Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
Ethno Jazz Festival - PIAZZOLLA PLAYS PIAZZOLLA
Data: 2012-09-06
Klub:
Synagoga pod Białym Bocianem
Wnuk Astora Piazzolli, legendy argentyńskiego tanga,
na jedynym koncercie w Polsce!
Piazzolla plays Piazzolla – argentyńskie tanga w jazzowych aranżacjach! Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce koncert Daniela Piazzolli, który twórczość swojego dziadka Astora Piazzolli, ikony współczesnego argentyńskiego tanga, zaprezentuje w jazzowych aranżacjach z towarzyszeniem zespołu Escalandrum złożonego z wybitnych jazzmanów z Buenos Aires. Koncert odbędzie się 6 września we Wrocławiu z ramach cyklu Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem, prezentującego największe sławy world music.
Zespół Escalandrum został założony w 1999 r. przez Daniela “Pipi” Piazzollę. Jego nazwa to kombinacja znaczeń powstałych w wyniku połączenia dwóch słów: “escalandrún”- to rodzaj rekina, które zwykle “Pipi” wyławiał ze swoim ojcem, tradycję tą zapoczątkował jego dziadek – Astor. Drugie słowo drum to z angielskiego bęben.
W 1999 r. zespół Escalandrum wydał swój pierwszy album zatytułowany Bar Los Amigos. Debiutancka płyta zebrała bardzo dobre recenzje mediów, a zespół zyskał rozpoznawalność wśród sympatyków muzyki latin jazz.
Ich drugi album Estados Alterados spotkał się z równie entuzjastycznym przyjęciem, a Escalandrum został muzycznym argentyńskim odkryciem roku.
W 2004 roku grupa wydała kolejny album Sexteto en movimiento, który dał jej miano jednego z najlepszych argentyńskich zespołów jazzowych. Muzycy rozwijali się nadal, szukając wciąż nowych brzmień i tak Escalandrum zaczął łączyć miejskie i folkowe rytmy z jazzem tradycyjnym.
W roku 2004 The Konex Foundation uznała zespół Escalandrum za jeden ze stu najbardziej interesujących muzyków dekady.
Czwarty album Misterioso utrzymany został w tonacji modern jazzu, z tym albumem zespół wystąpił na największych festiwalach w Argentynie oraz koncertował w ponad 20. krajach.
W tym roku zespół wydał niezwykłą płytę Piazzolla plays Piazzolla, łączącą jazz i tango. Płyta ta jest hołdem dla Astora Piazzolli, ojca współczesnego argentyńskiego tanga, i zyskała wiele międzynarodowych nagród muzycznych oraz ogromne uznanie krytyki muzycznej.
http://www.youtube.com/watch?v=9FQL_kpTxC0
PIAZZOLLA PLAYS PIAZZOLLA
6.09.12 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl w cenach:
120 zł – I miejsca,
90 zł – II miejsca,
70 zł – III miejsca,
40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
Załączam informację prasową oraz zdjęcie zespołu.
Link: http://www.eventim.pl/ethno-jazz-festival-piazzolla-plays-piazzolla-bilety-wroclaw.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=808728%242261885&jumpIn=yTix&kuid=472073&from=erdetaila
OCEAN ZAGRA NA 20. EDYCJI SZIGET!
Data: 2012-08-07
Zwycięzcą konkursu jest wrocławska formacja OCEAN. Zespół wystąpi w dniu 7.08.2012 na wyspie Obudai w Budapeszcie.
Zespół Ocean powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć świetnie przyjętych płyt. Single Oceanu w znaczący sposób zaistniały zarówno w rozgłośniach radiowych, jaki i w telewizyjnych stacjach muzycznych. Do najważniejszych warto zaliczyć takie utwory jak "Dzień Dobry", "Niekumacje", "Niecierpliwy dostaje mniej", "To wszystko czego chcesz" czy "Czas by krzyczeć" promujący nominowany do nagrody Fryderyka album "Cztery".
