User:
Hasło:
   Zapamiętaj mnie
 
 
> Szybka rejestracja
> Zapomnialem hasla

+ Dodaj koncert, wydarzenie


Najbliższe patronowane koncerty

Losowi użytkownicy

Patfti wkarole20
Blancajbb Pegwws
liuseros7 apodace

Reklama





NILE, VADER, TRAUMA + inni

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2013-08-27 Przeczytano 198 razy.

Data: 2013-08-31      Klub: Firlej

Death metalowa noc w Firleju – pięć świetnych koncertów jednego wieczora.

Bezdyskusyjną gwiazdą wydarzenia będzie legenda amerykańskiego brutalnego grania – Nile. Od dwudziestu lat grupa garściami czerpie ze starożytnej kultury egipskiej i bliskowschodniej, tworząc unikalne połączenie mrocznych tekstów z zabójczą techniczną precyzją i ciężkim brzmieniem. Obecnie zespół znajduje się na trasie promującej najnowszy, siódmy album studyjny – At the Gates of Sethu.

Nile zaprosili do współpracy wybitnych gości. Na scenie Firleja wystąpi także Vader, czyli absolutna liga światowa jeśli chodzi o jakość występów na żywo. Polscy weterani death metalu obchodzą właśnie dwudziestą rocznicę. Na koncie mają dziewięć przepotężnych płyt, a ciągle grają z zapałem debiutantów.

Polską reprezentację dopełni Trauma, jeden z najbardziej znanych ojczystych death metalowych składów. Powstali w 1988 roku, wydali do tej pory 8 studyjnych albumów. Obecnie grupa wystepuje jako trio. Trauma to nie tylko techniczna finezja, ale i energia, którą zapamiętasz na bardzo długo.

Przed trzema gwiazdami wystąpią jeszcze dwie kapele.

Przedsprzedaż – 70 zł (poprzez TicketPro i Eventim), w dniu koncertu w klubie Firlej – 80 zł.

Link: http://firlej.wroc.pl/program/2013,08,326.html

Pracoffnia Dźwięków: Koncert Finałowy | Adam Bałdych & Sławek Dudar Quartet

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2013-08-25 Przeczytano 29 razy.

Data: 2013-08-31       Zapraszamy na ostatni koncert w ramach "Pracoffni Dźwięków" w Mieście Skarbów!

 
Koncert Finałowy będzie premierowym pokazem nowego materiału muzycznego Sławka Dudara. 

31.08.2013, godz. 20:00
KONCERT FINAŁOWY
SŁAWEK DUDAR QUARTET

Sławek Dudar, Robert Jarmużek, Andrzej Michalak, Wojciech Buliński
sax, piano, bass, perkusja
gość specjalny: ADAM BAŁDYCH 
violin


Robert Jarmużek na pianinie elektrycznym, Andrzej Michalak na gitarze basowej oraz Wojciech Buliński na perkusji. To nowy skład zespołu, którym Sławek Dudar (saksofon) planuje wejść niebawem do studia i wydać płytę.

Gościem specjalnym będzie wybitny skrzypek - Adam Bałdych! 
W wieku 16 lat okrzyknięty "cudownym dzieckiem" szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. 
Adam Bałdach jest laureatem ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP "Ale Sztuka", Grand Prix Jazz Melomani 2012 (za rok 2011) w kategorii Nadzieja Melomanów. Wyróżniony Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. W 2013 nominowany do nagrody FRYDERYK w kategorii Artysta Roku. Często porównywany do największych - Urbaniaka, Wieniawskiego. Sam o swoich inspiracjach mówi: Rachmaninow, RadioHead, polska muzyka ludowa oraz współczesna muzyka poważna. Bałdych wciąż poszukuje czego efektem są projekty z przedstawicielami wielu gatunków muzycznych. 
Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje.

SŁAWEK DUDAR QUARTET

SŁAWEK DUDAR/ sax, percussions
ROBERT JARMUŻEK/ piano
ANDRZEJ MICHALAK/ bass
WOJCIECH BULIŃSKI/ drums
Koncert z nowym autorskim materiałem polskiego saksofonisty Sławka Dudara.

