Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
KRZYKI - "Szukałem Cię w Niebie" - premierowy singiel z najnowszej płyty zespołu!
![]() |
KRZYKI - "Szukałem Cię w Niebie" - premierowy singiel z najnowszej płyty zespołu!
Zespół KRZYKI, istniejący na dolnośląskiej scenie od 2007 roku, zapowiada na jesień 2012 premierę swojej najnowszej płyty pt.: "Piosenex". To już czwarty studyjny album w dorobku wrocławskiego zespołu. Na album będzie składało się 11 nowych, rockowych, autorskich kompozycji, do których teksty napisał założyciel portalu tekstydopiosenek.pl, wokalista zespołu KRZYKI, Michał Kozłowski.
Singlem promującym nowy album jest piosenka pt.: "SZUKAŁEM CIĘ W NIEBIE", link: http://www.youtube.com/watch?v=U_PmZTSfYDM
Uwaga: każdy, kto chciałby otrzymać darmowe mp3 z singlem "Szukałem Cię w Niebie", promującym nowy album zespołu KRZYKI, proszony jest o napisanie maila na adres: krzyki.wroclaw@gmail.com, w tytule wpisując: "Singiel".
Strona zespołu KRZYKI: www.myspace.com/krzyki
Link: http://www.youtube.com/watch?v=U_PmZTSfYDM
Link: www.myspace.com/krzyki
The Jet-sons i Non Stop
Data: 2012-09-27
Klub:
Madness
Klub Muzyczny MADNESS
Ul. Hubska 6 Wrocław
Start 19.00 wjazd: 10pln
data: 27.09.2012
The Jet-sons
Trójka farmerów z południa tworzące iście piekielną mieszankę dźwięków. Ich diabelsko
energetyczna muzyka przesiąknięta jest rockabilly, country, blluegrassem oraz najdzikszym punk
rockiem. Długi staż zespołu przepełniony jest koncertami w Polsce i za granicą. Swymi występami
zgubili już dusze z Rumuni, Węgier, Czech, Słowacji, Włoch, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Francji, Niemiec,
Belgii i Estonii. Dowodem ich demoralizujących poczynań są dwie płyty: "Rockabilly Garage"
oraz "Lost Recordings" - wydana w 2012 roku nakładem wydawnictwa White Trash Records.
www.jet-sons.com
Non Stop
Zespół powstał w październiku 2002 roku i z przerwami istnieje do dzisiaj. W tym czasie nagraliśmy
trzy płytki (Pistolety załadowane? w 2003 roku, 100% na żywo w roku 2004 i Korporację wolności
słowa w 2012 roku) oraz zagraliśmy wiele koncertów m.in. z Farben Lehre, Cool Kids of Death,
Bladymi Lokami czy Abaddonem.
www.nonstop.art.pl
Koncert DESPITE EVERYTHING, ASTPAI we Wrocławiu
![]() |
Data: 2012-09-25
Klub:
Falanster
25.09 (wtorek)
Wrocław, Falanster (św. Antoniego 23)
start: 20:00 (PUNKTUALNIE)
Bilety: 15 zł
DESPITE EVERYTHING (Grecja)
Po raz drugi we Wrocławiu. Melodyjny, bardzo przebojowy hardcore punk prosto z Aten. Skojarzenia ze Strike Anywhere zdecydowanie uzasadnione.
http://tonightwehitrockbottom.blogspot.gr/
http://despiteeverything.bandcamp.com/
ASTPAI (Austria)
Melodyjny punk rock z Austrii. Po niezliczonych koncertach w całej Europie i USA, po raz pierwszy na trasie w Polsce.
http://www.astpai.org/
http://astpai.bandcamp.com/
Miesiąc przed wylotem na trasę do USA i Kanady, greckie Despite Everything i Astpai z Austrii ruszają w krótką trasę do krajów Europy wschodniej. 25.09 zespoły zagrają koncert we wrocławskim klubie Falanster.
Spotkanie z Agnieszką Stein na Zakrzowskiej 29
Data: 2012-09-22
Klub:
Zakrzowska 29
Spotkanie z Agnieszką Stein
Czym jest rodzicielstwo bliskości, karać dziecko czy nagradzać, czy istnieją skuteczne
narzędzia w wychowaniu, na te i inne pytania odpowie Agnieszka Stein, psycholog
dziecięca, autorka książki „Dziecko z bliska”, w ramach cyklu „Spotkanie z ...”
organizowanego przez Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29.
Agnieszka Stein, psycholog dziecięca wspierająca rodziców w rozumieniu dzieci oraz
budowaniu z nimi satysfakcjonujących relacji, autorka pierwszej polskiej książki o
rodzicielstwie bliskości (ang. attachment parenting) „Dziecko z bliska”, 22. września będzie
gościem pierwszego z cyklu „Spotkania z ...”, organizowanego przez Centrum Inicjatyw
Wszelakich Zakrzowska 29.
Podczas spotkania weźmiemy „pod lupę” dziecko takim, jakie jest i postaramy się
zmierzyć z naszymi wyobrażeniami o tym, jakie powinno być. Porozmawiamy o mitach
wychowawczych i o tym, dlaczego niektóre metody nie działają. Zmierzymy się również z
tematem kar i nagród. Zaproponujemy parę sposobów i narzędzi skutecznych w wychowaniu.
