User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Annacfu Stephenjec
roddenz25 Evapdb
legilsxlquj Adriannaymf

Reklama





KRZYKI - "Szukałem Cię w Niebie" - premierowy singiel z najnowszej płyty zespołu!

Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 187 razy.

KRZYKI -

KRZYKI - "Szukałem Cię w Niebie" - premierowy singiel z najnowszej płyty zespołu!

Zespół KRZYKI, istniejący na dolnośląskiej scenie od 2007 roku, zapowiada na jesień 2012 premierę swojej najnowszej płyty pt.: "Piosenex". To już czwarty studyjny album w dorobku wrocławskiego zespołu. Na album będzie składało się 11 nowych, rockowych, autorskich kompozycji, do których teksty napisał założyciel portalu tekstydopiosenek.pl, wokalista zespołu KRZYKI, Michał Kozłowski.

Singlem promującym nowy album jest piosenka pt.: "SZUKAŁEM CIĘ W NIEBIE", link: http://www.youtube.com/watch?v=U_PmZTSfYDM

Uwaga: każdy, kto chciałby otrzymać darmowe mp3 z singlem "Szukałem Cię w Niebie", promującym nowy album zespołu KRZYKI, proszony jest o napisanie maila na adres: krzyki.wroclaw@gmail.com, w tytule wpisując: "Singiel".

Strona zespołu KRZYKI: www.myspace.com/krzyki

Link: http://www.youtube.com/watch?v=U_PmZTSfYDM
Link: www.myspace.com/krzyki

The Jet-sons i Non Stop

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 343 razy.

Data: 2012-09-27      Klub: Madness

Klub Muzyczny MADNESS
Ul. Hubska 6 Wrocław
Start 19.00 wjazd: 10pln
data: 27.09.2012

The Jet-sons
Trójka farmerów z południa tworzące iście piekielną mieszankę dźwięków. Ich diabelsko
energetyczna muzyka przesiąknięta jest rockabilly, country, blluegrassem oraz najdzikszym punk
rockiem. Długi staż zespołu przepełniony jest koncertami w Polsce i za granicą. Swymi występami
zgubili już dusze z Rumuni, Węgier, Czech, Słowacji, Włoch, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Francji, Niemiec,
Belgii i Estonii. Dowodem ich demoralizujących poczynań są dwie płyty: "Rockabilly Garage"
oraz "Lost Recordings" - wydana w 2012 roku nakładem wydawnictwa White Trash Records.
www.jet-sons.com

Non Stop

Zespół powstał w październiku 2002 roku i z przerwami istnieje do dzisiaj. W tym czasie nagraliśmy
trzy płytki (Pistolety załadowane? w 2003 roku, 100% na żywo w roku 2004 i Korporację wolności
słowa w 2012 roku) oraz zagraliśmy wiele koncertów m.in. z Farben Lehre, Cool Kids of Death,
Bladymi Lokami czy Abaddonem.
www.nonstop.art.pl

Koncert DESPITE EVERYTHING, ASTPAI we Wrocławiu

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 412 razy.

Koncert DESPITE EVERYTHING, ASTPAI we Wrocławiu

Data: 2012-09-25      Klub: Falanster

25.09 (wtorek)
Wrocław, Falanster (św. Antoniego 23)
start: 20:00 (PUNKTUALNIE)
Bilety: 15 zł

DESPITE EVERYTHING (Grecja)

Po raz drugi we Wrocławiu. Melodyjny, bardzo przebojowy hardcore punk prosto z Aten. Skojarzenia ze Strike Anywhere zdecydowanie uzasadnione.
http://tonightwehitrockbottom.blogspot.gr/
http://despiteeverything.bandcamp.com/

ASTPAI (Austria)
Melodyjny punk rock z Austrii. Po niezliczonych koncertach w całej Europie i USA, po raz pierwszy na trasie w Polsce.
http://www.astpai.org/
http://astpai.bandcamp.com/

Miesiąc przed wylotem na trasę do USA i Kanady, greckie Despite Everything i Astpai z Austrii ruszają w krótką trasę do krajów Europy wschodniej. 25.09 zespoły zagrają koncert we wrocławskim klubie Falanster.
 

Spotkanie z Agnieszką Stein na Zakrzowskiej 29

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 330 razy.

Data: 2012-09-22      Klub: Zakrzowska 29

Spotkanie z Agnieszką Stein

Czym jest rodzicielstwo bliskości, karać dziecko czy nagradzać, czy istnieją skuteczne
narzędzia w wychowaniu, na te i inne pytania odpowie Agnieszka Stein, psycholog
dziecięca, autorka książki „Dziecko z bliska”, w ramach cyklu „Spotkanie z ...”
organizowanego przez Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29.

Agnieszka Stein, psycholog dziecięca wspierająca rodziców w rozumieniu dzieci oraz
budowaniu z nimi satysfakcjonujących relacji, autorka pierwszej polskiej książki o
rodzicielstwie bliskości (ang. attachment parenting) „Dziecko z bliska”, 22. września będzie
gościem pierwszego z cyklu „Spotkania z ...”, organizowanego przez Centrum Inicjatyw
Wszelakich Zakrzowska 29.
Podczas spotkania weźmiemy „pod lupę” dziecko takim, jakie jest i postaramy się
zmierzyć z naszymi wyobrażeniami o tym, jakie powinno być. Porozmawiamy o mitach
wychowawczych i o tym, dlaczego niektóre metody nie działają. Zmierzymy się również z
tematem kar i nagród. Zaproponujemy parę sposobów i narzędzi skutecznych w wychowaniu.
Przyjrzymy się naszym relacjom z dziećmi i z nami samymi. Porozmawiamy o rodzicielstwie
bliskości i o tym, czym ono jest, a czym nie jest.
Spotkanie z Agnieszką Stein poprowadzi Liwia Pawlik - certyfikowany trener
Treningu Skutecznego Rodzica - metody Thomasa Gordona, autora „Wychowania bez
porażek.
Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 35 zł od osoby (od godz. 11.00 do 14.00)
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki „Dziecko z bliska” autorstwa gościa
naszego spotkania.
Obowiązują zapisy: biuro@zakrzowska29.pl

Stoner! We Hate You! vol. 4

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 693 razy.

Stoner! We Hate You! vol. 4

Data: 2012-10-06      Klub: Łykend

Stoner! We Hate You! vol. 4 06.10.2012 KLUB ŁYKEND
Zapraszamy na czwartą odsłonę Stoner! We hate You!


Z radością informujemy, że już 6 października będziemy gościć kolejną, genialną kapelę z europejskiej
czołówki stonerowej sceny – tym razem będzie to holenderski SUNGRAZER !! Kapela znana wśród
maniaków przybrudzonego brzmienia i psychodelicznych jamów. Zagrali wspólne koncerty z takimi
kapelami jak Fu Manchu, Karma to Burn, Goatsnake, czy Colour Haze. Ich twórczość została również
doceniona przez organizatorów festiwali: Roadburn, Stoned From The Underground i Duna Jam.

To oczywiście nie wszystko… otóż zawitają u nas niezmordowani weterani z Gallileous - polscy
pionierzy funeral doom metal, którzy trzęsą sceną od 1990 roku.

Wrocławską ziemię reprezentować będą:
Palm Desert – duszny, organiczny rock preriowy
oraz
O.D.R.A czyli obskurny, dolnośląski blues z szaletu.

O.D.R.A.
Palm Desert
Gallileus
Sungrazer


Bilety: 20/25 PLN

PARA WINO, the AVENGERS, ZWŁOKI

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 818 razy.

PARA WINO,  the AVENGERS,  ZWŁOKI

Data: 2012-10-04      Klub: Strefa Zero

koncert
- PARA WINO (punk - Wrocław)
- the AVENGERS
- ZWŁOKI


start: 20 enter: 15 pln

Darek „Para” Paraszczuk ; basista, wokalista, tekściarz, kompozytor i aranżer.
Pierwszy koncert zagrał w sierpniu 1981 roku w Rowach nad morzem wraz z punkowymi muzykami
z kapel: STRESS i REMONT KAPITALNY. Jeszcze tego samego roku założył we Wrocławiu
własny zespół BREŻNIEW TO HUJ razem z Jasiem Kulą (perkusja) i Sławkiem Tenetą (gitara). W
1985 roku trafił do kapeli EXCESS (jednej z pierwszych „ojowych” w Polsce) w składzie: „Beno”
- wokal, „Czerwony” - gitara, „Para” - g. bas + drugi wokal, „Kowboj” - perkusja. Po rozpadzie
EXCESSU „Czerwony” i „Kowboj” współstworzyli grupę KONKWISTA ’88. Para w latach ’87 - ’89
grał w kapeli YANKO w składzie: „Ziarno” - gitara i wokal, „Para” - g. bas + drugi wokal i „Rudy”
- perkusja. W latach 80-tych i 90-tych zagrał kilkaset koncertów dosłownie każdego „kalibru”,
od totalnie „garażowych” po największe polskie festiwale: OMPP '84, ’87 i '88 we Wrocławiu,
KFPP „Opole ’88”, FMR w Jarocinie '84, ’88, '92, '94, IV MSM w Chojnowie ’88, Poza Kontrolą ’88 w
Warszawie, Rock Pod Chełmcem ’88 i ’89 w Wałbrzychu i Rock Pokoju ’89 w Warszawie. Uczestniczył
w największych wówczas krajowych imprezach charytatywnych: „Nasz Wspólny Świat ’88”, „Na
Ratunek Armenii ’88” i I Finał WOŚP '92.

DRUM FEST - MIKE TERRANA

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 618 razy.

Data: 2012-10-06      MIKE TERRANA - recital perkusyjny

06 październik, godzina 18.00 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Collegium Artium, ul. Obrońców Tobruku
07 październik, godzina 16.30 - Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu

Mike Terrana - Urodzony w 1960 r., amerykański perkusista hard – rockowy. Obecnie nagrywa i koncertuje z zespołem Masterplan oraz Tarją Turunen. W latach 1987 – 1997 mieszkał i tworzył w Los Angeles, współpracując także z różnymi artystami, m.in. Yngwie Malmsteen, Tony’m MacAlpine’m, Steve’m Lukather’em, oraz z zespołami Kuni i Beau Nasty. W 1997 r. przeniósł się do Europy – na stałe zamieszkał w Niemczech, by tu rozpocząć współpracę z Rage, Gamma Ray, Axel Rudi Pell, Roland’em Grapow’em (byłym gitarzystą Helloween), Savage Circus. Bierze też udział w trasach koncertowych Tarji Turunen, pojawił się w jej dwóch albumach- „My Winter Storm” z 2007 r. oraz „What Lies Beneath” z 2010 r. Angażuje się w muzyczne projekty z gatunku fusion, prowadzi warsztaty perkusyjne na całym świecie. Uchodzi za perkusistę precyzyjnego, żywiołowego, niezwykle ekspresyjnego, co sprawia, że jest piekielnie rozpoznawalny. Często porównuje się go do znanych nazwisk sceny muzycznej, ale Mike zwykł skromnie odpowiadać: „Miło mi, gdy ktoś wrzuca mnie do worka ze świetnymi bębniarzami, a jest ich przecież tak wielu, a jednak gram przede wszystkim dla siebie”. Według Mike’a przepisem na osiągnięcie sukcesu jest trzymanie się prostej zasady - ciężko pracuj i bądź sobą!

Więcej informacji na www.drumfest.pl www.ticketpro.pl www.ticketportal.pl www.ragtime.pl


Link: www.drumfest.pl

LAIBACH przybywa w pokoju do Wrocławia

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-09-16 Przeczytano 343 razy.