Jubileusz zespołu zbiega się w czasie z premierą nowego albumu grupy pod tytułem "Wojna Świń". Tym razem Ocean postanowił wykonać odważny zwrot stylistyczny i zaskoczyć swoich słuchaczy, oferując im do kości surowe i ekstremalnie energetyczne gitarowe granie. Materiał wzbudził zainteresowanie laureata nagrody Grammy - Vance'a Powell'a, odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Płytę zarejestrowano na żywo, co w połączeniu z miksem Powell'a oraz masteringiem legendarnego Richarda Dodd'a (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison), wyniosło Ocean na zupełnie nowy brzmieniowy i artystyczny pułap. Podczas konkursu zespół zaprezentował swoje premierowe
utwory w wersji anglojęzycznej, które wsparte głosami internautów zadecydowały o wyborze artysty.
Link: http://www.szigetfest.pl/partnerzy_1/ocean_zagra_na_20._edycji_sziget.188.html
Bilety - kup online: http://www.eventim.pl/tickets.html?affiliate=APL&doc=erdetaila&fun=erdetail&erid=802547&includeOnlybookable=true
PRACOFFNIA DŹWIĘKÓW w Mieście Skarbów
![]() |
Data: 2012-07-28
W sobotę 28. lipca zapraszamy na WIECZÓR Z BOSSANOVĄ I SAMBĄ
KAMERALNY WIECZÓR Z MUZYKĄ NA DZIEDZIŃCU
* W razie niepogody koncert odbędzie się w sali koncertowej Domu Kultury w Środzie Śląskiej
Pracoffnia dźwięków, czyli prawdziwie magiczne wieczory z muzyką akustyczną/improwizowaną!
Na cykl koncertów zaprasza Dom Kultury w Środzie Śląskiej.
Niesamowite dźwięki, specjalnie dla Was, wypracują znakomici muzycy:
Dudar & Czempik & Chojnacki
28.07.2012 | sobota | godz. 20:00
WIECZÓR Z BOSSANOVĄ I SAMBĄ
SŁAWEK DUDAR - saksofon
MACIEJ CZEMPLIK - gitara elektroakustyczna
BARTEK CHOJNACKI – kontrabas
miejsce: Dom Kultury w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 58
bilety: wstęp wolny!
Nowy singiel i clip Leszka Cichońskiego
Nowy singiel i clip Leszka Cichońskiego
"Co masz w głowie?" to drugi – po tytułowym „Sobą gram” – utwór z nominowanej do Fryderyka płyty Leszka Cichońskiego, który doczekał się wersji singlowej oraz teledysku.
„Co masz w głowie?” to kompozycja otwierająca płytę „Sobą Gram” – doskonale wprowadzająca w temat przewodni całego krążka, którym jest wielka przemiana świadomości, jakiej doświadczamy obecnie na Ziemi. Leszek Cichoński, twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa i gitarowy guru całego muzycznego pokolenia, dotyka w swoich rockowo-funkujących piosenkach ważnych problemów nurtujących współczesny Świat pełen różnorakich kryzysów.
Tekst "Co masz w głowie?" przynosi właśnie próbę znalezienia lekarstwa na nie w postaci…dążenia ku samoświadomości: "Przyjrzyj się – co masz w głowie....niech Ci serce podpowie, co jest dobre a co złe". To pascalowskie z ducha wyznanie jest właśnie istotą przesłania, które niesie ze sobą zarówno tekst utworu, jak i klimat całej płyty „Sobą gram”. To ważne także dlatego, że autorem muzyki jak i tego wyznania jest…muzyk (Leszek Cichoński), który w tym roku obchodzi Jubileusz XXX-lecia swojej działalności muzycznej. Najbliższą okazją, by razem z Leszkiem Cichońskim oraz jego utworami z ostatniej płyty „Sobą Gram” ten jubileusz uczcić, będzie tegoroczny Przystanek Woodstock, gdzie Mistrz Gitary wystąpi 03 sierpnia. Zapraszamy!