Materiał muzyczny będzie zupełnie inny brzmieniowo i stylistycznie niż zawarty na pierwszej płycie: BRAND NEW WORLD.
Ostateczny skład zespołu formował się przez dłuższy okres. Jego trzonem, poza liderem, jest grający od kilku lat w jego kwartecie perkusista WOJTEK BULIŃSKI. Do współpracy zaproszony został również pianista ROBERT JARMUŻEK, obecny w wielu znakomitych projektach zarówno akustycznych, jak i elektrycznych oraz ANDRZEJ MICHALAK, bardzo doświadczony basista, kontrabasista, muzyk o szerokich horyzontach, współtworzący wiele projektów muzycznych. 

SŁAWOMIR DUDAR - saksofonista, lider kwartetu jazzowego Sławek Dudar Quartet, sideman, aranżer, kompozytor. Muzyk eksplorujący przeróżne gatunki muzyczne od jazzu, funky, latin, muzykę filmową, indyjską aż po muzykę elektroniczną oraz klubową. W roku 2009 nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej , w kategorii Muzyka Rozrywkowa oraz Nagrody Gazety Wyborczej WARTO 2009. Ponadto z holenderskim zespołem Colective Jazz Quartet z Holandii został nominowany przez Stowarzyszenie Jazzowe „Melomanii” do nagrody Nadzieje Melomanów 2009. Jego saksofon można ponadto usłyszeć na autorskiej płycie zespołu „Brand New World”, oraz płycie Junoduet - Kodex 2 (Magiera, L.A.), płycie „Forever Green” Urszuli Dudziak z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, płycie z piosenkami wrocławskich zespołów "4871", oraz płycie Longing For The Divine- Yashoda.

ROBERT JARMUŻEK - pianista, kompozytor, aranżer. Członek wielu znakomitych zespołów,
m.in.: Mikromusic, Mariija (obecnie Marcelina), The Sound Office, Chromosomos oraz Coherence Quartet. Ponadto współpracuje z innymi zespołami: Apostrophe Quartet, VBB, Leszkiem Cichońskim, wokalistą Timem Mitchellem, Missa Pacis Marcina Wawrzynowicza, Roy Benett Group, Sławek Dudar Quartet, Lidka Pospieszalska, Maciek Fortuna Quartet. Współpracował miedzy innymi z : Artur Lesicki, Tomek Grabowy, Robert Szydło, Piotr Baron, Adam Skrzypek, Olga Bończyk, Marek Raduli, Leszek Cichoński, Jarek Śmietana, Jorgos Skolias, Robert Szewczuga, Darek Ziółek, Marcin Pospieszalski, Arek Skolik, Marcin Lamch, Łukasz Kluczniak, LUC, Maciek Fortuna, Frank Parker. Występował między innymi na Top Trendy z zespołem Mikromusic, Opolskich Debiutach z Kasią Mirowską z którą obecnie tworzy zespół Liquid Love, programie telewizyjnym Nowa Generacja z zespołem Mariija.

ANDRZEJ MICHALAK - basista, kompozytor, aranżer, pedagog - absolwent Instytutu Wychowania Muzycznego w Bydgoszczy. Współtworzył wiele formacji jazzowych 
m.in.: HURRY UP, STOP TIME, JAZZPIRYNE, JAZZ DAY ORKIESTRA, KONEWKA BAND, KWARTET RYSZARDA GWALBERTA MIŚKA, AM QUARTET, Nestor Band, Asocjacja Hagaw, SAMI SWOI, THE PLATTERS, TOWER BAND występującym z wieloma uznanymi artystami z USA, Wielkiej Brytanii, Australii RPA oraz Japonii.
Występował na festiwalach 
m.in
.: Jazz Jamboree / Warszawa/, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Wokalistów Jazzowych / Zamość/, Festiwal Pianistów Jazzowych / Kalisz /, Zaduszki Jazzowe /Kraków/, Głogowskie Spotkania Jazzowe. Współpracował z takimi indywidualnościami jazzu, jak: M. Sagmeister, Garym Guthman, Karen Carroll, Loti Levis, Loretta Holloway, Norman Lewis, Jerzy Główczewski, Marek Napiórkowski, Janusz Konefał, Artur Lesicki, Zbigniew Jakubek, Adam Kawończyk, Zbigniew Lewandowski, Jacek Pelc. W latach 80-tych był członkiem znanego wrocławskiego chóru CANTORES MINORES WRATISLEVIENSES pod dyr. Edmunda Kajdasza. W latach 90-tych zajmował się również działalnością dydaktyczną, prowadząc szkołę dla młodych basistów, którą to działalność kontynuuje do dzisiaj. Współpracuje ponadto z Wrocławskim Teatrem Muzycznym “CAPITOL”, Filharmonią Wrocławską.

WOJTEK BULIŃSKI - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Współpracował z takimi artystami jak: Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Mack Goldsbury, Reggie Moore, Francesco Angiuli, Titilayo Adedokun, Maciej Fortuna, Kasia Kowalska, Mikromusic, Ania Kłys, Lena Romul, Kasia Mirowska, Beata Lerach i wieloma innymi. Zdobywca wielu nagród na konkursach jazzowych 
m.in: I nagroda na Jazz Juniors w Krakowie 2009 oraz III nagroda na Krokus Jazz Festival 2009 w Jeleniej Górze - Lena Romul Quintet, III nagroda na Tarnów Jazz Contest 2009 - Bartek Pernal Quintet. Obecnie współpracuje z zespołami LOV i Joao Rocks oraz wieloma innymi jako muzyk sesyjny.

Ideą Pracoffni Dźwięków jest ukazanie bogactwa i różnorodności stylistycznej oraz brzmieniowej, różne zestawienia instrumentów, ciekawych stylistycznie muzyków, poruszających się po szerokim spektrum muzycznych doznań. Czeka nas pięć niezwykłych muzycznych wieczorów.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej
pl. Wolności 58
55-300 Środa Śląska



Organizatorzy:
Dom Kultury w Środzie Śląskiej
Indygo Management

Opracowanie artystyczne:
Sławomir Dudar

www.srodaslaska.pl
www.pracoffniadzwiekow.com

Facebook: Pracoffnia Dźwięków

Goran Bregović już za tydzień we Wrocławiu!

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2013-08-25 Przeczytano 172 razy.

Data: 2013-08-31      Klub: Zajezdnia MPK (Grabiszyńska)


Gwiazdą tegorocznego festiwalu wROCK for Freedom będzie Orkiestra Weselno-Pogrzebowa pod batutą Gorana Bregovića! Bałkański artysta wraz ze swoim zespołem zagra w zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej. To właśnie tam 33 lata temu narodziła się wrocławska Solidarność.

Już 31. sierpnia legendarne miejsce za sprawą bezkompromisowego talentu bałkańskiego artysty wypełnią pełne wigoru dudnienia trąb, żywiołowe wokale i dziarskie rytmy perkusji. Ze sceny pogalopują ku publice porywające dźwięki takich przebojów, jak Kalashnikov, Ederlezi, Gas, Gas, Gas czy Mesecina. A kto przetrwa te muzyczne natarcia, będzie miał niepowtarzalny zaszczyt usłyszeć utwory z ostatniego albumu Gorana: Alkohol.

31.08.13 godz. 17.00, Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław wROCK for Freedom 2013

17.00 - Forteca - laureat konkursu " Hard as a rock" organizowanego przez Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
17.30 - De Press
19.00 - Zakopower
20.50 - Goran Bregović

miejsca stojące: 60 zł – do 30 sierpnia, 70 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące: 80 zł – do 30 sierpnia, 90 zł – w dniu koncertu
Uwaga, miejsca siedzące przewidziane są przy plenerowych ławo-stołach z dostępem do sektora gastronomicznego.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl

REGALOWISKO BIELAWA REGGAE FESTIWAL 2013

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2013-08-21 Przeczytano 264 razy.

REGALOWISKO BIELAWA REGGAE FESTIWAL 2013

Data: 2013-08-22     
22-24.08 O.W.W. Sudety w Bielawie

 
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie

KARNETY/ BILETY:
Karnety: następne 2500 szt w cenie 65 PLN; pozostałe / w dniu imprezy 80 PLN
Bilety jednodniowe :30 PLN

Przedsprzedaż prowadzi sieć http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1031680-regalowisko-bielawa-reggae-festival-karnet.html, bilety można kupić w punktach sprzedaży w całej Polsce.

