User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

newman90john sycynapiotr
inemtimor1980 Dickram
teuleudercbred1 Jasminenyy

Reklama





Koncert zespołów rockowych ODE TO VENUS oraz KODA

koncert
Dodany przez: 0 , dnia 2012-02-01 Przeczytano 247 razy.

Data: 2012-02-07      Klub: Liverpool

Koncertują:
ODE TO VENUS, KODA
Zapraszamy na koncert zespołów rockowych ODE TO VENUS oraz KODA 7 lutego 2012, klub "Liverpool" Wrocław ul. Świdnicka 37 Start godz. 20.00 Wjazd 5zł
Link: http://www.odetovenus.pl

Jay Leighton i The Ramona Flowers jako support Lamb

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 217 razy.

Data: 2012-02-09      Klub: Eter


Wszystkie koncerty polskiej trasy formacji Lamb, w tym także wrocławski, poprzedzą występy młodych, wschodzących artystów - zagrają Jay Leighton i The Ramona Flowers.

Jay Leighton niedawno zadebiutował albumem "As The Sun Comes Up". Na swoim koncie ma już także supportowanie europejskiej trasy Lou Rhodes. The Ramona Flowers to projekt electro-indie, kończący właśnie prace nad swoim debiutanckim albumem tworzonym we współpracy z Andy Barlowem (Lamb) i Jasonem Coxem (Gorillaz, Blur, Jamie T).

----
LAMB

Lamb to duet tworzony przez charyzmatyczną wokalistkę i autorkę tekstów Lou Rhodes oraz producenta i multinstrumentalistę Andy’ego Barlowa. Ich niezwykłe produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznym trip hopem i nerwowym drum’n’bassem. Na swoim koncie mają 5 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby, Cottonwool czy God Bless.

W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium. Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W roku ubiegłym ukazał się nowy krążek pt. „5”.
We Wrocławiu zespół wystąpi 9 lutego 2012 roku w klubie Eter w ramach nowego cyklu koncertowego „City Sounds”.


City Sounds: LAMB
9/02/12 g.20:00 klub ETER / ul.Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
bilety:
105 zł przedsprzedaż/ 120 zł w dniu koncertu/
miejsca siedzące (balkon): 130 zł
rezerwacje: bilety@o2.pl

Sprzedaż: http://citysounds.biletin.pl/ , www.ticketpro.pl/ , www.eventim.pl/

Więcej informacji:
www.citysounds.pl
www.facebook.com/citysoundspl
www.twitter.com/citysoundspl

Portico Quartet już 30 marca we wrocławskim ODA Firlej

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 357 razy.

Data: 2012-03-30      Klub: Firlej

PORTICO QUARTET TRASA KONCERTOWA W POLSCE

30.03.2012 - Wrocław - ODA Firlej
31.03.2012 - Warszawa - Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny
01.04.2012 - Gdańsk - Miasto Aniołów

Portico Quartet to zespół utworzony przez grupę młodych muzyków - szkolnych przyjaciół mieszkających i nagrywających razem w Londynie. Razem tworzą brzmienie, jakiego nie słyszało sie nigdy wcześniej. Dzięki użyciu instrumentu Hang, swoistej fuzji bębna i ksylofonu, muzycy osiągają niepowtarzalny dźwięk z łagodnymi uderzeniami w tle. Czerpiąc inspiracje z elektroniki, ambientu oraz z muzyki klasycznej członkowie Portico Quartet swoją muzyką odkrywają nowe horyzonty. W ich brzmieniu można usłyszeć zarówno inspiracje Burialem, Mount Kimbie i Flying Lotus jak i Arve Henriksen czy Bon Iver. Wszystkie te elementy wzmacniane wspólną pasją i przyjemnością tworzenia muzyki sprawiają, że Portico Quartet przenoszą swoją twórczość w zupełnie nowy wymiar dźwięku. Przez okres ostatnich pięciu lat Portico Quartet przeszli trudną drogę od odważnych performanców ulicznych na londyńskim Southbank aż po niezliczone występy na arenie międzynarodowej na festiwalach w Berlinie, Paryżu czy Nowym Jorku.
 
BILETY: (przedsprzedaż/ cena od 01 marca 2012)

30.03.2012 – 69 PLN / 79 PLN, 31.03.2012 – 79 PLN / 89 PLN, 01.04.2012 – 69 PLN / 79 PLN
Bilety dostępne na www.ticketpro.pl, w bileteriach EMPIK oraz sklepach sieci SATURN i MEDIA MARKT na terenie całego kraju.

Link: www.kikaproduction.com

W czerwcu Gentleman ponownie odwiedzi Polskę

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 404 razy.

Data: 2012-06-20      Klub: Wyspa Słodowa

Jedna z największych światowych gwiazd reggae – Gentleman, zapowiada kolejne koncerty w Polsce! Artysta zachwycony występem dla 700 tysięcznej publiczności podczas ostatniego Przystanku Woodstock, postanowił także i w 2012 roku zagrać dla swoich polskich fanów. Zapraszamy na dwa koncerty Gentlemana – 20 czerwca we Wrocławiu oraz 23 czerwca w Rzeszowie.

Ten niekwestionowany europejski mistrz reggae przyjedzie do Polski już nie po raz pierwszy, jednak jego koncerty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród miłośników muzyki reggae! Zapewne dlatego, że artysta umiejętnie dodaje do tradycyjnych jamajskich kompozycji elementy dancehallu, hip-hopu czy R&B, tworząc unikatową muzyczną całość. Na uwagę zasługują także inteligentne i wartościowe teksty autorstwa Gentlemana, za pośrednictwem których dzieli się on swoimi opiniami, także tymi dotyczącymi ważnych kwestii społecznych czy politycznych.
W czerwcu tego roku, wraz z zespołem The Evolution, Gentleman zagra w Polsce dwa koncerty. Pierwszy we Wrocławiu 20 czerwca na Wyspie Słodowej, w ramach WrocLove Fest oraz drugi w Rzeszowie 23 czerwca w Millenium Hall Square. Współorganizatorem obu koncertów jest  wrocławska agencja Lion Stage Management.

GENTLEMAN w czerwcu w Polsce | 20.06.2012 – Wrocław, Wyspa Słodowa | 23.06.2012 – Rzeszów, Millenium Hall Square

Link: http://www.lionstage.com/wiadomosci/gentleman--the-evolution-3

NOWE BRZMIENIE WYSOCKIEGO Projekt Volodia i Mirosław Baka

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 269 razy.

Data: 2012-03-03      Klub: Centrum Sztuki Impart

Projekt Volodia i Mirosław Baka prezentują „Nowe Brzmienie Wysockiego”

Niezapomniane utwory Włodzimierza Wysockiego, legendarnego rosyjskiego pieśniarza i poety,
zabrzmią 3 marca we wrocławskim Centrum Sztuki Impart. A to za sprawą koncertu Projektu
Volodia, podczas którego gościnnie wystąpi Mirosław Baka.


Projekt Volodia, określić można jako unikatowe połączenie twórczości Włodzimierza Wysockiego
z muzyką Toma Waitsa. Zespół powstał w 2007 roku z inspiracji wrocławskiego muzyka Janusza
Kasprowicza i planowany był jako jednorazowy eksperyment muzyczny, do którego Kasprowicz
zaprosił artystów wywodzących się z różnych środowisk, tak, aby poprzez wymieszanie odmiennych
gatunków muzycznych uzyskać oryginalne brzmienie. Nieoczekiwanie, już pierwszy występ zespołu
spotkał się z tak dobrym przyjęciem, zarówno mediów jak i publiczności, że muzycy postanowili
kontynuować współpracę, odnosząc przy tym kolejne sukcesy.

W 2010 roku, na zaproszenie Programu 3 Polskiego Radia, Volodia wystąpił w Studiu im.
Agnieszki Osieckiej, dając koncert dla wielotysięcznego audytorium słuchaczy Trójki. Latem
2011 roku ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu zatytułowana „Projekt Volodia. Piosenki
Włodzimierza Wysockiego”. Znajduje się na niej szesnaście utworów, wśród których są zarówno
kultowe kompozycje barda, jak i też zupełnie nowe, nieznane piosenki Wysockiego, między
innymi: „Moskwa-Odessa”, „Satyra na kiepski kryminał”, „Tatuaż” czy „Pieśń o przyjacielu”.