Klip nakręcony do utworu „Co masz w głowie?” można zobaczyć w serwisie YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=_-Po26UGHfA
184,5 191 194
END OF A YEAR (SELF DEFENSE FAMILY), COMFORT WOMAN - jedyny koncert w Polsce
Data: 2012-07-24
Klub:
Druga Fala (były Falanster)
24.07.2012 (wtorek) Wrocław, Falanster (św. Antoniego 23)
Start: 19:00 Bilety 15 zł
Zagrają:
End Of A Year (USA)
http://deathwishinc.com/bands/106/
Comfort Woman (UK)
http://comfortwoman.bandcamp.com/
End Of A Year (Self Defense Family)
USA, Deathwish Inc. http://deathwishinc.com/bands/106/
Ulubiony zespół Twoich ulubionych zespołów - tak pisze o nich wydawca, Deathwish Inc. End Of A Year został powołany do życia w 2003 roku, jako projekt, który miał być odskocznią od innych - grających dużo cięższą muzykę - grup, w których udzielali się tworzący go muzycy. Po nagraniu płyty demo i dziesiątkach koncertów, zespół zwrócił na siebie uwagę legendarnej wytwórni Revelation Records. W 2006 roku jej nakładem ukazała się pierwsza duża płyta End Of A Year, zatytułowana "Sincerely".
Koncert fortepianowy Ernestine Bluteau
Data: 2012-07-22
Recital fortepianowy Ernestine Bluteau – niedziela 22 lipca 2012 godz. 17.00
sala teatralna Art Hotel, ul. Kięłbaśnicza 20
prowadzenie koncertu – gość specjalny Krystyna Mazurówna
w programie:
Chopin - Etude op.25 nr 7
Beethoven - Sonate op.110
Brahms - Intermezzo
Granados - 2 Danses espagnoles (dwa tańce hiszpańskie)
Albeniz -Tango
Chopin Nocturne op.48 nr 1
wstęp wolny
Ernestine Bluteau, (córka Krystyny Mazurówny) urodzona w Paryżu w roku 1977.
Ukończyła konserwatorium paryskie w klasie fortepianu a potem i fletu, zdobywając
każdorazowo Premier Prix Ville de Paris. Następnie uzyskała również pierwszą
nagrodę studiując Orkiestrę Kameralną, studiowała akompaniament, otrzymując
pierwsze miejsce w Wyższej Szkole Muzycznej w Orleanie, a następnie kontynuując
studia w tym samym kierunku (także uwieńczone Pierwszą Nagrodą) w Wyższym
Konserwatorium w Paryżu.
Uczestniczy w koncertach i spektaklach muzycznych orkiestr kameralnych (trio
z klarnetem i skrzypcami, inne trio z klarnetem i wokalistką sopranową jak i w
zespołach muzyki współczesnej). Równolegle zajmuje się akompaniowaniem
śpiewaków operowych i zespołów wokalnych, uczestniczy w pracy operowej
jako szef śpiewu, piastując zarazem stanowisko profesorki - akompaniatorki w
konserwatorium. Pociąga ją scena, na której dzieli swoje doświadczenia z aktorami
w spektaklach teatru muzycznego (spektakl „Historia żołnierza” Strawińskiego),
lekturach poezji i z tancerzami – jako pianistka, aktorka, kompozytorka i
akompaniatorka.
Coke Bust + Beyond Pink + Stay Hungry + Landverraad @ Laki Zaki (ex-Strefa Zero)
Data: 2012-07-17
Klub:
Laki Zaki (ex-Strefa Zero)
Data: 17.07.2012 Miejsce: Laki Zaki (ex-Strefa Zero) Start: 20:00 !!
Wstęp: 20/25pln (Bilety można dostać : Machina Organika, Falanster, Trzy Świnki ; ewentualnie zakplepać i dogadać się ze mną na pw (Mikolaj Pilgrim))Wkrótce lista miejsc, gdzie będzie można dostać bilety w przedsprzedaży.
COKE BUST (Washington DC, USA)
http://www.refuserecords.prv.pl/
BEYOND PINK (Malmo, Szwecja)
http://beyondpink.bandcamp.com/
Stay Hungry (Linköping / Göteborg, Szwecja)
Wiadomo, Szwecja nie ma słabych punktów ! Ale to już wszyscy przecież wiedzą.. SxE mosh punk z krainy zmarzniętych wąsów !http://stayxhungry.bandcamp.com/
LANDVERRAAD (Nijmegen, Holandia)
"Fuckin great diy-anarcha-punk-rock from nijmegen"
Kto był swego czasu na CRK ten wie jaka to jest sympatyczna ekipa !http://landverraad.wordpress.com/
Na gigu będzie wegańskie jedzonko !
Propozycje zabawy:http://vimeo.com/34565860 http://youtu.be/clko8ddHNEM
wROCK for Freedom – Legendy Rocka - Scorpions + Psychodancing + Big Cyc.
Data: 2012-08-31
Autorzy przeboju Wind Of Change będą gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” . 31 sierpnia niemiecka grupa wystąpi we Wrocławiu w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej– symbolicznym miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku tworzyła się wrocławska Solidarność.
Scorpions – zespół hard rockowy założony w 1965 roku w Hanowerze przez gitarzystę Rudolfa Schenkera i wokalistę Klausa Meine , którzy do dziś stanowią trzon grupy.
Debiutancka płyta Lonesome Crow wydana w 1972 roku w składzie K. Meine, R. Schenker, M. Schenker, W. Dziony, L. Heimberg, wpisywała się w nurt rocka progresywnego.
Od drugiego albumu, Fly to the Rainbow (1974) współpracę z grupą rozpoczął producent Dieter Dierks, pod którego okiem zespół stopniowo ewoluował w stronę klasycznego hard rocka i heavy metalu. W międzyczasie nagrywane były także utwory psychodeliczne, czasami nawiązujące do dokonań Jimiego Hendrixa, głównie za sprawą upodobań kompozytora i gitarzysty Ulego Rotha (Hell Cat, Polar Nights, Virgin Killer).
Muzyk ten rozstał się ze Scorpions w 1977 roku. Rotha zastapił Matthias Jabs (grający z zespołem do dziś), ponownie pojawił się też Michael Schenker – obaj wzięli udział w nagraniu kolejnej studyjnej płyty Scorpions, Lovedrive (1979). Płyta ta, dość różnorodna stylistycznie została wysoko oceniona przez krytyków i publiczność. Zaliczana jest dziś do najlepszych płyt zespołu, obok nagranej później płyty Blackout (1982) z utworami Dynamite, China White, When the Smoke is Going Down, a także płyty Love at First Sting (1984) z Crossfire, Still Loving You, Bad Boys Runnning Wild i Rock You Like a Hurricane.
Po dziś dzień wiele utworów z tych trzech płyt oraz m.in. The Zoo z Animal Magnetism (1980) i We’ll Burn the Sky z Taken By Force (1977) stanowi trzon repertuaru koncertowego grupy.
Ukazanie się wyżej wymienionych płyt spowodowało wzrost popularności grupy, rozpoczął się okres udanych tras koncertowych i występów na wielkich festiwalach rockowych, m.in. Rock in Rio (1985) z Ozzym Osbourne’em, AC/DC, Iron Maiden oraz na Monsters of Rock w 1986 z Metallicą i Van Halen.
W 1988 roku (po czteroletniej przerwie) ukazała się kolejna studyjna płyta, Savage Amusement.
Największy sukces w swojej historii grupa Scorpions osiągnęła następną płytą, Crazy World (1990), głównie dzięki melodyjnej balladzie Wind of Change z tekstem odnoszącym się do przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Utwór stał się przebojem w wielu krajach. W roku 1990 zespół wziął udział w koncercie i spektaklu Rogera Watersa na cześć historycznego wydarzenia, upadku Muru Berlińskiego.
