każdej knajpie oraz Rozkaz. Zespół zdobył nagrodę główną i bardzo licznie "poboczne" (pięć wyróżnień za; teksty, muzykę, aranżację, nagrodę im. Wojtka Belona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz 20 dolarów amerykańskich od Jana Kantego Pawluśkiewicza). Wyróżnienie w koncercie debiutów Opole'90 i telewizyjny występ na oczach wielomilionowej publiczności ostatecznie przypieczętował fakt ich istnienia w licznym umysłach i sercach ludzkich. Zespół był stałym gościem kilku następnych Festiwali Piosenki Studenckiej w Krakowie i Festiwalu FAMA w Świnoujściu, wystąpił również na Festiwalu w Jarocinie.
Grupa Raz Dwa Trzy na potrzeby mediów i na pomoc ludzkości, która koniecznie chciała wiedzieć w którym kierunku odczuwa, znalazła credo, które wiele tłumaczyło; "happy spirit". Ten szczególny, zdystansowany egzystencjalizm poparty wyjątkową sympatią do szeroko pojętej ludzkości charakterystyczny dla twórczości Adama Nowaka, zapisany po raz pierwszy na płycie "Jestem Polakiem", potem na albumie "To ja", dziennikarze porównywali z objawieniem na miarę Toma Waitsa. Nietypowe instrumentarium i wyjątkowo dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka kojarzyły się z kabaretową piosenką francuską. Zespół Raz Dwa Trzy stał się symbolem odnowienia "zmęczonego" w tym czasie gatunku jakim w była tzw. piosenka studencka.
Na trzeciej i czwartej płycie ("Cztery" i "Sufit") za sprawą producenta Wojtka Waglewskiego pojawiły się elementy jazzu, bluesa, folku, akcentów reagge i co niezwykłe, rockowej energii. Profesjonalnie wyprodukowane albumy, oryginalne brzmienia i obecność w większości mediów "odcięły" zespół od ich studenckich korzeni. Przejawem ich rosnącej popularności były liczne "powerplaye" w stacjach radiowych, retransmisje koncertów w TV (TV1; Muzyczna Jedynka, Polsat), specjalne audycje monograficzne w Telewizji Polskiej (m.in. zawierające materiał muzyczny z płyty "To ja"), wysokobudżetowy film monograficzny o zespole Raz Dwa Trzy pt. "Cztery" zrealizowany przez Telewizję Polską oraz duża częstotliwość emitowania w telewizji teledysków promujących płyty zespołu. Efektem znakomitego przyjęcia zarówno przez dziennikarzy jak i publiczność albumu "Cztery" była nominacja Fryderyk '94 w kategorii "Najlepszy Album piosenki Poetyckiej".
Ich piąty album pt. "Niecud" otrzymał nominację do nagrody Fryderyk '99 w kategorii muzyka alternatywna.

Mateusz Pospieszalski (ur. 6 października 1965 w Częstochowie) - polski kompozytor, aranżer. Gra na saksofonie, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa. Pochodzi z wielodzietnej muzykalnej rodziny, z której oprócz niego najbardziej znani są bracia Jan (basista, dziennikarz) i Marcin (basista). Współpracował lub współpracuje z wieloma formacjami jazzowymi oraz z zespołami Maanam, Tie Break i Graal oraz Stanisławem Sojką i Anną Marią Jopek. Obecnie gra w zespole Voo Voo i współpracuje z zespołem YeShe oraz 2Tm2,3. W Voo Voo odpowiedzialny za instrumenty dęte, rozciągane i przeszkadzajki czyli saksofony, flety, basklarnet, instrumenty klawiszowe, akordeon, bębenki itp.
Pospieszalski to także autor muzyki filmowej i teatralnej. Właściciel wyjątkowego daru śpiewania w dowolnym języku jaki tylko sobie wymyśli. Komponuje muzykę, m.in. dla Justyny Steczkowskiej.