CAPLETON
ALBOROSIE
ISRAEL VIBRATION
JAH SHAKA
PROTOJE
KABAKA PYRAMID
IBA MAHR
RANDY VALENTINE
SENTINEL
U-CEE
STEPPA STYLE
KINGSTONE SOUND
MORTAL KOMBAT SOUND
DUBS TILL DAWN
BOB ONE & TUMBAO RIDDIM BAND
MARIKA & SPOKOARMIA
MALEO REGGAE ROCKERS
MESAJAH
27 PABLO
PAPRIKA KORPS
SPLENDID SOUND
SENSITHIEF
TISZTELET
OBORA RECORDS
THE WHIFF
DANCEHALL MASAK-RAH
ELDERS45
ROOTS REVIVAL
PANDADREAD
EASTWEST SOUND
STEPPA WARRIORS
RASTA RASTAMTA
BRO BRO SOUND

GENERAL STAGE:
General Stage @ Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal 2013

Festiwal Regałowisko skupia kilka odrębnych projektów, ale w samym sercu posiada dużą scenę, grającą mocą 60 kW basu i serwującą pełnometrażowe koncerty polskich i jamajskich artystów. Kochamy muzykę na żywo i spotkania, podczas których zaciera się granica pomiędzy publicznością, sceną i artystą...

W 2013 roku General Stage to dwa dni spektakularnego grania. 4 jamajskich headlinerów, których listę otwiera legenda roots lat 70/tych: Israel Vibration. Jednak line up 2013 ma być wielką niespodzianką i w zupełnie niesztampowy sposób zestawiać i prezentować artystów z różnych gatunków i pokoleń muzyki jamajskiej... możecie spodziewać się po nas zarówno młodych artystów, jak i długo oczekiwanych koncertów gwiazd. Niebawem odkryjemy karty i będzie jasne, że 15/sta, jubileuszowa edycja Regałowiska jest obowiązkowym punktem dla fanów muzyki reggae!


Link: http://www.regalowisko.pl
Link: http://www.facebook.com/RegalowiskoBielawa

Bilety - kup online: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1031680-regalowisko-bielawa-reggae-festival-karnet.html

Metalcore z Szwajcarji już za dwa tygodnie w klubie Liverpool!

koncert
Dodany przez: d0ti , dnia 2013-08-21 Przeczytano 368 razy.

Metalcore z Szwajcarji już za dwa tygodnie w klubie Liverpool!

Data: 2013-09-04        2013-09-04 / Liverpool

DREAMSHADE - Metalcore - Szwajcaria
http://facebook.com/dreamshadeband
http://www.youtube.com/watch?v=a-dgzwXrDro

KHROMA - Metal/Electro - Finlandia
https://www.facebook.com/khromaband
http://www.youtube.com/watch?v=SwWeaORVeno

LIE AFTER LIE - Post hc - Wrocław
http://facebook.com/lieafterlie
http://www.youtube.com/watch?v=NxMeZwK8XJE

HEADUP - HC/Metal - Wrocław
https://www.facebook.com/headupband
http://www.youtube.com/watch?v=J5JPCRbe8Gw

Kiedy: 4 września 2013 o godz. 18:30
Gdzie: Wrocław klub Liverpool. ul. Świdnicka 37
Bilet: Do kupienia na bramce, cena 18 zł.


Link: https://www.facebook.com/events/165269850318115/?fref=ts

Link: https://www.facebook.com/events/165269850318115/?fref=ts
Link: http://www.liverpool.wroclaw.pl/

Generation of Vipers, Severe, Entropia - Wrocław

koncert
Dodany przez: 0 , dnia 2013-08-20 Przeczytano 280 razy.

Generation of Vipers, Severe, Entropia - Wrocław

Data: 2013-09-25      Klub: Alive

Koncertują:
Generation of Vipers Severe Entropia
+ Generation of Vipers (USA) (http://generationofvipers.bandcamp.com/)
Ciężkie, bagniste i walcowate rytmy. Zespół z Tennessee na pewno Was nie zawiedzie. GoV to ludzie kojarzani międyz innymi z takimi zespołami jak US CHRISTMAS oraz A STORM OF LIGHT.

