janeksamolyk.jpg Zespoły Janek Samołyk Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

fbldf misspogdefe1972
charritester fraprze4
lqcmkars qwege

Reklama

Janek Samołyk

»
| dodał: d0ti, dnia: 2009-05-02

anek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, Beach Boys, The Smiths, Blur, czy Marka Jałowieckiego.

W wieku 15 lat Janek napisał swoją pierwszą piosenkę pod tytułem Koniec roku. Od tamtej pory pisanie, aranżowanie oraz granie muzyki to coś, co najbardziej wypełnia mu życie. W czasach liceum współtworzył zespół Sztumbrrr... Był to owocny okres współpracy z autorem tekstów Maćkiem Litkowskim. Wtedy to powstało kilka z ulubionych piosenek wokalisty, jak np. Poniemieckie Kamienice. Następnie przez kilka lat Janek grał muzykę z pogranicza indie popu oraz rocka w The Ossis, którego był liderem. Z zespołem tym nagrał EPkę, a także regularnie koncertował po Polsce (i nie tylko!).

Aktualnie wokalista występuje wraz z pianistą Przemkiem Mikołajczykiem, eksponując bardziej subtelną stronę swojej muzyki. W tym kameralnym składzie panowie prezentują zupełnie premierowe kompozycje, jak i wybrane utwory z repertuaru wyżej wymienionych zespołów.

6 Kwietnia 2009 ukazał się teledysk do piosenki Don't think too much zapowiadający minialbum promocyjny pod tym samym tytułem. Od drugiej połowy 2008 roku Janek nagrywa album długogrający. Wokalista poszukuje dla niego wydawcy.

zdjęcie: janeksamolyk.jpg

Miasto działalności:
Miasto, skąd pochodzi większość członków:

Kontakt

Strona www: http://www.janeksamolyk.com/
Strona www MySpace: http://www.youtube.com/watch?v=PSAD1hFHqeo&feature=channel_page


Powiązane gatunki muzyczne:

Członkowie zespołu:

Byli członkowie zespołu:


Dyskografia:

Historia zespołu:

Osiągnięcia (festiwale, nagrody, support gwiazd itp): 


Najbliższe koncerty zespołu

»
 
data nazwa miejsce zapisz się