Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
Believe rusza w mini trasę
Data: 2012-05-23
Klub:
Madness
Believe to znakomita art/prog rockowa formacja, na czele której stoi Mirek Gil (ex-Collage). Ich najnowsze wydawnictwo DVD „Seeing Is Believing”, którego premiera miała miejsce 16 kwietnia, zostało zarejestrowane w listopadzie ubiegłego roku w Teatrze Śląskim w Katowicach. Zespół w składzie: Mirek Gil – gitary, Karol Wróblewski – wokal, Satomi – skrzypce, Vlodi – perkusja, Przemas – gitara basowa oraz Konrad Wantrych – instrumenty klawiszowe, poprzedzał wtedy występ brytyjskiej prog-rockowej grupy Arena. Podczas tego wyjątkowego wieczoru Believe zaprezentował przede wszystkim materiał ze swojego ostatniego studyjnego albumu „World Is Round” (Metal Mind Productions, 2010).
Poza koncertem na DVD znajdziemy również wywiad z Mirkiem Gilem i Karolem Wróblewskim, film dokumentalny „Music for One Leg” poświęcony perkusiście zespołu, jedynemu bębniarzowi, który nie mając jednej nogi gra na standardowym zestawie perkusyjnym, zapis koncertu w warszawskim klubie Progresja a także biografię, dyskografię i galerię zdjęć.
W najbliższym czasie zespół Believe planuje kilka koncertów w Polsce. Już dziś będzie można ich zobaczyć w poznańskim klubie Blue Note! Ponadto zagrają w następujących miastach: 23.05 - Wrocław, Madness, 24.05 - Chorzów, Leśniczówka, 3.06 – Warszawa, Ursynalia 2012. Polecamy!!
Night of the Living Roots
Data: 2012-05-27
Klub:
Mleczarnia
Night of the Living Roots
niedziela 27 maja 2012r.
(niedziela) godzina 19.oo
Bilety w dniu wydarzenia
do nabycia w Mleczarni
Cena 20,00 zł
***
Blues jest wtedy, kiedy grasz jedną nutę, a ona trafia prosto w serce (Son House)
***
27 maja zapraszamy na Night of the Living Roots - cykl spotkań prezentujący artystów czerpiących z wielopokoleniowego dorobku tradycyjnej muzyki blues...owej, etnicznej oraz eksperymentalnej.
o godz. 19:00 odbędzie się pra-premierowy pokaz filmu
The Fellowship of the Drums
w reżyserii Martina Fuchsa dokumentujący trasę koncertową europejsko-afrykańskiego projektu "Beat Bag Bohemia" szwajcarskiego perkusisty Lucasa Niggli.
trailer : http://vimeo.com/38527433
po godz. 20 zapraszamy na koncerty :
Le Noir
Pełni bluesowych oraz miejskich inspiracji Austriacy Alfred Vogel, Lucas Dietrich oraz Simon Frick oddają hołd legendom takim jak Skip James, Robert Johnson, Son House, Billie Holiday, Muddy Waters. Niosąc korzenie w XXI wiek, śmiało eksperymentują nawiązując do tradycji muzyki bluesowej. Upojna mikstura dźwięków zmusza do tańca podczas gdy legendy bluesa stoją na straży tego dzikiego spekatklu.
http://lenoirmusic.tumblr.com/
Michał Zygmunt Root Orchestra
Michał Zygmunt jednoznaczny choć niełatwy do ujęcia w muzycznych klasyfikacjach gitarzysta. Umiejętne czerpie z dorobku wielu kultur zachowując przy tym pełen muzycznej magii indywidualizm. Jego muzyka pełna improwizacji, siłowego uderzenia ale też niezwykłej liryczności, zachwyca pulsującą energią i rytmem. W ramach wieczoru roots of the music zaprezentuje zupełnie nowy projekt koncertowy. Tego wieczoru na wrocławskiej scenie spotkają się trzy wyśmienite osobowości muzyczne. Wraz z Michałem Zygmuntem zagrają: Roli Mosimann /perkusista i producent: Jojo Mayer, Faith No More, Bjork, The Young Gods, The The, Smashing Pumpkins, Swans, New Order/ oraz Radek „Bond” Bednarz /basista, lider zespołów Miloopa, Fat Burning Step.
www.acoustic.pl
Koncert Back To Punk
Data: 2012-05-25
Klub:
Łykend
Back To Punk, czyli filmowa punk reaktywacja.
