User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Patriciacwb Mollywce
Georgeyij Sumnerl8
Pruittxd gorskabbabl

Reklama

Katedra

»
Wrocław, Opole | dodał: Fredrock, dnia: 0000-00-00

Nastrój panujący we wnętrzu katedry diametralnie różni się od nastroju pomieszczeń, w których znajdujemy się zazwyczaj. Podobnie jest z muzyką zespołu. Grupa prezentuje utwory odbiegające formą od tradycyjnych piosenek, wprowadza częste zmiany tempa, tworzy tajemnicze teksty i nietypowe aranżacje. Katedra stara się odnaleźć swój własny styl, który chce nazwać rockiem impresjonistycznym, aby przez muzykę wyrazić emocje panujące w tekstach. Podstawą dla zespołu są hard rockowe riffy, złożoność rocka progresywnego, melodyjność, a także elektroniczne wstawki klawiszy.

Miasto działalności: Wrocław, Opole
Miasto, skąd pochodzi większość członków: Wrocław, Opole

Kontakt

Strona www: http://www.myspace.com/katedrawroc

Telefon 1: 787910600
Telefon 2: 535001499
Mail kontaktowy 1: zespolkatedra@gmail.com
Mail kontaktowy 2: ngujen@gmail.com

Powiązane gatunki muzyczne:

Członkowie zespołu: Fryderyk Nguyen - wokal, gitara
Maciej Stępień - bas
Michał Zasłona - klawisze, chórki
Karolina Synowiec - perkusja

 


Byli członkowie zespołu: Łukasz Rataj (perkusja)


Dyskografia: "Strach i pragnienie" EP 2011

Historia zespołu: W słoneczny, kwietniowy dzień roku 2009, podczas licealnej wycieczki do Warszawy w głowach Jima (gitara basowa) i Fryderyka (wokal, gitara elektryczna) narodziła się idea założenia progresywnego zespołu. Po powrocie, dobry przyjaciel z klasy, Michał (klawisze) został poinformowany, że jest członkiem Katedry. Z początku nie wszyscy byli przekonani do nazwy, którą zaproponował Jim, jednak potem okazało się, że to było właśnie to. Pierwszy koncert odbył się w XII LO (na perkusji Katedrę wspomógł starszy kolega, Paweł Drygas z wrocławskiej grupy Low Ceiling). Rok 2009 był okresem formowania się zespołu, licznych występów i poszukiwania stałego bębniarza. Przez parę miesięcy był nim charyzmatyczny perkusista Łukasz Rataj, z którym Katedra zarejestrowała swoje pierwsze demo, a także zagrała kilka koncertów (w tym na wrocławskim rynku podczas akcji fundacji "Mam marzenie"). W czasie wakacji 2010 roku Łukasz zdecydował, że poświęci się swojej macierzystej kapeli i w przyjaźni rozstał się z zespołem. Za perkusją zasiadła wtedy młoda artystka, Karolina Synowiec, której umiejętności wprawiły Katedrę w zdumienie. Tak uformował się skład, który pracuje nad ogromem skomponowanych kompozycji, koncertuje i ma w planie nagranie kilku utworów. Wszyscy członkowie zespołu zajmowali się muzyką już wcześniej. Fryderyk występował sam z gitarą, był też założycielem zespołów Crafft i The Riffers. W tym drugim przez pewien czas grali też Jim i Michał, z którymi została zdobyta pierwsza nagroda na młodzieżowym przeglądzie "Wybryk 2009".

Osiągnięcia (festiwale, nagrody, support gwiazd itp):  - II miejsce w konkursie "Meeting Rockowy" w Ozimku 2010Najbliższe koncerty zespołu

»
 
data nazwa miejsce zapisz się