Koncerty Volodii to niezwykłe widowisko, w którym obok muzyki istotną rolę odgrywają
scenografia i prezentacje multimedialne. Wszystko to idealnie łączy najlepsze tradycje piosenki
poetyckiej z nowoczesnymi aranżacjami muzyki rockowej, flamenco i tradycyjnego jazzu. Zespół
występuje w składzie: Janusz „Wołodia” Kasprowicz (śpiew, git. basowa, kontrabas elektryczny),
Robert „El Flamenco” Gawron (banjo, gitara flamenco, lutnia), Piotr „Rocky” Rokitowski (gitara
elektryczna), Bogdan „Królik” Bińczak (akordeon, instrumenty wszelakie), Wojtek „Malkomat”
Malko (perkusja, prezentacja multimedialna). Od 2011 roku z Projektem Volodia gościnnie
występuje Mirosław Baka, znany aktor teatralny i filmowy, który wzbogaca występy zespołu swoim
wyjątkowym warsztatem interpretacyjnym.

NOWE BRZMIENIE WYSOCKIEGO
Projekt Volodia i Mirosław Baka
3 marca 2012, godz. 19.00
Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Bilety w cenie 65/45/20 PLN dostępne:
www.sklep.gitara.wroclaw.pl, www.biletin.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl
sieć sklepów, Empik, Media Markt, Saturn
Informacje:
http://www.gitara.wroclaw.pl
http://www.projektvolodia.pl

Link: http://www.gitara.wroclaw.pl
Link: http://www.projektvolodia.pl

Bilety - kup online: http://www.eventim.pl/pl/bilety/nowe-brzmienie-wysockiego-projekt-volodia-i-miroslaw-baka-wroclaw-centrum-sztuki-impart-323490/performance.html?partnerId=287

THE SIXPOUNDER w UNIVERSAL MUSIC POLSKA! Trasa z Vader już w marcu!

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 493 razy.

THE SIXPOUNDER w UNIVERSAL MUSIC POLSKA! Trasa z Vader już w marcu!

Data: 2012-03-14      Wrocławski The Sixpounder, najmocniejszy debiutant 2011 roku na scenie metalowej kontynuuje pasmo ważnych osiągnięć - po trasie z Acid Drinkers, gorąco przyjętej płycie „Going To Hell? Permission Granted”, występie wokalisty Filipa Sałapy w The Voice Of Poland - zespół trafił pod skrzydła UNIVERSAL MUSIC POLSKA. Wspomniana płyta, wydana dotąd własnym sumptem, tym razem z logiem Universal trafi pod koniec lutego do wszystkich sklepów w Polsce.

Natomiast już 10 marca rozpocznie się trasa koncertowa Blitzkrieg VI, na której The Sixpounder wystapi u boku Vader.

Oto pełna rozpiska trasy (na całej trasie oprócz Bydgoszczy wystąpią również Resistance, Eris Is My Homegirl oraz Calm Hatchery):

* 10.03 Bydgoszcz / Broadway
* 13.03 Poznań / Blue Note
* 14.03 Wrocław / Firlej
* 15.03 Zabrze / Wiatrak
* 16.03 Kraków / Fabryka
* 17.03 Rzeszów / Pod Palmą
* 18.03 Lublin / Graffiti
* 20.03 Białystok / Hala Węglowa
* 21.03 Gdańsk / Parlament
* 22.03 Olsztyn / Andergrant
* 23.03 Łódź / Dekompresja
* 24.03 Warszawa / Stodoła
* 25.03 Toruń / Od Nowa

 

Link: http://www.youtube.com/watch?v=Ft-6R7gJYEA

Tramposfera - Spotkania Podrózników

news
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 154 razy.

