sigmar.jpg Zespoły Sigmar Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

JobiciD Stephanibvm
Bethbos kujonowskic
Daniellewma nbiris91

Reklama

Sigmar

»
Wrocław | dodał: Jars, dnia: 2009-04-27

Pewnego słonecznego dnia latem roku pańskiego 2005 Matys zadzwonił do Macia. Zakładał nowy zespół i widział go w roli swojego basisty. Macio się zgodził. Postanowili się spotkać i obgadać sprawę przy piwku na Wzgórzu Partyzantów (co się prawie skończyło mandacikiem :D). Zjawił się tam również Kosa. Narodził się plan, który zaowocował kilkoma próbami w tymze składzie. Jako, że brakowało wokalisty i perkusity, Macio postanowił zająć się śpiewaniem, a Kosa sprowadził znajomego drummera - Skowrona. Niestety współpraca z tymże skończyła się dosyć szybko. Chłopaki znowu zostali z niepełną sekcją. Niezrażeni tym jednak postanowili nagrać swój pierwszy numer w Studio Middenheim. Jakiś czas późmniej Macio sprowadził perkusistę ze swojej starej kapeli. Drew, bo o nim mowa, okazał się idealnym brakującym ogniwem. Parę tygodni później do kapeli dołączyła Marta w roli wokalistki. W pełnym składzie zespół postanowił nagrać utwór "Popiół" jeszcze raz.
zdjęcie: sigmar.jpg

Miasto działalności: Wrocław
Miasto, skąd pochodzi większość członków: Wrocław

Kontakt

Strona www: http://www.sigmar.art.pl
Inna strona www: http://www.sigmar.fora.pl/

Telefon 1: 600 85 13 78
Mail kontaktowy 1: matys@sigmar.art.pl
Mail kontaktowy 2:

Powiązane gatunki muzyczne:

Członkowie zespołu:
Michał Okupnik -Perkusista
Macio - Basista
Mateusz Dymarski - Gitary
Kosa - Gitara
Byli członkowie zespołu:  
 Skowron - bębny
 Marta - wokal
 Kosa - gitara
 


Dyskografia:

Historia zespołu: Początki zespołu sięgają czerwca 2005 roku. Wtedy to któregoś popołudnia Matys zadzwonił do starego kumpla Macia. Zakładał nowy zespół i widział Macia w roli basisty. Spotkali się, wypili w plenerze kilka piwek (co niemal skończyło się mandatem) i postanowili, że tworzą nowy band. Na spotkaniu zjawił się również stary znajomy obydwu muzyków, Kosa. Bo rozmowie doszli wszyscy do wniosku, że zostanie on drugim gitarzystą. Kilka dni później doszło do pierwszej próby zespołu w tym trzyosobowym składzie w garażu Kosy. Matys przyniósł trochę riffów, z których po kilku godzinach powstały pierwsze zalążki numerów. Po następnych dwóch, trzech próbach było już gotowych kilka utworów. Pozostawało jeszcze znalezienie perkusisty oraz wokalisty.

Na jedną z kolejnych prób Kosa przyprowadził znajomego bębniarza, Skowrona. Macio postanowił z braku wokalisty zająć się również śpiewaniem. Pierwszy raz SIGMAR miał pełny skład, który tworzyli:

Macio - wokal / bas
Matys - gitara
Kosa - gitara
Skowron - bębny

W tym składzie zespół grał próby przez niemal całe lato 2005, jednak pod koniec sierpnia Skowron oświadczył że wyjeżdża i że nie wie kiedy wróci. Zespół znów został bez bębniarza. Zaradził temu Macio, przyprowadzając na próbę swojego starego znajomego perkusistę Drew. Od września SIGMAR ruszył znów z próbami z nowym bębniarzem, a w październiku zagrał swój pierwszy koncert.

Wszystko szło dobrze, niestety uznano, iż Macio nie spełnia wymagań jako wokalista i zaczęto rozglądać się za kimś innym. Odbyło się kilka przesłuchań, ale wybór padł na Martę, znajomą Macia ze studiów. Późną jesienią 2005 nowy skład SIGMARa przedstawiał się następująco:

Marta - wokal
Matys - gitara
Kosa - gitara
Macio - bas/ backing vocals
Drew - bębny

Zimą wznowiono koncertowanie, grudzień, styczeń i luty upłynęły pod znakiem występów we Wrocławiu, ale także za granicą (Czechy). Atmosfera w zespole jednak nie była najlepsza. Nałożyło się na siebie wiele spraw, zarówno osobistych jak i "zawodowych". Skończyło się to tym, że Marta postanowiła odejść. Zespół wrócił do czteroosobowego składu, a Macio znów stanął za mikrofonem. Nowy skład przedstawiał się następująco:

Macio - vocals/ bass
Matys - gitara/backing vocals
Kosa - gitara
Drew - bębny

Zmieniła się ogólna koncepcja muzyki, zespól zaczął grać ciężej, mocniej i szybciej. Marzec, kwiecień i maj upłynęły pod znakiem licznych koncertów. Zespól wziął udział w trasie koncertowej "Wartribe tour", organizowanej przez przyjaciół z Extinct Gods, która objęła m. in.. Poznań, Rawicz, Oleśnicę i Wrocław.

Po tej koncertowej zimie i wiośnie, zespól postanowił zrobić sobie wolne, zwłaszcza, że Kosa wyjechał na całe lato. Czerwiec, lipiec i sierpień upłynęły więc bez prób i koncertów, a poszczególni członkowie zajmowali się swoimi sprawami i odpoczywali od muzyki.

We wrześniu wrócił Kosa i gdy próby wznowiono oświadczył, że odchodzi z kapeli. Powodem był kierunek muzyczny, który obrał zespól, a więc muzyka z pogranicza trash i melodic deathu. SIGMAR pozostał więc po raz kolejny w okrojonym, trzyosobowym składzie. Rozpoczęły się długie i mozolne poszukiwania nowego gitarzysty. Przez przesłuchania przewinął się szereg muzyków, ale wybór padł w końcu na Wojtasa, gościa, którego zarekomendował Matysowi stary znajomy z poprzedniego zespołu, Dura. Wojtas był pierwszym przesłuchiwanym po odejściu Kosy, jednak zespól dał sobie jeszcze czas, przetestował kilku innych gitarzystów, ale w końcu uznano, że to właśnie Wojtas najlepiej pasuje, zarówno pod względem zdolności jak i klimatu muzycznego. SIGMAR znów miał pełny skład, jednak Macio cały czas nie był pewien czy chce być zarówno basistą i wokalistą. Pojawił się pomysł aby zajął się tylko śpiewaniem, a obowiązki basisty pełnił inny muzyk. Jednakże po kilku miesiącach szukania odpowiedniego basisty, zrezygnowano z tego pomysłu.

Skład przedstawiał się więc następująco:

Macio - vocals/bass
Matys - gitara/backing vocals
Wojtas - gitara
Drew - drums

W tym składzie zespół istnieje od wiosny 2007, koncertuje, rozwija się muzycznie, doskonali swoje umiejętności i czeka na kontrakt płytowy.

Osiągnięcia (festiwale, nagrody, support gwiazd itp): 


Najbliższe koncerty zespołu

»
 
data nazwa miejsce zapisz się