W piątkowym (25.05.2012) koncercie pod hasłem Back To Punk we wrocławskim klubie Łykend znów zagrają cztery historyczne wrocławskie składy punk rockowe oraz sound system równie legendarnego wrocławskiego wokalisty reggae. Największym wydarzeniem sensacyjny powrót zespołu ZWŁOKI – największa legenda wrocławskiego punka! pierwszy raz po równo 30 latach! znów na koncercie!!! Impreza będzie filmowana przez ekipę realizującą dokumentalny film o wrocławskiej niezależnej scenie muzycznej - „Za to że żyjemy, czyli punk z Wrocka”. Cały dochód z biletów przeznaczony będzie na dokończenie realizacji tego filmu. I ty też możesz mieć w tym swój udział, też możesz w nim wystąpić!
Koncert Back To Punk (Zwłoki, Stan Oskarżenia, Latające Odchody, Pol Pot Boys oraz Kristafari Sound System) we wrocławskim klubie Łykend (ul. Podwale 37/38) w piątek 25 maja 2012, godz. 20; bilety 20 zł (przedsprzedaż w klubie) i 25 zł (w dniu koncertu)
UWAGA: Cały koncert będzie rejestrowany przez ekipę filmową – uczestnicząc w koncercie wyrażasz zgodę na filmowanie również m.in. swojej osoby.
Szerszą informację oraz plakat przesyłam w załączniku.
Link: http://www.facebook.com/events/384111928294932
GENTLEMAN & The Evolution
Data: 2012-06-20
Klub:
Wyspa Słodowa
Jedna z największych światowych gwiazd reggae – Gentleman, zapowiada kolejne koncerty w Polsce! Artysta zachwycony występem dla 700 tysięcznej publiczności podczas ostatniego Przystanku Woodstock, postanowił także i w 2012 roku zagrać dla swoich polskich fanów. Zapraszamy na wrocławski koncert Gentlemana, który odbędzie się 20 czerwca na Wyspie Słodowej w ramach WrocLove Fest.
Gentleman – niekwestionowany europejski mistrz reggae, przyjedzie do Polski już nie po raz pierwszy, jednak jego koncerty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród miłośników muzyki reggae! Zapewne dlatego, że artysta umiejętnie dodaje do tradycyjnych jamajskich kompozycji elementy dancehallu, hip-hopu czy R&B, tworząc unikatową muzyczną całość. Na uwagę zasługują także inteligentne i wartościowe teksty autorstwa Gentlemana, za pośrednictwem których dzieli się on swoimi opiniami, także tymi dotyczącymi ważnych kwestii społecznych czy politycznych.
Przez lata obecności na rynku muzycznym Gentleman współpracował z wieloma znakomitymi artystami, a jego albumy i utwory na dobre zapisały się już w kanonie współczesnego reggae. Krytycy doceniają stały progres jego twórczości. Gentleman nieustannie dodaje do swojej muzyki kolejne brzmienia i tematy, pozostając otwartym na wszystko co nowe i intrygujące. 2012 rok przyniesie kolejną pozycję w dyskografii tego artysty, bowiem zapowiedziano wydanie płyty „The Best Of” – pierwszej kompilacji zawierającej najlepsze i najpopularniejsze utwory Gentlemana.
20 czerwcs, wraz z zespołem The Evolution, Gentleman zagra we Wrocławiu na Wyspie Słodowej w ramach WrocLove Fest. Już wkrótce poznamy kolejne gwiazdy tegorocznych koncertów odbywających się w ramach WrocLove Fest.
Link: www.eventim.pl/pl/bilety/gentleman-the-evolution-wroclaw-wyspa-slodowa-324989/performance.html?PartnerId=287
Bilety - kup online: www.eventim.pl/pl/bilety/gentleman-the-evolution-wroclaw-wyspa-slodowa-324989/performance.html?PartnerId=287
WrocLove Fest - KARNET (Chambao, Sinead O'Connor, Gentleman)
Data: 2012-06-18
Klub:
Wyspa Słodowa
Autorka jednego z najbardziej rozpoznawalnych hitów wszech czasów „Twist In My Sobriety” będzie gwiazdą drugiego dnia WrocLove Fest odbywającego się z okazji Święta Wrocławia.
