Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/hendryko/www/wrock.pl/include/class/meta.class.php on line 98
Relacja Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Edqxg Agneseyt
kopamen85 Hayhurstes8n
Roxannebxv Gabefms

Reklama

Odgrzewamy co dobre - Będzie Dobrze - Open Your Mind, recenzja

Dodany przez: , dnia 2010-03-13 Przeczytano 70 razy.

Miejsce: Wrocław

Koncertuj‘:
Będzie Dobrze
Wykonawca: Będzie Dobrze

Tytuł: Open Your Mind

Data wydania: 1995

Typ: CD Lp

Wytwórnia: Qqryq

Historia zespołu pochodzącego z Ząbkowic Śląskich rozpoczyna się w 1990 roku. Pierwszym dużym sukcesem kapeli było zwycięstwo w konkursie Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w 1993 roku oraz występ przed legendarną Waszyngtońską formacją Bad Brains. I to wydarzenie mówi właściwie wszystko o muzyce zawartej na krążku Open Your Mind.

Muzycy są wyraźnie zafascynowani dokonaniami Bad Brains oraz rodzimego zespołu Houk. Utwory są mieszaniną ostrego rocka zahaczającego o amerykański hard core z lat 80 – tych w stylu wspomnianego Bad Brains oraz Dead Kennedy’s i muzyki reggae.

Muzycznie zespół nawet nie stara się być oryginalny i właśnie chyba to stanowi o sile ich muzyki. Opierają się na starych sprawdzonych schematach, przyprawionych ciekawą reggae – funkową pulsacją. Wyjątek stanowi instrumentalny utwór pt. Nowy. Całość doprawiona jest dużą dawką energii i melodii oraz garażowym brzmieniem charakterystycznym dla niezależnych zespołów z USA końca lat 80 – tych XX w.

Jeśli chodzi o warstwę tekstową tu także nie mamy, co liczyć na oryginalność. Zespół jest wyraźnie zaangażowany. Teksty dotykają typowych dla tego nurtu spraw takich jak wolność, walka o lepsze jutro i lepszy świat. W regowych kawałkach natomiast często odnoszą się do propagowania pewnych używek popularnych w rastamańskim środowisku.

Zespół mocno przyjął sobie do serca dewizę, że: dobrych wzorców nie należy się wstydzić. Czad i energii płynącą z ich muzyki całkowicie wynagradza brak własnych pomysłów muzycznych. W momencie wydania płyty 15 lat temu świetnie wpasowali się ówczesną punkowo – alternatywną modę. Płyta dla fanów gatunku obowiązkowa. Dla reszty jedynie warta zapoznania.Utwory:

Get Ready

Lorien

On The Rocks

Your Roots

Nowy

Blessing And Praises

I.F.Y.S.

Scheme Is Upright

Why You

Meeting Of Free NRG

Are You Here

Pot-Hole In A Rock

Słowo

No Rights

I Am A Man

Open Your Mind

Running Dub

Adam Palacz


Autor:

Komentarze

»
Opinie na temat wydarzenia.
Nikt jeszcze nie komentował tej strony.

Dodaj komentarz

»
Podziel się swoją opinią.
Nick:
Musisz wypełnić to pole
E-mail:
Musisz wypełnić to pole
Komentarz:
Musisz wypełnić to pole

Musisz wypełnić to pole