Przyjrzymy się naszym relacjom z dziećmi i z nami samymi. Porozmawiamy o rodzicielstwie
bliskości i o tym, czym ono jest, a czym nie jest.
Spotkanie z Agnieszką Stein poprowadzi Liwia Pawlik - certyfikowany trener
Treningu Skutecznego Rodzica - metody Thomasa Gordona, autora „Wychowania bez
porażek.
Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 35 zł od osoby (od godz. 11.00 do 14.00)
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki „Dziecko z bliska” autorstwa gościa
naszego spotkania.
Obowiązują zapisy: biuro@zakrzowska29.pl
Stoner! We Hate You! vol. 4
![]() |
Data: 2012-10-06
Klub:
Łykend
Stoner! We Hate You! vol. 4 06.10.2012 KLUB ŁYKEND
Zapraszamy na czwartą odsłonę Stoner! We hate You!
Z radością informujemy, że już 6 października będziemy gościć kolejną, genialną kapelę z europejskiej
czołówki stonerowej sceny – tym razem będzie to holenderski SUNGRAZER !! Kapela znana wśród
maniaków przybrudzonego brzmienia i psychodelicznych jamów. Zagrali wspólne koncerty z takimi
kapelami jak Fu Manchu, Karma to Burn, Goatsnake, czy Colour Haze. Ich twórczość została również
doceniona przez organizatorów festiwali: Roadburn, Stoned From The Underground i Duna Jam.
To oczywiście nie wszystko… otóż zawitają u nas niezmordowani weterani z Gallileous - polscy
pionierzy funeral doom metal, którzy trzęsą sceną od 1990 roku.
Wrocławską ziemię reprezentować będą:
Palm Desert – duszny, organiczny rock preriowy
oraz
O.D.R.A czyli obskurny, dolnośląski blues z szaletu.
O.D.R.A.
Palm Desert
Gallileus
Sungrazer
Bilety: 20/25 PLN
PARA WINO, the AVENGERS, ZWŁOKI
![]() |
Data: 2012-10-04
Klub:
Strefa Zero
koncert
- PARA WINO (punk - Wrocław)
- the AVENGERS
- ZWŁOKI
start: 20 enter: 15 pln
Darek „Para” Paraszczuk ; basista, wokalista, tekściarz, kompozytor i aranżer.
Pierwszy koncert zagrał w sierpniu 1981 roku w Rowach nad morzem wraz z punkowymi muzykami
z kapel: STRESS i REMONT KAPITALNY. Jeszcze tego samego roku założył we Wrocławiu
własny zespół BREŻNIEW TO HUJ razem z Jasiem Kulą (perkusja) i Sławkiem Tenetą (gitara). W
1985 roku trafił do kapeli EXCESS (jednej z pierwszych „ojowych” w Polsce) w składzie: „Beno”
- wokal, „Czerwony” - gitara, „Para” - g. bas + drugi wokal, „Kowboj” - perkusja. Po rozpadzie
EXCESSU „Czerwony” i „Kowboj” współstworzyli grupę KONKWISTA ’88. Para w latach ’87 - ’89
grał w kapeli YANKO w składzie: „Ziarno” - gitara i wokal, „Para” - g. bas + drugi wokal i „Rudy”
- perkusja. W latach 80-tych i 90-tych zagrał kilkaset koncertów dosłownie każdego „kalibru”,
od totalnie „garażowych” po największe polskie festiwale: OMPP '84, ’87 i '88 we Wrocławiu,
KFPP „Opole ’88”, FMR w Jarocinie '84, ’88, '92, '94, IV MSM w Chojnowie ’88, Poza Kontrolą ’88 w
Warszawie, Rock Pod Chełmcem ’88 i ’89 w Wałbrzychu i Rock Pokoju ’89 w Warszawie. Uczestniczył
w największych wówczas krajowych imprezach charytatywnych: „Nasz Wspólny Świat ’88”, „Na
Ratunek Armenii ’88” i I Finał WOŚP '92.
DRUM FEST - MIKE TERRANA
Data: 2012-10-06
MIKE TERRANA - recital perkusyjny
06 październik, godzina 18.00 - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Collegium Artium, ul. Obrońców Tobruku
07 październik, godzina 16.30 - Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu
Mike Terrana - Urodzony w 1960 r., amerykański perkusista hard – rockowy. Obecnie nagrywa i koncertuje z zespołem Masterplan oraz Tarją Turunen. W latach 1987 – 1997 mieszkał i tworzył w Los Angeles, współpracując także z różnymi artystami, m.in. Yngwie Malmsteen, Tony’m MacAlpine’m, Steve’m Lukather’em, oraz z zespołami Kuni i Beau Nasty. W 1997 r. przeniósł się do Europy – na stałe zamieszkał w Niemczech, by tu rozpocząć współpracę z Rage, Gamma Ray, Axel Rudi Pell, Roland’em Grapow’em (byłym gitarzystą Helloween), Savage Circus. Bierze też udział w trasach koncertowych Tarji Turunen, pojawił się w jej dwóch albumach- „My Winter Storm” z 2007 r. oraz „What Lies Beneath” z 2010 r. Angażuje się w muzyczne projekty z gatunku fusion, prowadzi warsztaty perkusyjne na całym świecie. Uchodzi za perkusistę precyzyjnego, żywiołowego, niezwykle ekspresyjnego, co sprawia, że jest piekielnie rozpoznawalny. Często porównuje się go do znanych nazwisk sceny muzycznej, ale Mike zwykł skromnie odpowiadać: „Miło mi, gdy ktoś wrzuca mnie do worka ze świetnymi bębniarzami, a jest ich przecież tak wielu, a jednak gram przede wszystkim dla siebie”. Według Mike’a przepisem na osiągnięcie sukcesu jest trzymanie się prostej zasady - ciężko pracuj i bądź sobą!