Lech Janerka (ur. 2 maja 1953 we Wrocławiu), muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów.
Lech Janerka w polskiej muzyce rockowej pojawił się pod koniec lat siedemdziesiątych. Wraz z żoną - Bożeną Janerką - występował wtedy na festiwalach piosenki studenckiej.
W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, który (w składzie z Janerką) nagrał tylko jedną płytę (Klaus Mitffoch), która przez wielu uznana została za jedną z najistotniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ekspresją album dorównywał ekspresji zespołów punk rockowych, charakteryzował się jednak znacznie bardziej rozbudowaną warstwą melodyjną i harmoniczną. Teksty odnosiły się do rzeczywistości PRL lat osiemdziesiątych, wiele z nich stanowiła zawoalowana krytyka panującego reżimu, a także wezwanie do walki (np. Powinność kurdupelka, Klus Mitroch). Album zwyciężył w ankiecie Magazynu Muzycznego wśród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników Tylko Rocka na album lat 80.
W 1986 roku po rozpadzie zespołu Janerka wydaje Historię podwodną - płytę, sygnowaną już swoim imieniem i nazwiskiem. Płyta - o znacznie spokojniejszym (muzycznie i lirycznie) charakterze oceniona została zarówno przez krytyków jak i słuchaczy bardzo wysoko. Niemal wszystkie zawarte na niej utwory znalazły się na krajowych listach przebojów (np. Konstytucje, Niewole, Ta zabawa nie jest dla dziewczynek).
W następnych latach Janerka wydał kolejne albumy. Nie przyniosły one już tak spektakularnych sukcesów, niemniej ugruntowały jego pozycję na polskim rynku muzycznym, jako twórcy niezależnego, oryginalnego - pozostającego niejako na uboczu sceny rockowej. Twórca często zmieniał charakter muzyczny swoich utworów (np. album Bruhaha pełen był ostrych gitarowych riffów Wojtka Seweryna, a Ur była znowuż daleka od estetyki rocka). Wśród fanów twórczości Janerki często można się spotkać z opinią, że warstwa muzyczna kolejnych albumów pozostawia coraz większy niedosyt, w przeciwieństwie do coraz bardziej poetyckich i głębokich tekstów.
W 2002 roku Janerka nagrał utwór mający stanowić element kampanii na rzecz organizacji przez Wrocław wystawy EXPO w 2010 roku. W nagraniu wzięła udział elita polityczna i artystyczna Wrocławia (a także m.in. biskup i komendant policji). Przedsięwzięcie to odbiło się szerokim echem we Wrocławiu, wielu oddanych fanów twórczości Janerki odebrało je jednak jako niezrozumiałe zerwanie z dotychczasową niezależnością.
W 2005 roku muzyk wydaje płytę Plagiaty, nagraną w zmienionym składzie: z gitarzystą Damianem Pielką, który zastąpił zmarłego 5 lutego 2004 roku Wojtka Seweryna i Michałem Mioduszewskim na perkusji. Płyta zawiera kompozycje, które Janerka grał w czasach młodzieńczych, natomiast teksty zostały napisane współcześnie. Krążek cieszy się sporym uznaniem zarówno publiczności, jak i krytyków. W tym samym roku Janerka otrzymuje za niego nagrodę Superjedynka, w kategorii "płyta alternatywna". Piosenka Rower dociera do czołowych miejsc polskich list przebojów, a teledysk do niej zdobywa grand prix na festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Za ten utwór Janerka niespodziewanie otrzymał Fryderyka w kategorii "piosenka roku". W 2004 roku dostał Fryderyka w kategori "reedycja roku".
Lech Janerka jest także autorem muzyki do trzech filmów: Chce mi się wyć Jacka Skalskiego, Obcy musi fruwać Wiesława Saniewskiego i Czyż nie dobija się konia? Macieja Ĺ?urawskiego. Wystąpił również w filmie Przemysława Wojcieszka Głośniej od bomb jako ksiądz Wojciech.

Komentarze

»
Opinie na temat wydarzenia.
Nikt jeszcze nie komentował tej strony.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole