Terminarze klubów 2015
Najbliższe patronowane koncerty
Ostatnie posty na forum
Projekt Most: The Bridge, Na Górze i Remont Pomp
Data: 2013-09-13
Klub:
Firlej
Koncertują:
The Bridge, Remont Pomp, Na Górze,
Unsound prezentuje: Projekt Most
2013-09-13, godz. 19:00 Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Bilety: 10/15 zł. Dostępne poprzez TicketPro, Eventim oraz do nabycia bezpośrednio przed koncertem
Unsound przedstawia: Projekt MOST – planowaną na wrzesień trasę koncertową The Bridge, instalacje i koncerty w ramach Unsound 2013. Motyw przewodni tegorocznej edycji Unsound – Interference, rozważymy na wiele sposobów. Jednym z nich będzie prezentacja twórczości zespołów, w skład których wchodzą artyści z niepełnosprawnościami, dotychczas pomijani w tradycyjnym obiegu festiwalowym. Na niecały miesiąc przed jedenastą edycją Unsound w Krakowie do Polski przylatują członkowie australijskiej formacji The Bridge. Projekt MOST, łączy muzyków australijskich z Lismore (NSW, Australia) z polskimi zespołami: Na Górze i Remont Pomp.
Zarówno zespół z Australii, jak i polscy partnerzy pracują w podobny sposób – skupiając się przede wszystkim na artystycznej wartości swoich wysiłków, co pozwala wszystkim członkom zespołu na równoprawne funkcjonowanie w przestrzeni twórczej i poza nią. Trasa jest ryzykowną lecz przełomową inicjatywą artystyczną, w której nie ma podziału na dwie sceny i nie ma mowy o taryfie ulgowej. The Bridge, czyli Most, jest wynikiem chęci realizacji pomysłu, do którego organizatorzy przygotowywali się od wielu lat. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron, determinacji oraz uzyskanemu wielopodmiotowemu wsparciu , wszystkie zespoły będą mogły zaprezentować się polskiej publiczności. Trasa rozpocznie się 10 września koncertem w Gdańsku, w Willi FSC Sopot, kolejne koncerty odbędą się 12 września w Warszawie w klubie Powiększenie, 13 we Wrocławiu – w ODA Firlej, 14 września w Krakowie w CKJ Manggha. Australijscy artyści odwiedzą też Lwów, gdzie będą mieli okazję współpracować z ukraińskimi partnerami. W polskiej części trasy koncertowej do muzyków The Bridge dołączą również wybitni przedstawiciele polskiej muzyki eksperymentalnej, jazzowej i rockowej. Swój udział potwierdzili dotychczas tacy muzycy, jak Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Tomek Ziętek, Paweł Szamburski, Michał Górczyński, Piotr Zabrodzki i Artur Majewski. Kolejne nazwiska zostaną ujawnione wkrótce. W październiku do członków zespołu The Bridge dołączy australijska formacja Tralala Blip. Razem stworzą interaktywną instalację multimedialną, która stanie się częścią programu Unsound Festival 2013. Tralala Blip wystąpi również w ramach głównego programu festiwalu. The Bridge (zespół australijski) i RealArtworks Foundation są inicjatorami trasy koncertowej w Polsce i we Lwowie oraz programu warsztatów muzycznych prowadzonych przez australijskich i polskich organizatorów. Dodatkowo organizacyjnie i logistycznie wspiera ich krakowska Fundacja Tone – Muzyka i Nowe Formy Sztuki, odpowiedzialna za organizację Unsound Festival wKrakowie, Nowym Jorku, Londynie i Adelajdzie.
