Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
Emergenza Festiwal - są pierwsi wygrani!
Klub:
Łykend
PIERWSZY ETAP ZA NAMI! EMERGENZA FESTIWAL POLSKA
W Warszawie, Katowicach i Wrocławiu odbyły się już koncerty pierwszej polskiej edycji najbardziej popularnego na świecie festiwalu dla młodych zespołów, czyli Emergenza. Zespoły walczą o niesamowite nagrody: profesjonalny sprzęt muzyczny, sława, możliwość koncertowania na najbardziej popularnych scenach świata. Mamy już pierwszych zwycięzców!
Festiwal rozpoczął się 9 grudnia od warszawskich koncertów w Fonobarze. Kolejne miasta: Katowice, Wrocław, kolejne etapy, aż do maja 2012 roku, doprowadzą zwycięski zespół z Polski na światowy finał Emergenzy. Zespoły grały po 30 minut, a publika demokratycznie wybierała te, które uważa za najlepsze tego wieczoru. Pierwsze cztery z największą ilością głosów awansowały do kolejnego etapu.
Podczas finałów regionalnych i narodowych to sędziowie wybierają najlepszy zespół i przyznają nagrody. Zespół, który wygra finał krajowy weźmie udział w finale światowym w Niemczech na Tauberta Open Air Festival przed trzydziestotysięczną publiką. Emergenza płaci za przejazd i za pobyt zespołu na miejscu. Najlepszy zespół na świecie wybrany przez międzynarodowe Jury wygrywa trasę koncertową po Europie, instrumenty muzyczne i wiele innych cennych nagród. Jury wybiera również najlepszych instrumentalistów finału i przyznaje im nagrody w postaci sprzętu muzycznego ufundowanego przez sponsorów.
W pierwszym etapie, tym samym przechodząc do finałów polskich, zwyciężyli:
Warszawa: Indeed, Redroom, Natalia i Papierosy, Poligon Nr 4, Too Mint, The Stray, Imish, Straight Minds, Noko.
Katowice: Shaleyesh, Absynth, Tora Tora Tora, Shiroroom, Ebola Cereal.
Wrocław: Blanket, Splot, Skaza, Demonstracja, Offreason, Afterglow, Snowball Ambush, Clon, Pure Inception.
Najbliższe koncerty Emergenza Polska Festiwal:
WROCŁAW – Łykend, ul. Podwale 37/38, , godz. 19.00
20 stycznia 2012: Remembrance, Nurth, Ode to Venus, Red Bus, Monolight, The Great End, Sepia, Drunk n Rolled
21 stycznia 2012: People of the Haze, Lady Perfect, Passage, Cockroach, Maanalainen, White Russia, Wondodomu, Waste of Time
Link: www.emergenza.net
Wrocławskie Warsztaty Wokalne
![]() |
Data: 2012-01-22
Wrocławskie Warsztaty Wokalne – czyli w skrócie WWW to kolejna propozycja dla wokalistów
(zaawansowanych i początkujących) przygotowana przez Laboratorium Śpiewu i Mowy. Najbliższa edycja
(zimowa) odbędzie się w terminie 22.01 – 27.01.2012 w gościnnych progach Wyższej Szkoły Zarządzania
EDUKACJA we Wrocławiu.
Oprócz indywidualnych treningów wokalnych, uczestnicy będą codziennie brać udział w porannej
rozgrzewce oddechowo – wokalnej, połączonej z uwalniającym ze stresu i wszelkich napięć treningiem
autogennym, oraz w tzw. Wykładach Wieczornych, podczas których prowadzący i zaproszeni goście
spotkają się z uczestnikami w miłej atmosferze przy filiżance herbaty, i opowiedzą w lekkiej formule
o ważnych elementach sztuki wokalnej, pracy w studio i na scenie oraz o tym, jak skutecznie poruszać się
w świecie show businessu. Gośćmi Wykładów Wieczornych będą m.in. Maciek Wasio (wokalista zespołu
rockowego OCEAN) oraz Maciek Błachnio (inżynier dźwięku, współpracował z takimi artystami, jak: Natalia
Kukulska, Arka Noego, 2Tm2.3, IRA, Ewelina Flinta, Doda, Małgorzata Ostrowska, Sumptuastic). Warsztaty
będą obejmować wszystkie style muzyczne i techniki wokalne (tzw. mix, growl, scream, inhale itp.).
WWW zakończą się koncertem finałowym na profesjonalnej scenie.
Wszystkie informacje odnośnie Wrocławskich Warsztatów Wokalnych znajdują się na stronie
www.vocalize.pl
Link: www.vocalize.pl
Koncert Charytatywny 3xR - Rap, Rock, Reggae
Data: 2011-12-18
Klub:
Liverpool
Koncertują:
Enter The Hate, Force of Crabs, Alego, Barosz, Keton
Koncert Charytatywny 3xR RAP ROCK REGGAE - POMOC DLA DORIANA!!!
