User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

rialirustars197 joanna4227opl
Matthewnxm jlmargin76bj
sbtglyi62 Bethbos

Reklama

Fit To Eat

»
Oleśnica | dodał: d0ti, dnia: 2011-05-26


Młody oleśnicki zespół balansujący na granicy bluesa i rocka ale i sięgający poza obszary tych gatunków. Swój finalny skład uformował dopiero w drugiej połowie 2010 roku, a wszystko zaczęło się kilkanaście miesięcy wcześniej gdy Łukasz (perkusja) i Bartek (gitara), szkolni przyjaciele, którzy mieli już za sobą wspólną przygodę muzyczną przed laty, postanowili ponownie zająć się tworzeniem muzyki. Po krótkim czasie dołączył do nich Hubert (bas), a następnie udało im się namówić do współpracy Kubę (gitara), młodszego brata Bartka, który od wielu lat zaangażowany był w różne projekty muzyczne. Był to również moment, gdy powstał pierwszy autorski utwór, siłą rzeczy w tamtym okresie instrumentalny, nazwany (od miesiąca w którym powstał) ‘Green July’. Pod koniec 2009 roku na kilku próbach z zespołem pojawia się Piotrek, wokalista, jednak jego drogi z zespołem w tamtym momencie się rozchodzą, aby zrobić miejsce na tej pozycji Łukaszowi, znajomemu z lat szkolnych Bartka. Jednak po kilku miesiącach, gdy zespołowi przychodzi zagrać swój kolejny koncert, pod nieobecność Łukasza pozycję frontmana obejmuje Piotrek i gdy wszyscy nagle czują że tryby się tym razem zazębiły, finalnie decydują się na współdziałanie, formując w ten sposób swój ostateczny skład, w którym koncertując zaczynają zdobywać kolejnych zwolenników.

Grupa ma na swoim koncie wielokrotne występy przed publicznością w Oleśnicy i jej okolicach, jak również w klubach we Wrocławiu – najbardziej znane z nich to Liverpool czy Madness. Kilkukrotnie też zabawiała publiczność z okazji imprez motocyklowych.

Obecnie grupa pracuje nad szlifowaniem materiału i nad nagraniami na swoje demo. Oprócz dema, celem na rok 2011 jest granie coraz większej ilości koncertów i festiwali, w tym Bierutów Music Festiwal, Blues Nad Bobrem, itd. W 2012 roku zespół chce wejść do studia, by nagrać swoją debiutancką płytę.
Muzyka:

Horyzonty muzyczne każdego z członków grupy są bardzo szerokie, co może wpływać na pozorny eklektyzm. Otwarte głowy i rozległe gusta powodują, że Fit To Eat ciągle ewoluuje, rozwija się i poszukuje nowych środków wyrazu. Trzon stanowi jednak długa i piękna, rockandrollowa tradycja. Najważniejsza jest energia i radość grania. Ambicją zespołu od samego początku jest, aby ludzie pod sceną bawili się tak samo dobrze, lub lepiej jak ludzie na scenie. Wypadkową takiego podejścia jest muzyka, którą najłatwiej określić jako blues-rock. Tutaj wkradają się jednak przeróżne pierwiastki – czasem jest to tradycyjny blues, kiedy indziej funk, innym razem jest nieco bardziej rockowo. Źródła inspiracji to liczne standardy bluesowe, utwory Muddy’ego Watersa, BB Kinga, Joe Bonamassy, Gov’t Mule, ale również AC/DC i wielu, wielu innych.
YouTube: http://www.youtube.com/user/fittoeat

Miasto działalności: Oleśnica
Miasto, skąd pochodzi większość członków:

Kontakt

Strona www: www.fittoeat.pl
Strona www MySpace: www.myspace.com/fittoeat
Inna strona www: www.youtube.com/user/fittoeat

Telefon 1: 666929000
Mail kontaktowy 1: piotr.pamula@mpamula.pl
Mail kontaktowy 2:

Powiązane gatunki muzyczne:

Członkowie zespołu:  Piotrek Pamuła – wokal
Bartek Jeżyna – gitara
Kuba Jeżyna – gitara
Hubert Kot – bas
Łukasz Matosz – perkusja

Byli członkowie zespołu:


Dyskografia:

Historia zespołu:

Osiągnięcia (festiwale, nagrody, support gwiazd itp): 


Najbliższe koncerty zespołu

»
 
data nazwa miejsce zapisz się