Więcej informacji: Opis wydarzenia na stronie klubu Firlej – http://firlej.wroc.pl/program/2013,09,332.html
Strona festiwalu Unsound – http://www.unsound.pl
Strona zespołu The Bridge (z opisem projektu) – http://bridgemosku.wordpress.com/the-most-project-2/the-most-project-3/
Facebook zespołu The Bridge – http://www.echonews.com.au/news/the-bridge-to-europe/1799340/
Facebook zespołu Remont Pomp – https://www.facebook.com/remontpomp
Strona zespołu Na Górze – http://www.nagorze.org
Link: http://firlej.wroc.pl/program/2013,09,332.html
Bilety - kup online: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1147343-projekt-most.html
Koncert WARIANT JELCYNA + ALTERNANS
![]() |
Data: 2013-10-06
Klub:
Alive
Koncertują:
Wariant Jelcyna, Alternans
Zapraszamy koncert zespołów
"Alternans" i "Wariant Jelcyna"
we wrocławskim klubie Alive!
6 października 2013, g
odz. 20:00 (niedziela)
Wstęp: tylko 5 zł
Alternans Zespół powstał w marcu 2012 we Wrocławiu, kiedy Maciek powiedział do Jacka "ej, weź kup gitarę". Od tamtej pory powoli się coś dzieje ^^ Wideo: http://www.youtube.com/user/AlternansPL WWW: http://alternans.pl/
Link: https://www.facebook.com/WariantJelcyna
Link: https://www.facebook.com/alternanspl
Vlasta Popić & Fadlax & Cashel & Rebound
![]() |
Data: 2013-09-22
Klub:
Madness
Vlasta Popić to zespół z Varaždin(Chorwacja) grający punk rocka. Istnieje od końca 2007 roku.
Fadlax
W 2012 roku trzech facetów z różnych części świata założyło zespół. Do dzisiaj nie wiadomo jak im się to udało. Każdy zupełnie inny, czerpie z innego źródła, tworząc niesamowity mix dźwięków i styli – wedle swoich upodobań. Po pierwszej wspólnie zagranej próbie, było jasne, że cel jest jeden – niesamowita muzyka, oryginalna, inna i świeża.
Oto Fad Lax i choć dalej nie wiadomo, w jaki sposób chłopakom udało się to wszystko poskładać w całość, ich muzyka jest inna, pełna kontrastów, po prostu zaskakuje!!!!!!!
Cashel , Marek Kubacki – gitara, wokal, Marek Gogol – bas, Dr Rhythm – perkusja
Rebound
Jako Rebound od ponad roku występujemy w klubach i na festiwalach. Graliśmy między innymi z Clock Machine czy Dawidem Podsiadlo i zespolem Curly Heads. W tym roku szykujemy dla Was zupełnie nowe brzmienie. Łączymy elementy elektroniki z funkiem, rockiem i alternartywnym brzmieniem.
https://m.facebook.com/profile.php?id=336398973067378&__user=100003098457178
godz.19.00 wstęp free
Link: http://madness.wroclaw.pl/
WIECZÓR BLUESA I ROCKA: BRAKSNU oraz BOGDAN KUFEL BAND
![]() |
Data: 2013-09-20
Klub:
Madness
WIECZÓR BLUESA I ROCKA
20.09.2013 godz. 19.00 Wstęp 9 zł.
klub Muzyczny Madness , ul. Hubska 6 Wrocław
Uwaga. Wstęp do klubu mają tylko osoby pełnoletnie !!!
Zagrają : BRAKSNU oraz BOGDAN KUFEL BAND
W muzyce BRAKSNU , ciężkie , metalowe wręcz riffy , przeplatają się z wyrafinowanymi aranżacyjnie zwrotkami , które logicznie i bezboleśnie przechodzą w dwugłosowe refreny .Przewaga interwałów kwartowych nad kwintowymi , tworzy wspaniałą pełnię harmoniczną , która nie pozwala słuchaczowi przejść obok tej muzyki obojętnie .
BOGDAN KUFEL BAND
Wrocławska formacja, tworzona przez trzech wspaniałych muzyków znanych nie tylko z wrocławskiej ale i krajowej sceny muzycznej.Zespół tworzą:Bogdan Kufel- wspaniały gitarzysta wykorzystujący w swojej twórczości technikę slide. czerpiący inspiracje z wielu znanych gitarzystów bluesowych takich jak Johny Winter.Jarosław Pawlicki –znany z wielu formacji basista (Ace Cover Band, Wanted Friends), niezwykle
wszechstronny i zapewniający świetną grę sekcji rytmicznej. Irek „Pióro” Nowacki –znakomity perkusista współtworzący wiele znanych zespołów takich jak. Cross,Recydywa, Wanted Friend, 4 Ordery
Link: http://madness.wroclaw.pl/
Link: https://www.facebook.com/events/239931899487733/
Koncert zespołów: BONHART, People of the Haze , RADICAL NOTION
![]() |
Data: 2013-09-08
Klub:
Madness
Koncert zespołów: BONHART, People of the Haze , RADICAL NOTION
08.09.2013 godz.19.00 Wstęp 0 zł.
klub Muzyczny Madness ul. Hubska 6 Wrocław
Uwaga. Wstęp do klubu mają tylko osoby pełnoletnie !!!
People of the Haze
POTH to hard rockowy zespół z Wrocławia, synonim scenicznej energii, który nie pozostawia
obojętnym. Wydana w 2011 debiutancka autorska płyta POTH zyskała wielkie uznanie zarówno
wśród krytyków (Teraz Rock, Metal Hammer), jak i słuchaczy, przyczyniając się do występu
wrocławian na Przystanku Woodstock 2011 oraz zagoszczenia na antenie radia Trójki.
BONHART
Jesteśmy grupą ze Strzelina. Gramy muzykę graniczącą z Thrash metalem. Istniejemy 2 lata. Inspirujemy się zespołami takimi jak: Ozzy Osbourne, Black Sabbath, BLS, Pantera. Gramy w składzie: wokal - Damian Jabłoński, gitara prowadząca - Maciej Wester, gitara rytmiczna - Maciej Bodnar, gitara basowa Piotr Bachor, perkusja - Jakub Kudzia https://www.facebook.com/bonhartband.
RADICAL NOTION
Artrockowo/progmetalowy projekt o nazwie „Radical Notion” istnieje od stycznia 2012 roku.
Tworzą go: Grzegorz Bukowski- wokal, klawisze, Rafał Gajos- wokal, gitara, Maciej Bytnar- gitara, Grzegorz Uszko- bas, Wojciech Zalewski- perkusja
Link: http://madness.wroclaw.pl/
Link: https://www.facebook.com/events/498620286893875/
ANKH (Legenda polskiego rocka), ALMANAH, KOLOROFFON
![]() |
Data: 2013-09-07
Klub:
Madness
Koncert zespołów:ANKH (Legenda polskiego rocka), ALMANAH, KOLOROFFON
07.09.2013 godz.19.00 Wstęp 15/20 zł.
klub Muzyczny Madness ul. Hubska 6 Wrocław
Uwaga. Wstęp do klubu mają tylko osoby pełnoletnie !!!
ANKH art rock/rock progresywny
http://www.ankh.art.pl http://www.facebook.com/AnkhOfficial
Na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" otrzymali niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla zespołu - nagrodę publiczności.
ALMANAH art rock/rock progresywny
http://www.facebook.com/almanah.band
Pochodzący ze stolicy Gór Świętokrzyskich artrockowy band. Pomimo, że projekt dopiero od niedawna posługuje się nazwą Almanah, członkowie zespołu grają, tworzą i koncertują razem od wielu lat. Zmiana nazwy została poniekąd wymuszona przez dynamicznie rozwijający się nowy repertuar, który swoją stylistyką nie pasował do poprzedniej nazwy kojarzonej ze starym brzmieniem. Z rock/hardrock'a wyewoluowali w kierunku muzyki artrockowej, zachowując jednak przy tym charakterystykę zespołu opartego na mocnych gitarach i znakomicie zgranej sekcji rytmicznej. Zespół w tym momencie jest po sesji nagraniowej, a album ukaże się już niebawem.
KOLOROFFON artromantic/electro
https://www.facebook.com/pages/Koloroffon/175916182550513
Koloroffon to zespoł muzyczny założony przez Krzysztofa Szmidt (Ankh) oraz Wojtka Łubiankę (WKG) na przełomie 2011/12. Zespół tworzą również wokalistka klasyczna Katarzyna Czyżowska oraz tubista i basista Jaromir Dąbek. Koloroffon kończy pracę nad pierwszą płytą pt. "Widok z okna" będącej połączeniem interpretacji twórczości Mirona Białoszewskiego na tle elektronicznych brzmień lat 80tych.
Link: http://www.facebook.com/events/574524422611790
Link: http://madness.wroclaw.pl/
Koncert zespołów: Enohono, Charles Moon, Memorabilli
![]() |
Data: 2013-09-06
Klub:
Madness
Koncert zespołów: Enohono, Charles Moon, Memorabilli
06.09.2013 godz.19.00 Wstęp 5 zł.
klub Muzyczny Madness
ul. Hubska 6 Wrocław
Uwaga. Wstęp do klubu mają tylko osoby pełnoletnie !!!
Memorabilli:
zespół działa od 2 lat, wielokrotnie zmieniał zkład, lecz główny kompozytor (git. wok.) jest nadal ten sam. grają rocka z domieszką grungeu
Charles Moon:
Grupa założona we wrześniu 2012 miłująca sie w muzyce progresywnej i psychodelicznej starająca się wnieść coś nowego. Obecnie jesteśmy w trakcie rozwijania swojego niepowtarzalnego stylu. W zamyśle mamy nagrać album koncepcyjny
Enohono:
Grupa muzyczna założona w 2011 roku grająca szeroko pojętego rocka z dużą dawką energii.
Link: http://madness.wroclaw.pl/
Link: https://www.facebook.com/events/1410619969153205/
STILL HERE - wernisaż Dominika Jasińskiego i UKŁAD S.I. - koncert
Data: 2013-09-29
Klub:
Wrocławski Klub Formaty
Koncertują:
Układ S.I.
„Still here” - Dominik Jasiński
To pierwsza wystawa Dominika Jasińskiego we Wrocławiu. Prezentowane prace pochodzą z kilku ostatnich lat. Jasiński jest absolwentem Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, co widać we wszystkich jego pracach malarskich. Linearność, ostrość rysunku, czasami szkicowość w połączeniu z żywymi kolorami zaowocowały atrakcyjnymi dla oka, wielopłaszczyznowymi obrazami. Każdy z nich wyraża uwielbienie dla życia, niesie dużo energii i radości. Wydaje się, jakby artysta przekazywał odbiorcy wiadomość – ciesz się każdym dniem. Uważne ujęcie modela, a jednocześnie odważne, śmiałe operowanie kolorem stanowią cechy charakterystyczne twórczości tego artysty. Portrety ukazują dopracowany warsztat Dominika Jasińskiego, pozwalający mu uchwycić zewnętrzne i wewnętrzne piękno portretowanych postaci, ich niepowtarzalność. W pracach widać również zamiłowanie do anatomii i szczegółowej budowy ciała ludzkiego. Jasiński jakby prześwietla modela do kości, a potem ubiera go w swoje kolory. Obecnie artysta mieszka i pracuje w Kuwejcie – ciekawi jesteśmy jaki wpływ na jego dalszy rozwój będzie miała kultura Islamu.
http://www.dominikjasinski.com/
https://www.facebook.com/pages/ART-Jasinski/165391180183006
Układ S.I. to instrumentalno-wokalny trójkąt nieforemny o dystansie do definicji, miary i decyzji. Grają zdekonstruowany rave-rapeksperyment elektronicznie-gitarowy. Współczesne naleciałości z poszanowaniem przeszłości (syntetyczne drewno). Testy z reguły traktują o emocjach pochowanych miedzy wierszami i o próbach usprawnienia skołatanej machiny (post punk psychoanaliza). Zespół ma na koncie "zwycięstwo" dwóch festiwali muzycznych. Przez kilka lat publicznej autoprezentacji wykluł się wycinankowy styl: Zaprogramowane sekwencje sklejone z abstrakcyjną improwizacją (skrzyżowanie rzeczywistości z fikcją). Układ S.I. to autor wielu doskonale znanych przebojów (hitów).
http://www.myspace.com/51
https://www.facebook.com/ukladsi
Link: www.wkformaty.pl





_kolor.jpg)

© 2008.