18 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się koncert charytatywny, z którego pieniądze zostaną przekazane dla małego Doriana. Dorian ma 2,5 roku, jest z Kątów Wrocławskich. Chłopczyk cierpi na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie, niedawno przeszedł operację na nóżki, ale to nie ostatnia operacja jaka go czeka, a rodzice nie mają pieniędzy. Dla Doriana zgodzili się zagrać: Barosz, Alego oraz Keton, którzy na początku koncertu dla Was zarapują, zaraz po nich będziecie mogli usłyszeć młody zespół z Legnicy Force of Crabs, następnie przed gwiazdą koncertu wystąpią Enter The Hate, a około godziny 23 jako gwiazda koncertu zespół Nurth, który będzie na koncercie sprzedawać swoje płyty za 20 zł, z których 5 zł od każdej płyty przeznaczone będzie dla Doriana.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dobrze pobawić przed świętami i jednocześnie pomóc w słusznej sprawie. Bilety można kupić na miejscu w klubie Liverpool od godziny 19:00 tak jak otwierają klub.
KONCERT JEST ORGANIZOWANY W RAMACH PROJEKTU KORBA - ZAKRĘĆ ŚLĄSKIEM I ORGANIZOWANY PRZY POMOCY FUNDACJI "POMOC DZIECIOM ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO"
Link: http://www.facebook.com/events/216226055120028/
The Kurws i 60 Minut Projekt w Firleju
Data: 2011-12-16
Klub:
Firlej
Koncertują:
The Kurws, 60 Minut Projekt
THE KURWS Zespół sam o sobie mówi, że powstał jako spontaniczna konsekwencja sesji ping-pongowej, która zeszła do podziemia, gdzie tkwi po dziś dzień. W rzeczywistości grupa ta jest idealnym przykładem świeżego i organicznego punk-rocka z silnymi wpływami post-modernizmu. W swojej twórczości penetrują oni tradycje punk-rocka i rock’n’rolla, garage/surf, kraut-rocka, zgniłego funk, a także nowojorskiego no-wave, a ich debiutancki album „Dziura w getcie”, to w ich mniemaniu dźwiękowe zilustrowanie przeświadczenia o kolektywnej improwizacji bez warsztatowego przygotowania, realizowanej w cichej nadziei na to, że zespół uniknie kompromitacji. Na swoim koncie mają liczne występy, m.in. jako suport legendarnej grupy NoMeansNo w Klubie Firlej, a także w bliskich ich korzeniom squotach: CRK i Rozbracie. Pierwszy oficjalny materiał The Kurws powstał w postaci kolekcjonerskiego wydania kasetowego. Jak informują na swoich oficjalnych serwisach, niebawem ukażą się również reedycje na cd i winylach. 60 MINUT PROJEKT a.k.a. LXMP Osobliwa historia duetu Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego (na co dzień udzielającego się w grupie Mitch&Mitch), zaczęła się od uczestnictwa muzyków w jednej z wrocławskich imprez drum’n’bassowych. Po kilku wzajemnych, spontanicznych występach narodził się ich wspólny projekt – 60 MP (60 Minut Projekt), którego nazwa ma swoją genezę od improwizowanych, godzinnych setów, umożliwiających „równoległe picie herbaty, podjadanie czegoś z talerzyka oraz rozprostowywanie kości, gdy plecy bolą”. Ciekawostkę stanowi fakt, iż artyści używają w swojej muzyce minimalnej ilości sprzętu po to, aby uzyskać maksymalny, eksperymentalny efekt.
Link: http://kurws.com/
Link: http://www.myspace.com/60minutprojekt
Koncert zespołów Echoe i Youma w klubie Liverpool
Data: 2011-12-16
Klub:
Liverpool
Koncertują:
Youma
W piątek 16.12 odbędzie się koncert zespołów Echoe i Youma we wrocławskim klubie Liverpool. Start: 20:00 Wstęp: 7 zł Echoe Echoe (czyt. ekoł) powstało w 2008 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory intensywnie koncertuje i odkrywa coraz to nowe niemożliwe obszary. Zespół porusza się w bardzo różnorodnej stylistyce od stosunkowo łagodnych, acz dynamicznych, funkowych brzmień do progresywnego rocka. Muzyczne inspiracje członków zespołu wahają się od Jamesa Browna, Screaming Headless Torsos przez Dave Matthews Band, Soundgarden aż po Pain of Salvation, czy Opeth... a zatem obejmują prawie wszystkie gatunki muzyczne (wyłączając może techno). Prezentowane przez Echoe utwory są rozbudowanymi opowieściami muzycznymi, w których fabuła nasiąknięta jest emocjami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Zespół zagrał wiele koncertów na terenie Dolnego Śląska i nie tylko, zajął pierwsze miejsce na przeglądzie Muzyczna Jesień w Grodkowie, wyróżnienie na wrocławskim Festiwalu Form, drugie miejsce na przeglądzie juwenaliowym w Krakowie oraz na przeglądzie Fama podczas wrocławskich eliminacji. W roku 2010 Echoe nagrało materiał na swoją debiutancką płytę. Aktualnie trwają prace nad jej wydaniem. Linki: http://www.echoe.pl http://www.myspace.com/echoepl http://www.youtube.com/echoepl Youma Decyzja o podjęciu działań muzycznych w trio padła późną jesienią 2007 roku. Pół roku zajęło nam zdecydowanie jaki rodzaj muzyki właściwie chcielibyśmy tworzyć. Progresywny rock okazał się furtką dla naszych dźwiękowych eskapad. Staramy się by nasza muzyka była odbiciem naszych inspiracji, była nowoczesna i niepozbawiona treści - współczesny progresywny rock. EP-ka "Set free my fears" została wydana wiosną 2010 roku. Na małej trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii dowiedzieliśmy się, że jesteśmy prekursorami nowego stylu – NINJA-ROCK... Linki: http://www.youma.pl/ http://www.myspace.com/youmaband
Link: http://www.echoe.pl
Link: http://www.youma.pl/
!NSULT - premiera pierwszej płyty 'Primal Therapy'
Data: 2011-12-09
Klub:
Liverpool
9 grudnia we wrocławskim klubie Liverpool, przy okazji koncertu zespołów !NSULT, SPLOT, ALLCOMANDO będzie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu !nsult pt."Primal Therapy". Na płycie znalazło się 11 utworów w stylistyce metalowej. W związku z premierą powstał także teledysk promujący album, który można zobaczyć tutaj Płytę przed premierą można nabyć w cenie 25 zł + przesyłka wysyłając mail na adres orders@insult.pl
Zapraszamy na koncert 9 grudnia do klubu Liverpool (Świdnicka 37) godz: 19:00, wstęp: 10zł zagrają !NSULT, SPLOT, ALLCOMANDO
Zapraszamy do przeczytania recenzji płyty ze strony muzanowa.pl
Link: http://youtu.be/Q7btCRZ-jzQ
Muzyczny wieczór: Do You Like Sinatra?
Data: 2011-12-10
Klub:
Moloco Klubokawiarnia
Do You Like Sinatra?
playing sax & piano
Moloco zaprasza na sobotni koncert Do You Like Sinatra?
Sławek Dudar - sax
Łukasz Perek - piano
Sobotni wieczór koniecznie spędź z nami. Serdecznie zapraszamy!
sobota 10.12.2011, godz. 20:30
wstęp wolny
Moloco
ul. Więzienna 21
Wrocław
http://www.moloco.pl/
Sławek Dudar – aktywny saksofonista, lider kwartetu jazzowego SŁAWEK DUDAR QUARTET, sideman, aranżer, kompozytor. Ma na swoim koncie liczne koncerty, m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Austrii oraz Holandii.
W roku 2009 nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej, w kategorii Muzyka Rozrywkowa oraz Nagrody Gazety Wyborczej WARTO 2009. Ponadto z holenderskim zespołem COLLECTIVE JAZZ QUARTET został nominowany przez Stowarzyszenie Jazzowe „Melomanii” do nagrody NADZIEJA MELOMANÓW 2009.
Jego saksofon można usłyszeć na autorskiej płycie zespołu SŁAWEK DUDAR QUARTET – „BRAND NEW WORLD”, oraz płycie JUNODUET – Kodex 2 (Magiera, L.A.), płycie „Forever Green” Urszuli Dudziak z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, płycie z piosenkami wrocławskich zespołów „4871” – LUNA Music. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami. Uczestnik wielu konkursów oraz festiwali.
Koncert zespołu Funk'n'Tronic
Data: 2011-12-09
Klub:
Loft cafe bar club
Specjalnie dla Was elektryzujący groove i bujający się soul oraz pogodny jazz-funk!
Jeśli uwielbiasz Poluzjantów, Incognito, Mikromusic lub jakikolwiek przejaw pozytywnej wibracji
TO NIE MOŻESZ TEGO PRZEGAPIĆ!
Koncert zespołu Funk'n'Tronic w składzie:
Natalia Lika - wokal
Wojciech Bergrander - bas
Michał Wilczyński - gitara
Maurycy Wójciński - trąbka
Jacek Zamecki - piano
Samuel Michnik - perkusja
http://www.myspace.com/funkntronic
9.12.2011 piątek
start: 21.00
tax: FREE
Loft | cafe | bar | club
ul. Łaciarska 28
Wrocław
info@loftcafe.pl
www.loftcafe.pl


© 2008.