Tanita Tikaram przyszła na świat w Niemczech, w rodzinie brytyjskiego oficera pochodzącego z Fidżi, a jej mama urodziła się w Malezji. Jako nastolatka z całą rodziną przeniosła się do Wielkiej Brytanii. W wieku 19 lat wydała debiutancką płytę „Ancient Heart” z której pochodziły takie przeboje, jak „Twist In My Sobriety” i „Good Tradition”. Jej charakterystyczny, chropawy głos pokochali fani na całym świecie, kupując 4 miliony egzemplarzy jej debiutanckiego albumu. Przez kolejną dekadę regularnie nagrywała płyty, po czym, po wydaniu „The Capuccino Songs” na krótko zniknęła za sceny muzycznej i zamieszkała we Włoszech.
Powróciła w 2005 roku, kiedy do sklepów trafił jej siódmy studyjny album, zatytułowany „Sentimental”
Na lipiec tego roku planowana jest premiera najnowszego albumu artystki, z którego materiał po raz pierwszy usłyszymy na wrocławskim koncercie.
Obok Tanity Tikaram na koncercie 19 czerwca wystąpią Renata Przemyk oraz zespół Mikromusic.
Zakupione bilety na koncert z udziałem Sinead O’Connor, która odwołała całą swoją trasę koncertową, zachowują ważność.
WrocLove Fest – Święto Wrocławia
TANITA TIKARAM
Renata Przemyk
Mikromusic
19.06.12 godz.18.00 Wyspa Słodowa
bilety: 60 zł – przedsprzeadaż, 70 zł – w dniu koncertu
Link: http://wrockfest.pl
Bilety - kup online: www.eventim.pl/pl/bilety/wroclove-fest-karnet-chambao-sinead-oconnor-gentleman-wroclaw-wyspa-slodowa-401075/performance.html?PartnerId=287
City Sounds : DUB FX
Data: 2012-05-30
Klub:
Eter
Prawdziwa legenda ulicy, niestrudzony beatboxer i wokalista powraca do Wrocławia: Dub FX i Flower Fairy już 30 maja na scenie City Sounds w klubie Eter!
Australijczyk Benjamin Stanford zwany Dub FX to fenomen muzyczny na światową skalę, który sławę zdobył dzięki żywiołowym występom na ulicach największych miast Europy skrzętnie dokumentowanym i rozprowadzanym w sieci. To właśnie głównie dzięki internetowi Dub FX cieszy się od paru lat niesłabnącą popularnością także w Polsce. Warto dodać, że nie wspiera go żadna duża wytwórnia, a mimo to na jego
koncerty bilety wyprzedają się na pniu.
Bilety - kup online: www.eventim.pl/pl/bilety/city-sounds-dub-fx-wroclaw-klub-eter-408349/performance.html?PartnerId=287
Ethno Jazz Festival prezentuje PINK MARTINI
Data: 2012-05-24
Klub:
Eter
Ethno Jazz Festival zaprasza 24 maja do wrocławskiego klubu Eter na esencjonalny koktajl ciepłych brzmień lounge, latino i retro - PINK MARTINI !
Mistrzowie muzycznej metamorfozy, w cudowny sposób odkrywają na nowo takie szlagiery jak Que sera, sera, Sympathique (Je ne veux pas travailler), Una Notte a Napoli czy Let’s never stop falling in love.
Pink Martini to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation! Z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak rodowita latynoska orkiestra! I to porównanie chyba najlepiej oddaje niezwykłość i fenomen Pink Martini, jedynej w swoim rodzaju 14-osobowej
orkiestry!
24.05.12 godz.20.00 klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19
Ethno Jazz Festival prezentuje:
PINK MARTINI - 14-osobowa światowej sławy orkiestra łącząca muzykę
klasyczną, latynoską i jazz
bilety: 90 zł – do 31.03, 100 zł - przedsprzedaż, 110 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 130 zł – do 31.03, 140 zł - przedsprzedaż, 150 zł - w dniu koncertu
Bilety - kup online: www.eventim.pl/pl/bilety/ethno-jazz-festival-prezentuje-pink-martini-wroclaw-klub-eter-obok-kina-helios-328599/performance.html?PartnerId=287
Pussy Busters & InDespair
Data: 2012-05-26
Klub:
Od Zmierzchu do Świtu
Koncertują:
Pussy Busters, InDespair
Start: 20:00, wstęp: 7 zł
Link: http://www.facebook.com/metal.busters
Link: http://www.indespair.pl

© 2008.