+ Severe (Belgia) (http://severeband.bandcamp.com/)
Mówią o sobie "jeden z najlepszych zespołów black metalowych z Belgii". Mocna dawka siarczystych dźwięków. + Entropia (Polska) (https://www.facebook.com/mourningentropia) Tego zespołu nie trzeba już nikomu przedstawiać. Black post metal z najwyższej półki!

+ Entropia (Polska) https://www.facebook.com/mourningentropia
Tego zespołu nie trzeba już nikomu przedstawiać.
Black post metal z najwyższej półki!br]


Link: https://www.facebook.com/events/453120934795239/
Link: www.desertcarnival.pl

Mud Walk i Mamont we Wrocławiu

koncert
Dodany przez: 0 , dnia 2013-08-20 Przeczytano 338 razy.

Mud Walk i Mamont we Wrocławiu

Data: 2013-09-11      Klub: Alive

Koncertują:
Mamont Mud Walk
+ Mud Walk (https://www.facebook.com/mudwalkswe)
Bluesowo rockowe brzmienie, w stylu lat 60-tych, dostarczone przez 5 kobiet! Coś dla fanów The Dead Weather, The White Stripes i oczywiście Black Sabbath. Jest groove, jest zapach słodkiego liścia, jest rock'n'roll!

+ Mamont (https://www.facebook.com/mamontsweden) Szukasz psychodelii i pustyni? Mamont to w najkrótszej linii potomkowie Kyussa, Pink Floyd i Black Sabbath. Szwedzki liryki, dużo improwizacji i niczym nie wymuszonej melodii. Tej muzyki po prostu chce się słuchać!
Link: www.desertcarnival.pl
Link: https://www.facebook.com/events/470279869746694/

PUNX PIKNIK

koncert
Dodany przez: 0 , dnia 2013-08-18 Przeczytano 238 razy.

PUNX PIKNIK

Data: 2013-08-30      Klub: Wagenburg (Ex camping Ślęza)

Zapraszamy na Punx Piknik 2013, który odbędzie się 30.08 - 01.09 na wrocławskim wagenburgu.
Pomimo nietypowego terminu impreza nie zmieni swojego charakteru.
Obok sceny punkowej, będzie scena tekno i wiele innych atrakcji.

Na SCENIE PUNK zagrają :

guantanamo part program http://guantanamopartyprogram.bandcamp.com/
drip of lies http://dripoflies.bandcamp.com/
the stubs http://www.punknrollers.pl/the-stubs/
biala goraczka https://myspace.com/bialagoraczka/music/songs
o.d.r.a. http://odra.bandcamp.com/
Icon of Evil http://iconofevil.bandcamp.com/
Ass to Mouth http://www.assgrindsystem.com/download
Antidotum http://www.lastfm.pl/music/Antidotum
GPR https://myspace.com/grupapodwyzszonegoryzyka
Nichiel's (Francja) http://nichiels.bandcamp.com/
Kultura Upadła http://kulturaupadla.com/muza/
Non President http://www.lastfm.pl/music/Non+President
Na Celowniku http://nacelowniku.bandcamp.com/
Miraho http://www.youtube.com/watch?v=DAnHAkQUWvM
Herida Profunda http://heridaprofunda.bandcamp.com/
Wolves at the Door https://www.facebook.com/Wolves.At.The.Door.breslau
Step Down https://www.facebook.com/stepdownhc
Nonsanto ex Evil, Selfhate, Connection lost

SCENA TEKNO:

Hcc Sound System/ Kilece
tFardy - Dj. Set http://soundcloud.com/tfardy
Koval - Dj. Set http://soundcloud.com/koval23
Lehu - Live http://soundcloud.com/lehuhcc

Wagenburg / Wroclaw
Rudy - Dj. set

Autonoma Sound System
Automaciek - Dj. set
Wojti - Dj. set http://www.mixcloud.com/Wojti/
Sebo - Dj. set
D'monik - Dj. set http://www.mixcloud.com/slogan-ecostreetwear/

Piątek 20zł
Sobota 20zł
Niedziela 20zł

karnet 3-dniowy 50zł
osoby do 18 lat zniżka 50% (z dokumentem potwierdzającym wiek)

Link: https://www.facebook.com/pages/PUNX-PIKNIK/127567443922187?fref=ts


« Poprzednia  |  Strona 127 z 862  |  Następna »