Data: 2012-02-01      Klub: Mleczarnia

Najserdeczniej zapraszamy

na trzecią edycję



Spotkania Podróżników TRAMPOSFERA

1 lutego 2012r (środa)

godzina 18.30

wstęp wolny



W programie:


Beskid Niski 2011 Survival Expedition

Tomasz Deroń



To kolejna po wyprawach Elbrus 2009 i El Capitan 2010 inicjatywa fundacji Jasia Meli POZA HORYZONTY. Projekty te udowadniają, że osoby niepełnosprawne mogą żyć aktywnie, podróżować, robić rzeczy wielkie. We wrześniu 2011 roku 10 osób niepełnosprawnych zmierzyło się z ok. 150 km trasą w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, do dziś najdzikszych pasmach górskich w Polsce. Wyprawę poprowadził doświadczony instruktor survivalu Tomek Deroń. Na Tramposferze opowie o tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Więcej na: beskid.pozahoryzonty.org


Wyprawa motocyklowa Na Jedwabnym Szlaku

Piotr Ganczarski , Grzegorz Szczygieł, Maciej Zatoński i Andrzej Pietrzyk



Jest ich czterech: etnolog, dziennikarz, mechanik motocyklowy i podróżnik, któ ry autem dojechał na dach świata. Łączy ich pasja do motocykli i pewien rodzaj pozytywnego, nieszkodliwego wariactwa. Przemierzyli razem na motorach ok 16 tysięcy kilometrów, przejeżdżając przez 16 państw m.in. Turcję, Azerbejdżan, Uzbekistan, Tadżykistan i góry Pamir. Ich trasa wiodła przez Jedwabny Szlak – w czasach starożytności i średniowiecza najdłuższy lądowy szlak handlowy na świecie.

„Człowiek, który przestaje się dziwić jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia.” Te słowa należą do Ryszarda Kapuścińskiego. Gwarantuję Wam, że podczas relacji z tej podróży zdziwicie się nie jeden raz.

Wyprawa została nominowana do Travelerów 2011 w kategorii Podróż Roku

Strona wyprawy: www.jedwabnyszlak2011.pl




Birma – zapomniana perła Azji

Łukasz Kędzierski

„Birma to kraj gdzie czas zatrzymał się w miejscu – na ulicy woły zaprzęgnięte do drewnianego wozu to codzienny obrazek, a nie atrakcja tur ystyczna. To cudowny kraj wspaniałych, prawdziwych ludzi dla których liczy się przede wszystkim dru gi człowiek. Kraj gdzie ludzie żyją bardzo skromnie, najczęściej w bambusowych chatkach, tylko bogatsi jedzą raz na jakiś czas mięso na obiad, lecz najważniejsze dla nich to pogoda ducha i uśmiech na twarzy…”

Dla Łukasza w podróżach najważniejsze są: plecak, aparat i niski budżet. Nie potrzebuje wygody, klimatyzacji, hoteli iluś tam gwiazdowych, wystarczy zwykły kąt do spania, lokalna knajpa oraz otoczenie miejscowych ludzi. Pracując na etacie trudno jest mu wyjeżdżać na wielomiesięczne eskapady. Na Tramposferze opowie jak można dobrze wykorzystać 26 dni urlopu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z podróży do Birmy, Indonezji, Tajlandii i wielu innych miejsc na www.lkedzierski.com



Serdecznie zapraszamy :)

Wernisaż malarstwa Renaty Brzozowskie

info
Dodany przez: d0ti , dnia 2012-01-31 Przeczytano 82 razy.

Data: 2012-02-08      Klub: Mleczarnia

Najserdeczniej Zapraszamy
na Otwarcie Karnawału Flamenco

Wernisaż wystawy malarstwa

Renaty Brzozowskiej
"Zakręcona Kobieta"

8 lutego 2012r. (środa),
godzina 19.00


Renata Brzozowska: malarka, w której centrum zainteresowania znajduje się kobieta, ruch, zmysłowość. Tworzy przepiękne portrety kobiet, akty, dynamiczne wizerunki tancerek. Na wrocławskiej wystawie zaprezentuje obrazy inspirowane tańcem flamenco,
jego niezwykłą magią i dynamiką.


Wystawa trwa do 24 lutego.

Wystawę można oglądać od godziny 17.00 do zamknięcia piwnicy.
Wstęp wolny.


« Poprzednia  |  Strona 206 z 862  |  Następna »