1295016230_Naczynia+Poczone+np.jpg Zespoły Naczynia Połączone Wrocław Rock Portal
User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

popok489 Alexanderqan
ziomd03 Isabellewvy
lourdesschrenk8 wadeknap27

Reklama

Naczynia Połączone

»
Wrocław | dodał: d0ti, dnia: 2011-01-14

Naczynia Połączone - to podobnie jak w znanym zjawisku fizycznym, gdzie między owymi naczyniami swobodnie przepływa ciecz, tak w granej przez zespół z Wrocławia muzyce, możemy usłyszeć mieszankę gatunków – od funku po szeroko pojęty rock.

Nasza historia sięga początku 2009 roku – to właśnie w styczniu Andrzej Sapiński, Maciej Rębilas, Rafał Janiszewski oraz były perkusista – Wojtek Błażejewski stworzyli Naczynia Połączone .
W tym składzie zespół zagrał kilka koncertów we wrocławskich i opolskich klubach, prezentując publiczności set zawierający w jego warstwie tekstowej wiersze Rafała Wojaczka, co – ku naszemu zdziwieniu – spotkało się z bardzo ciepłym, miłym, a przede wszystkim rozumnym przyjęciem przez słuchaczy.

Po licznych roszadach w składzie – między innymi dołączeniu perkusisty Marka Łosowskiego oraz sekcji dętej – Jaśka Petryka (puzon) i Witka Sikory (saksofon), zespół poszukiwał coraz to nowych, niezamykających się w jednym gatunku muzycznym brzmień. Po paru miesiącach zabawy muzyką, wszedł on na właściwe tory i wraz z nowymi członkami załogi zagrał kilka koncertów we wrocławskich klubach. Zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy Naczyń było otrzymanie NAGRODY SPECJALNEJ KATEDRY AKUSTYKI PWR za występ podczas wrocławskich juwenaliów. Aktualnie Naczynia Połączone nagrywają swoje nietuzinkowe dźwięki w Katedrze Akustyki PWR, a co za tym idzie już w najbliższym czasie dostępna będzie ich długo oczekiwana płyta demo!

Sześć osób i sześć różnych upodobań muzycznych tworzą swoistą mieszankę gatunków muzycznych, której uzupełnieniem są wiersze Rafała Wojaczka oraz trafnie opisujące otaczającą nas rzeczywistość teksty Macieja Rębilasa. Owa wielogatunkowość muzyki oraz nieprzeciętna warstwa tekstowa pozwalają stwierdzić, iż twórczość Naczyń Połączonych to istna literackość muzyki oraz muzyczność literatury.

 

zdjęcie: 1295016230_Naczynia+Poczone+np.jpg

Miasto działalności: Wrocław
Miasto, skąd pochodzi większość członków: Wrocław

Kontakt

Strona www: http://naczyniapolaczone.com/www/
Strona www MySpace: http://www.myspace.com/naczyniapolaczone


Powiązane gatunki muzyczne:

Członkowie zespołu: A wspomniana załoga wygląda następująco:
Maciej Rębilas – „Pan Maciek” – wokal
Andrzej Sapiński – „Pan Andrzej” – gitara
Rafał Janiszewski – „Pan Janisz” – bas
Marek Łosowski – „Pan Marek” – perkusja
Witold Sikora - „Pan Witek” – saksofon
Jasiek Petryk – „Pan Jasiek” – puzon


Byli członkowie zespołu:


Dyskografia:

Historia zespołu:

Osiągnięcia (festiwale, nagrody, support gwiazd itp): 


Najbliższe koncerty zespołu

»
 
data nazwa miejsce zapisz się