Data: 2012-09-20      Klub: Eter

LAIBACH przybywa w pokoju do Wrocławia

Jedyny w Polsce występ kontrowersyjnego zespołu LAIBACH, w ramach

europejskiej trasy koncertowej „We come in peace”, odbędzie się 20 września

we wrocławskim klubie Eter. Start: godzina 20.00. „We come in peace” promuje

soundtrack, który Laibach stworzył do niezwykłego filmu science-fiction pt. „Iron

Zagadka ciemnej strony księżyca została rozwiązana. Okazało się, że zamieszkują ją…

Naziści. Mamy rok 2018. Ludzkość przebywająca na Ziemi staje w obliczu globalnego

niebezpieczeństwa. Księżycowy Führer zapragnął bowiem zdobyć Planetę Matkę

dla swojego panowania spod znaku swastyki. Rozpoczyna się faszystowska, iście

kosmiczna inwazja. Tak w skrócie przedstawia się treść filmu

„Iron Sky”, którego fragmenty zaprezentowane zostaną na wrocławskim koncercie.

Oryginalna fabuła wymagała oryginalnej oprawy muzycznej. Dlatego reżyser Timo

Vuorensoli zdecydował się zatrudnić słoweńską grupę Laibach. O słuszności tego

wyboru świadczy nie tylko bogaty, różnorodny dorobek grupy, ale i efekt współpracy.

Ścieżka dźwiękowa doskonale sprawdza się nie tylko w filmie, ale i jako autonomiczny,

niezwiązany z obrazem album. Co w zasadzie nie powinno dziwić, inspiracją była tutaj

twórczość samego Ryszarda Wagnera.

Laibach to dawna, austriacka nazwa Lublany, stolicy Słowenii. Komunistyczne wówczas

władze kraju zabroniły grupie nie tylko używania tej nazwy, ale również wydały jej

zakaz dawania koncertów. Pomimo kolejnych trudności i tragicznego wydarzenia,

zespołu Tomaž Hostnik popełnił samobójstwo, Laibach wciąż gra.

Sprawnie porusza się po różnych, często skrajnych muzycznych gatunkach, zachowując

przy tym swój charakterystyczny, rozpoznawalny styl.

W ciągu 30 lat istnienia, grupa wydawała płyty z muzyką industrialną, symfoniczną,

elektroniczną, rockową, techno, a nawet ocierającą się o pop. Nagrywała covery,

będące nie tyle coverami, co w zasadzie wariacjami na tematy przebojów The Rolling

Stones, The Beatles, Queen.

Tworzyła muzykę do przedstawień teatralnych, jak

Boom!Group

www.boom-group.pl, e-mail: a.pupin@boom-group.pl, anna.pupin@gmail.com, 0 609 62 82 89

7. września 2012 r.

na przykład do słynnego “Makbeta” według Szekspira wystawionego w hamburskim

Deutsches Schauspielhaus. Pomimo tej biegłości w poruszaniu się po często skrajnych

stylistykach i pokaźnego dorobku, zespół wciąż wzbudza nie tylko szacunek,

ale i kontrowersje. Scenografia podczas koncertów, kostiumy, okładki płyt czy ogólny

wizerunek Laibach bazują na stylistyce religijnej, łącząc ją z symbolami totalitarnymi.

Członkowie grupy twierdzą jednak, że ani obrany przez nich image, ani stworzone teksty

utworów nie są deklaracją poparcia dla systemów totalitarnych, ale zdecydowaną ich

Na wrocławskim koncercie, poza utworami z soundtracku do filmu „Iron Sky”, Laibach

zaprezentuje również fragmenty nieopublikowanych jeszcze, dwóch najnowszych

albumów. Natomiast wierni fani trzydziestoletniego już zespołu będą mogli przypomnieć

sobie ich największe przeboje.

20 czerwca 2012, Klub Eter, Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

85 zł – przedsprzedaż

100 zł – w dniu koncertu

110 zł - miejsca siedzące (balkon)


« Poprzednia  |  Strona 170 z 862  |  Następna »