Więcej informacji na www.drumfest.pl www.ticketpro.pl www.ticketportal.pl www.ragtime.pl
Link: www.drumfest.pl
LAIBACH przybywa w pokoju do Wrocławia
Data: 2012-09-20
Klub:
Eter
LAIBACH przybywa w pokoju do Wrocławia
Jedyny w Polsce występ kontrowersyjnego zespołu LAIBACH, w ramach
europejskiej trasy koncertowej „We come in peace”, odbędzie się 20 września
we wrocławskim klubie Eter. Start: godzina 20.00. „We come in peace” promuje
soundtrack, który Laibach stworzył do niezwykłego filmu science-fiction pt. „Iron
Zagadka ciemnej strony księżyca została rozwiązana. Okazało się, że zamieszkują ją…
Naziści. Mamy rok 2018. Ludzkość przebywająca na Ziemi staje w obliczu globalnego
niebezpieczeństwa. Księżycowy Führer zapragnął bowiem zdobyć Planetę Matkę
dla swojego panowania spod znaku swastyki. Rozpoczyna się faszystowska, iście
kosmiczna inwazja. Tak w skrócie przedstawia się treść filmu
„Iron Sky”, którego fragmenty zaprezentowane zostaną na wrocławskim koncercie.
Oryginalna fabuła wymagała oryginalnej oprawy muzycznej. Dlatego reżyser Timo
Vuorensoli zdecydował się zatrudnić słoweńską grupę Laibach. O słuszności tego
wyboru świadczy nie tylko bogaty, różnorodny dorobek grupy, ale i efekt współpracy.
Ścieżka dźwiękowa doskonale sprawdza się nie tylko w filmie, ale i jako autonomiczny,
niezwiązany z obrazem album. Co w zasadzie nie powinno dziwić, inspiracją była tutaj
twórczość samego Ryszarda Wagnera.
Laibach to dawna, austriacka nazwa Lublany, stolicy Słowenii. Komunistyczne wówczas
władze kraju zabroniły grupie nie tylko używania tej nazwy, ale również wydały jej
zakaz dawania koncertów. Pomimo kolejnych trudności i tragicznego wydarzenia,
zespołu Tomaž Hostnik popełnił samobójstwo, Laibach wciąż gra.
Sprawnie porusza się po różnych, często skrajnych muzycznych gatunkach, zachowując
przy tym swój charakterystyczny, rozpoznawalny styl.
W ciągu 30 lat istnienia, grupa wydawała płyty z muzyką industrialną, symfoniczną,
elektroniczną, rockową, techno, a nawet ocierającą się o pop. Nagrywała covery,
będące nie tyle coverami, co w zasadzie wariacjami na tematy przebojów The Rolling
Stones, The Beatles, Queen.
Tworzyła muzykę do przedstawień teatralnych, jak
Boom!Group
www.boom-group.pl, e-mail: a.pupin@boom-group.pl, anna.pupin@gmail.com, 0 609 62 82 89
7. września 2012 r.
na przykład do słynnego “Makbeta” według Szekspira wystawionego w hamburskim
Deutsches Schauspielhaus. Pomimo tej biegłości w poruszaniu się po często skrajnych
stylistykach i pokaźnego dorobku, zespół wciąż wzbudza nie tylko szacunek,
ale i kontrowersje. Scenografia podczas koncertów, kostiumy, okładki płyt czy ogólny
wizerunek Laibach bazują na stylistyce religijnej, łącząc ją z symbolami totalitarnymi.
Członkowie grupy twierdzą jednak, że ani obrany przez nich image, ani stworzone teksty
utworów nie są deklaracją poparcia dla systemów totalitarnych, ale zdecydowaną ich
Na wrocławskim koncercie, poza utworami z soundtracku do filmu „Iron Sky”, Laibach
zaprezentuje również fragmenty nieopublikowanych jeszcze, dwóch najnowszych
albumów. Natomiast wierni fani trzydziestoletniego już zespołu będą mogli przypomnieć
sobie ich największe przeboje.
20 czerwca 2012, Klub Eter, Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
85 zł – przedsprzedaż
100 zł – w dniu koncertu
110 zł - miejsca siedzące (balkon)





© 2008.