W roku 2010 Scorpions zapowiedzieli koniec kariery, który ma mieć miejsce po zakończeniu najbliższej, mającej trwać kilka lat, trasy koncertowej, podczas której zespół planuje odwiedzić pięć kontynentów. Wszystko wskazuje więc na to, że wrocławski koncert może być ostatnim występem Scorpionsów w Polsce!
Big Cyc zagra przed Scorpions na festiwalu wROCK for Freedom!!!
Najbardziej zakręcony polski zespół, słynni happenerzy związani z Pomarańczową Alternatywą wystąpią 31. sierpnia we Wrocławiu przed niemiecką grupą Scorpions w ramach festiwalu wROCK for Freedom – Legendy Rocka. Koncert odbędzie się w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej – symbolicznym miejscu, gdzie 32 lata temu rodziła się wrocławska Solidarność.
Na koncercie Zespół Big Cyc zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Zadzwońcie po milicję!”
„Zadzwońcie po milicję!”- to słynny okrzyk z happeningu Pomarańczowej Alternatywy. Były jeszcze inne jak np. „Pomóż milicji - pobij się sam!” czy „Komisariat naszym domem”. Ironia wkradła się na demonstracje uliczne za sprawą akcji Pomarańczowej Alternatywy, ale wcześniej nie było tak wesoło. W początkach stanu wojennego dominowały okrzyki typu: „Wrona skona”, „Tylko szmata bije brata” czy „Rzućcie pały chodźcie z nami”. W nagraniach podziemnego rocka z tamtych czasów przewijają się oba te nurty - ironiczny i dramatyczny. Jest groza utworu „ZOMO na Legnickiej” (Miki Mausoleum), który w pełni oddaje ducha walk ulicznych we Wrocławiu gdzie w rejonach ulicy Legnickiej, Grabiszyńskiej dochodziło do największych strać z ZOMO, jest także kpina z komunistycznej propagandy nakazującej pracę ku chwale socjalistycznej ojczyzny „myślę o tobie całe noce, a w dzień wyrabiam trzysta procent” („Polska” grupy Cela nr 3).
Oczywiście na wrocławskim koncercie nie zabraknie również największych przebojów Big Cyca znanych doskonale polskiej publiczności jak Berlin Zachodni, Kapitan Żbik, Makumba czy Rudy się żeni.
Maciej Maleńczuk & Psychodancing zagrają przed koncertem Scorpions we Wrocławiu!!!
Po niecodziennym sukcesie płyt „Psychodancing” oraz „Psychodancing 2” (obie płyty pokryły się platyną) oraz świetnie przyjętych przez publiczność koncertach klubowych, czas na plenerowy koncert z wielkim rozmachem! Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing zaprezentują swoje psychoaranżacje największych przebojów polskich i światowych scen dancingowych we Wrocławiu 31. sierpnia 2012 r. podczas festiwalu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”, a ich występ poprzedzi , najprawdopodobniej ostatni w Polsce, koncert legendarnej niemieckiej grupy rockowej – Scorpions.
W programie koncertu Psychodancing Live znajdą się ulubione przez publiczność przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny’ego Casha, Franka Sinatry i innych. Obok Maleńczuka na scenie zobaczymy zespół Psychodancing w składzie: Maciej Muraszko, Andrzej Laskowski, Jakub Frydrych, Grzegorz Stasiuk.
"Psychodancing" to program zarówno dla tych, którzy lubią i znają stare przeboje, jak dla tych, którym nazwiska ich twórców niewiele mówią. Jest to po prostu zestaw doskonałych piosenek w znakomitym wykonaniu.
Festiwal „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” odbywa się z okazji XXXII rocznicy powstania NSZZ Solidarność i ma miejsce w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej – symbolicznym miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska Solidarność.
Obok zespołów Scorpions i Psychodancing wystąpi na nim jeszcze grupa Big Cyc.
Bilety - kup online: http://www.eventim.pl/wrock-for-freedom-legendy-rocka-scorpions-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&jumpIn=yTix&key=792582%242200581&xtcr=6


© 2008.