Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/hendryko/www/wrock.pl/include/class/meta.class.php on line 98
Relacja Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

wolek21 Lydiapcn
polw29 Jamesown
Amelieljb luvbb479

Reklama

Symetria - Primodium, recenzja

Dodany przez: , dnia 2009-11-25 Przeczytano 41 razy.

Miejsce: WrocławWykonawca: Symetria
Tytuł: Primodium
Data wydania: 2009
Typ: CD Lp

Na debiutanckim albumie młodej ekipy znajdziemy 10 utworów, które są bardzo mocno osadzone w konwencji jaką proponuje nam dzisiaj łódzki zespół Coma.

Długie, ponad pięciominutowe każda, kompozycje zbudowane są na mocnych i solidnych riffach oraz nowocześnie brzmiących ciężkich gitarach. Jest jednak coś co sprawia, że słuchanie tego albumu męczy. Tym czymś jest wtórność. Muzyka zawarta na płycie Symetrii posiada odpowiednią dla swojego gatunku przebojowość, a całość układająca się w jasno zarysowaną i konkretną wizję w niczym nie rekompensuje braku oryginalności. Przytłacza także sfera tekstowa. Patos, nadmierna powaga oraz „wewnętrzny ból świata” jest momentami nie do zniesienia. Dodatkowo efekt całości psują teksty, które raczej wpisują się w kanon licealnej poezji do szuflady.

Plusami płyty są na pewno spore możliwości instrumentalistów oraz ciekawa produkcja. Minusami są: wtórność, momentami nudne teksty, słaby wokal oraz całkowicie nieznośna maniera wokalna.

Widać, ze zespół posiada talent i spore możliwości. Gdy trochę poćwiczą maja szansę na powrót z nowym ciekawszym materiałem. Na razie jednak zaledwie ocena 3 z minusem.

Utwory:
1. Psychomachia
2. Anioł
3. W samotności
4. Droga
5. Koszmar
6. Bo nadszedł czas
7. Oczekując na sen
8. NDT
9. Ulubieńcy bogów
10. Luminis

Adam Palacz


Autor:

Komentarze

»
Opinie na temat wydarzenia.
Nikt jeszcze nie komentował tej strony.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole