User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Middlesworth337 Edyun
hertanaforo Romanyeu
Sophiezjl Martinpyx

Reklama

dajaLap

»
Wrocław | dodał: dajaLap, dnia: 2010-12-10

Zespół DAJALAP rozpoczął działalność we Wrocławiu w roku 2007, wówczas pod nazwą XANADU. Założyli go dwaj wieloletni przyjaciele: Jacek - basista i Krzysiek -perkusista, którzy wcześniej wspólnie grali w innych formacjach muzycznych. Pierwszym gitarzystą zespołu został Adam Cykowski. Przez wiele miesięcy krystalizował się repertuar, który oparty jest na autorskich pomysłach założycieli zespołu oraz wokalisty - Marka. W kwietniu 2009 zagrany został pierwszy koncert. Pod koniec roku 2009 skład został poszerzony o drugiego gitarzystę - Mariusza, co zdecydowanie wzbogaciło brzmienie. Z uwagi na istniejący w Bydgoszczy zespół XANADU, nazwa została zmieniona na DAJALAP. W połowie roku 2010 Adam wyjechał z Wrocławia, tym samym współpraca z nim została zakończona. Rozpoczęły się niełatwe poszukiwania nowego gitarzysty. We wrześniu do grupy dołączył Piotr i tak pozostało do dzisiaj .... Pod wpływem nowego gitarzysty utwory nabrały nieco żywszego i rockowego charakteru. Inspiracje i fascynacje muzyczne członków zespołu leżą na różnych biegunach stylistyki muzycznej od takich grup jak Rush, Marilion, Radiohead, Kent, Placebo aż do przedstawicieli jazzu czy funk'a.

Muzyka DAJALAP to zdecydowanie gitarowy rock z polskimi tekstami. To wynik codziennych emocji każdego z muzyków przelanych na melodie i zamkniętych w poszczególnych utworach.
 

Miasto działalności: Wrocław
Miasto, skąd pochodzi większość członków: Wrocław

Kontakt

Strona www: wkrótce

Mail kontaktowy 1: homan@hot.pl
Mail kontaktowy 2: marek@pvd.pl

Powiązane gatunki muzyczne:

Członkowie zespołu: Marek Brodziak-śpiew, Piotr Obuchowski-gitara, Mariusz Sawaryński-gitara, Jacek Bartosik-bas, Krzysztof Homańczuk-perkusja 
Byli członkowie zespołu:  Adam Cykowski-gitara

Dyskografia:
 
Historia zespołu:
 
Osiągnięcia (festiwale, nagrody, support gwiazd itp): 
 

Najbliższe koncerty zespołu

»
 
data nazwa miejsce zapisz się